Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindenkinek yorki-ja...

Miért van mindenkinek yorki-ja? Tud valamit az a kutya, amit másik nem, vagy egyszerűen csak ez a divat?

Figyelt kérdés
Most már tényleg szeretném tudni.Őrület,hogy már minden második kérdés yorkival kapcsolatos.A többi fajta gazdája mind tudja,hogy mit kell a kutyájával csinálni,csak a yorki-gazdák nem?Hogy van ez?
2010. febr. 8. 23:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Elöttem már mindent elmondtak, de annyit még hozzá tennék hogy én mint álatvédő/kutyamentő elég yorkiellenes voltam, pontosan azért mert divatkellékként használják, mint egy játékbabát öltöztetik,elkényesztetett kis patkány, néha egyetlen kis yorkira annyit költenek hogy több menhelynyi kutyát jól lehetene lakatni, ha megláttam valakinél egy ilyet rögtön itélkeztem. Aztán egyszer egy ilyen kis megunt szörnyike került az utamba és végül nálam is maradt. Hihetetlen hogy azok a kis masnis, ruhácskás divatkellékek mennyire kutyák tudnak lenni. Az enyém kutyább mint a husky vagy collie keverékem. Persze télen én is adok rá ruhát (amit mind a ketten utálunk) hamar kihül és átázik a szőre. Sajnálom szerencsétleneket folyton kényelmetlen ruháka cibáják őket mindenhova, nul hozzáértés,tapasztalat. És akkor ne is beszéljünk a "jaj de cuki a yorkid nekem is ilyenem van csináljunk babákat".
2010. febr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
Nincs mindenkinek. Nekem semmilyen kutyám nincs, de ha lesz, akkor is cavaliert szeretnék (és ha lesz kertes lakásom, akkor szamojédet).
2010. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, nekem is nagyon tetszik a yorki. A színe, a bundája, a kutyus kiállása, formája, de a természete miatt (terrier) nekem nem kéne. Én a shih-tzuk nyugodt természetét jobban szeretem.
2010. febr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem yorkim van ugyan annyit tud mint egy másik kutya de én nem divatból tartom mint egyesek csak egyszerűen aranyos meg kicsi szóval ha megyünk nyaralni akkor könnyen vihetjük megunkal
2010. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%
én kaptam egy yorkit de utánanéztem könyvekben hogy hogyan kell nevelni meg mit szabad adni neki enni stb. de már az agyamra mennek a lányok az osztályban hogy mindegyik yorkit akar közbe meg csórók nem akarom őket megsérteni de akinek nem futja rá az ne erőlködjön
2010. febr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

kicsi szőrös. mint egy plüss állat.

és sokan úgy is akarnak vele bánni, aztán meg csodálkoznak , ha a kutya bekattan.

sok belőle az idegileg gyenge.

sokat elrontanak a szocializációs időszakban (10-16 hét).

és nagyon olcsón hozzá lehet jutni.

a fenntartása is olcsó.

a szülők is hibásak, mert sok gyerek kap ajándékba, aztán meg képtelenek vállalni a felelősséget ami a tartásával jár.

egy nagyobb testű kutyával mások az elvárások.

pedig egy yorki vagy egy westie is remek társ ,ha jó kezekben felelősségteljes gazdival élhet.

a hiba nem a kutyákban van !!!!!!!!!!!!!!

2010. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

barátnőm egy hete kapott egy wesztit és vett neki egy kis playboyos ruhát meg egy fekete rózsasín hordozótáskát és amikor elmentünk vásárolni magával vitte és nem engedték be a NewYorkerbe mert kutya van nála és ő meg fel volt háborodva hogy hogyan képzelik ezt meg minden beleírt a panaszkönyvbe meg minden.


Mi ebből a tanúság?


Nem a kutya hanem a gazda hülye!!!!!!!

2010. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%
Nekem erdélyi kopóm van, annál értelmesebb, intelligensebb kutya alig van. Eredetileg persze vadászkutya (megugat és megkerget minden macskát), de kiváló házőrző. Nem kellene semmiféle divatos cuki yorki és hasonlók.
2010. febr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs yorkiem, alapból sose vennék ilyet, ma meg már tényleg minden plázacicának az van, borzalmas. De kistestű kutyát akartam akit mindenhova vihetek magammal nyaralni meg ilyesmi úgyhogy sheltiem lett. Nagyon intelligens kis pörgős kutya, imádja a gazdit. Semmiféle divatkutyára nem cserélném el!
2010. febr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem voltam internet közelben pár napig,és most meglepett ez a sok válasz.Köszi mindenkinek.Úgy tűnik,hogy tényleg érdemes kutyaszámba venni ezt a csöppséget is,és tényleg leginkább az ember az idióta.
2010. febr. 11. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!