Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindenkinek yorki-ja...

Miért van mindenkinek yorki-ja? Tud valamit az a kutya, amit másik nem, vagy egyszerűen csak ez a divat?

Figyelt kérdés
Most már tényleg szeretném tudni.Őrület,hogy már minden második kérdés yorkival kapcsolatos.A többi fajta gazdája mind tudja,hogy mit kell a kutyájával csinálni,csak a yorki-gazdák nem?Hogy van ez?
2010. febr. 8. 23:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem yorkim van. Nem a retikülben hurcolós fajta, bárhová megyünk, ő a 4 lábán jön.

Egyébként nagyon okos fajta. Arról pedig, hogy hülye agyatlan gazdáik vannak, nem tehetnek (lásd Bíró Ica)

Ha valaki nem kertesházban lakik, de szeretne kutyát, általában az tart yorkit, hisz őket úgysem lehetne kint tartani. Ezenkívül nem vedlenek, és a lakásban ez is szempont.

2010. febr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nekem nem yoprkiem van....Bichon havanesém :D

De hogy mit gondolok róluk? Nekem a volt barátomnak volt yorkija hát tünemény kis jószág volt 1 fiú kezében sokkal jobban elképzeltem, esős, hűvös időben meg télen mindig 1 katonás "ruhában" jött és nem csípte de legalább nem fázott meg...És tök jhól eljátszott az én ginámmal :)

2010. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
52%

Először is üdvözlök mindenkit, a kérdés írójával együtt. Soha, semmilyen helyen nem kommentáltam még efféle kérdéseket, de ezen megakadt a szemem. Személy szerint én nem tudtam, hogy több, mint 10 millió embernek van Yorkie-ja(miért van MINDENKINEK Yorkie-ja?), nekem ez idáig fel sem tűnt...

Nekem is Yorkiem van, kislány Mírának hívják és igen, sokat gondolkodtam a nevén, mert szerintem a Bogáncs, nem éppen tipikus Yorkie név, ha lehet így kategorizálni.

Nem hinném, hogy divat' kutya lenne, bár erről a kommentálók szerint megoszlanak a vélemények. Tény és való, hogy talán mostanában többet lehet látni, mint 10 évvel ezelőtt, de akkor annyira horrorisztikus összegért, több 100 ezer ft-ért lehetett még hozzájutni, hogy az akkor még igen-igen nagy visszatartó erő volt.

Valószínűleg azoknak az embereknek van Yorkie-ja, akinek ez a fajta tetszik, ennyire egyszerű ez a történet. Én sem más fajtát választottam, hiszen ez tetszik. Nem vagyunk egyformák szerencsére.

Mírának is van cuki' rózsaszín táskája, cuki' rózsaszín rucija és van masni a hajában'. Valószínűleg ez sok embernél kimeríti a plaza cica fogalmát, szerintem pedig ez egyszerű igényesség és figyelem kérdése és mivel még mindig nem vagyunk egyformák, így minden embernek más tetszik. Mível már elég széles a skála kutyaruhák és a kiegészítők terén, így én sem fogom sötétzöld ruhába öltöztetni'. Igen, a ruha kérdés: így vannak kitenyésztve, szükségük van télen ruhára, mert fáznak, nem mondják, mert kutyaról beszélünk, de egy figyelmes gazdinak feltűnik, ha a kutyája nem akar kimozdulni a mínusz fokokban, egy Staffi-ra vagy Bullterrier-re nem kell ruha, mert olyan fajta, az is úgy lett kitenyésztve.


Míra imád a táskájában utazni és velem jönni, ahova csak tehetem viszem magammal, amint meglátja a táskáját, örül és arra vár, hogy mikor indulunk. Kistestű kutya létére megtehetem, hogy viszem magammal és nem hagyom itthon egyedül, pedig néha sokkal egyszerűbb lenne és nem lenne vele gond', mert nem csak abból áll, hogy megfogom, belerakom a táskába és viszem.


A plaza cicák, ahogy ti fogalmaztatok, lehet, hogy többet foglalkoznak a kutyájukkal, mint bárki más. Én is havonta-két havonta megfördetem, mindennap átfésülöm a szőrét, kitisztítom a szemét, mert ezt az ápolást mindennap igényli ez a fajta. Míra is szokott a sárban hemperegni, koszos lenni és nem kapok sokkot' attól, ha ezt teszi, mert kutya. Hihetetlen jó természetű kutyák, nem is gondoltam volna, hogy létezik ilyen kutya a világon, természetőből adódóan okos, intelligens, mindenféle képzés nélkül is.

Valószínűleg azért érkezik ennyi Yorkie-s kérédés, mert mindenki szeretné, ha a legjobbat kapná meg a kutyája és azért vannak ezek a fórumok, hogy ezeket a kérédéseket fel lehessen tenni, egyébként pedig nem kötelező ezeket végigolvasni...

Én is próbálom Mírának megadni mindenből a legjobbat, bár lehet, hogy nem mindig a legjobb az igazán jó, pl. nem csak Royal Canin-on él szegény' kutya(imádja a kelkáposztafőzeléket)

2010. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!