Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viselkedésprobéma! Mit lehet...

Viselkedésprobéma! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kutyust, akinek az előéletéről annyit lehet tudni, hogy nagyon harapós volt, emberekkel agresszív. Már lassan 1 éve járunk kutyaiskolába, a parancsokra egy ideig hallgat, aztán mintha átkapcsolnának nála egy kapcsolót, begőzöl. Összekeveri a parancsokat, elmenekül, reszket, állandóan rángatja a pórázt, nem érdekli se játék, se jutalomfalat. Ilyenkor ha éppen nincs pórázon, megpróbál elbújni, ott hagy. Ha pórázon van, hátat fordít, nekem háttal teljesíti a parancsot, vagy fizikai erővel kell kényszeríteni.

Idegenekkel nagyon bizalmatlan, férfiaktól retteg, néha be is piszkít ilyenkor. Ha éppen ilyen félelmi állapotban van, gyakran az ételt is otthagyja, ami nem jó, mert speciális tápot igényel, nagyon rossz az emésztése.


Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Már örökre ilyen marad vagy lehet neki segíteni?



2015. jan. 20. 22:33
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
Feltételezem, a tükör suli a DKI. nem kell rajtuk csodálkozni. :-( A szent ferencről hozzám se jöttek rózsás ajánlások, de akinek bevált, az nagyon dicsérte. A DKI után igazából nincs mit veszteni, minden suli kipróbálása egy esély neked. kb 10 kutyasuli van debrecenbe, de hivatalosan egyik se foglalkozik problémás kutyával. Sajnos a probléma a gazdáé marad. Én is azon vagyok, hogy szerezzek egy olyan kiképzőt a csapatomnak Debrecenbe, aki a problémás kutyát is vállalja és tud megoldást a gazdi számára, ha már fizet érte. :-) Van valami javulás azóta?
2015. jún. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!