Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az érzelmi okokból vegetáriánu...

Az érzelmi okokból vegetáriánusként étkező emberek hogy tarthatnak kutyát? Vannak itt vega kutyatartók?

Figyelt kérdés

Múltkor beszélgettem kutyasétáltatás közben egy nővel, akinek 2 nagytestű (min. 30 kg) kutyája van és arról magyarázott, hogy ő már 7 éve vegetáriánus és ezt milyen nehéz elkezdeni, de meg lehet szokni, most már egyáltalán nem is hiányzik neki, mert ő amúgy nem utálta a hús ízét, de úgy gondolja, hogy ha teljesértékű életet tud élni így is, akkor ne haljon meg miatta egyetlen állat. Még azt is mondta, hogy ő nem undorodik a hús tapintásától, mint sok más vega, a kutyáknak is szokott adni, még nyersen is, meg főz is nekik néha farhátat, nyakat, de még belsőségeket is.


Nem értem ez hogy fér össze? Miatta ne öljenek le állatot, de a kutyái miatt igen?


2015. febr. 11. 00:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

hát ez érdekes gondolat igen, annyiból van értelme, hogy a kutya az egy húsevő állat, másként szólva természetes körforgásban a húsevő szerepet tölti be. Így neki ez nem róható ki negatívumként, míg az ember találékonyságával, és tudatával, lelkiismeretével felülírhatja a természetesen(nek hitt) ismereteit a táplálkozással kapcsolatban, és összeállíthatja úgy az étkezését, hogy ne legyen benne hús..valahogy így képzelem el..


de aztán ki tudja, ő hogy gondolja :D

2015. febr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Az ember pedig mindenevő, első válaszadó. Tehát nem növényevő.
2015. febr. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákat nem meri vegán étrendre szoktatni mert megdöglenének.
2015. febr. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A kutya fiziologiaja alkalmatlan arra, hogy hosszutavon csak novenyi tapanyagot hasznositson, ergo: alultaplaltan, koszvenyesen elpusztulna idovel.(2. gimis biologia) Az ember mindenevo, hosszutavon is tud csak novenyi tapanyagokat hasznositani, a elo szervezetekre jellemzo szabalyozottsag reven pedig erzekeli a kornyzet valtozasait-jelen esetben a hus megvonasat- es alkalmazkodik ahoz. Ez az oka annak, hogy nem hianyzik a hus neki.(az alkalmazkodas nem osszetevesztendoa a de megkivantam a rantotthust jelenseggel) Tehat attol, hogy a kutyajat a szervezete igenyeinek megfeleloen eteti, nem lesz kevesbe vega.
2015. febr. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

# 4


Viszont megszegi a saját szabályait.Mert miatta 2 kutyával több van, s azok azok számára több állatot pusztítanak el .

2015. febr. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze ertem, de (es ez csak az en allaspontom) attol, hogy az ember, mint osszetett gondolkodasra, es ezaltal eletmodjat megvalasztani kepes faj, nem attol lesz kevesbe kepviseloje a valasztott eletmodnak, hogy egy az o valasztasatol fuggetlen osztonlenyt, hazikedvenckent tart es a fiziologiai igenyeinek megfeleloen taplal. Izgalmas vitatema lehetne belole, a kovetkezo barati sorozesnel biztos felvetem. :)
2015. febr. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én nem értek veled egyet, mert az ember, mint döntésekre képes összetetten gondolkodó lény tudatosan úgy dönt, hogy mivel őt érzelmileg annyira megviseli az élelmezési céllal tenyésztett állatok halála, hogy nem kér belőle, az miért tart kutyát, holott a boltban valószínűleg több állati eredetű dolgot (még ha táp is) vesz, mint egy kutyát nem tartó, de húsevő ember.

Ha azt a döntést képes meghozni, hogy érzelmi okokból a testétől megvonja a húst, akkor miért nem vonja meg a lelkét a kutyáktól? Mármint ez a döntés, hogy nem eszik húst miért nem vonja magával azt a döntést, hogy nem tarthat kutyát?


A kutyái egyébként viszonylag fiatalok, tehát biztos, hogy régebb óta vegetáriánus, mint hogy ezeket a kutyákat tartaná.


Nekem visszás, hogy a saját tányérjába nem tesz húst, mert az jaj szegény meghalt, de a kutya táljába gond nélkül tesz.

2015. febr. 11. 02:35
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyan vega nőt, akinek a férje húsevő és a nő megsüt-főz a férjének bármit. Nekem volt egy gekkóm és amikor elmentem nyaralni, őt kértem meg hogy etesse. Azt mondta sajnálja a tücsköket, de megérti hogy a gekkó élő állatot eszik, és meg is hízott a gekkó mire hazajöttem.

Macskája is volt neki, annak konzervet adott. Szokta a szülei kutyáját etetni száraz táppal és kacsa farháttal időnként, a macskájukat meg darabolt marhaszívvel, tehát így megcsinálja, amit kérnek tőle.

2015. febr. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
jó, de lehet, hogy ő nem érzelmi okokból vegetáriánus, nem mindenki azért nem eszik húst, van akinek nehezebb az emésztése és nehezen emészti meg a húst és azért, vagy olyan is, aki egyszerűen undorodik a hús ízétől.
2015. febr. 11. 08:30
 10/17 anonim ***** válasza:
Vsz.a húsról le tud mondani,de a kutyákról nem.A kutya etetésének meg még nincs teljesen húsmentes alternatívája.
2015. febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!