Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem túlzás ez? Miért kerül...

Nem túlzás ez? Miért kerül ennyibe? Van, aki ezt megfizeti?

Figyelt kérdés

[link]


Én értem, hogy a jó minőségű szűrt szülőktől származó fajtatiszta kutyát meg kell fizetni, hogy azok kulturált körülmények közé szülessenek, a szülők minőségi tápon éljenek és kiállításra hordani se két fillér, de nem túlzás ez az ár? Mégis mi kerül ennyibe ezeken a kiskutyákon? Mert ezek még csak nem is munkakutyák! Ennyibe egy jól kiképzett rendőrkutya kerül, ami drogot keres, vagy egy olyan vadászkutya, valami véreb, ami már rengeteg hasznot hozott a gazdájának...


2015. jan. 26. 02:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen DARAB kutyát ismerek, amelyikért ennyi pénzt adnék (már ha volna ennyi pénzem).

Csakhogy ő már az enyém. :)


A viccet félretéve: amit ez a kutya "tud", azt tudja szinte bármelyik más is. A "legócskább" keverék is. Merthogy ez a kutya - az egófényezésen túl - praktikusan nem jó semmire.


Ez például egy "selejt" kutya. Mégis, ránézésre többet ér.

[link]

2015. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat en maximalisan amellett vagyok, hogy az alomkutyaert semmi nem draga, de ezen meg en is meglepodtem. Raadasul az olx-en hirdetik, ahol azert nem a fizetokepes kereslet a jellemzo kutyaugyben.
2015. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Először is, magára valamit adó tenyésztő nem hirdet az OLX-en. De, ha mégis, nem így: törzskönyvezett szülőktől...ugyanis ez azt jelent, hogy a kiskutyának NINCS törzskönyve. A pomikat amúgy is nagyon nehéz tenyészteni, mert annyira "elrontották", hogy két pomi-utódnak már csak genetikai hibás utódai lehetnek, illetve a kislányok már nem képesek szülni, illetve nem érik meg az ötödik évüket (Ezt egy spiccre szakosodott tenyésztőtől hallottam). Így aztán bekeverik az állományt rendszeresen az un. kis-spiccel. Na akkor hogy is lehet itt fajtatisztaságról beszélni? Amúgy a kiskutyi roppant cuki a képen! :-)
2015. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A luxusholmi kategória sok esetben = gagyi. Nem az érdekes amit kapsz a pénzed által, hanem az a lényeg, hogy jó sokért' legyen...


Egyébiránt pedig ezt a fajta kutyát még nem láttam normális módon tartva/nevelve.

2015. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!