Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az érzelmi okokból vegetáriánu...

Az érzelmi okokból vegetáriánusként étkező emberek hogy tarthatnak kutyát? Vannak itt vega kutyatartók?

Figyelt kérdés

Múltkor beszélgettem kutyasétáltatás közben egy nővel, akinek 2 nagytestű (min. 30 kg) kutyája van és arról magyarázott, hogy ő már 7 éve vegetáriánus és ezt milyen nehéz elkezdeni, de meg lehet szokni, most már egyáltalán nem is hiányzik neki, mert ő amúgy nem utálta a hús ízét, de úgy gondolja, hogy ha teljesértékű életet tud élni így is, akkor ne haljon meg miatta egyetlen állat. Még azt is mondta, hogy ő nem undorodik a hús tapintásától, mint sok más vega, a kutyáknak is szokott adni, még nyersen is, meg főz is nekik néha farhátat, nyakat, de még belsőségeket is.


Nem értem ez hogy fér össze? Miatta ne öljenek le állatot, de a kutyái miatt igen?


2015. febr. 11. 00:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Többféle vegetáriánus létezik:


Vegan: Nem eszik semmilyen húst, tejet, tojást, méhészeti terméket

Ovo vegetáriánus: húst nem eszik, tojást igen

Lakto-vegetáriánus: tejterméket eszik, de húst, és tojást nem

Ovo-lakto vegetáriánus: eszik tejterméket, tojást, húst nem

Szemivegetáriánus: tejterméket, tojást eszik, és néha halat és csirkét


Tizenéves korom óta vannak állataim, 8 éve kutyám.

Gyerekkoromban nagyon sok időt töltöttem vidéken, disznóvágás, csirke, nyúl, stb. Akkor egyáltalán nem voltam érzékeny ezekre a dolgokra.

Aztán később ez elkezdett megváltozni, valószínűleg a saját kisállataim miatt. Az utóbbi 10 évben sokkal kevesebb húst ettem, mint korábban. Nem tudatos döntés, de néha rosszullét fog el attól, ha eszembe jut, hogy amit épp megeszek, néhány napja még élt…


Nyilván nem mindenki reagál ugyanúgy erre a témára. Nekem semmi bajom azzal, hogy az emberek esznek húst, ez így normális.

A kutyák ragadozók, húsra van szükségük, ez is normális.

Nem törvényszerű, hogy a vegetáriánusoknak undorodniuk kell a hús látványától, vagy érintésétől.


off.: a múltkor a Hal a tortán c. műsorban a Keresztes Ildikó szerepelt, aki mindig azt hangoztatja, hogy vegán. Az anyukája segített neki, valamit csináltak darált húsból, és a csaj össze-vissza hisztizett, „fúj, hogy tudod ezt megfogni?” … Majd vacsoránál ő is egy jót kajált a húsból, és kiderült, hogy azért mégiscsak szokott húst enni…

2015. febr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Közel 40 éve nem eszem húst, illetve semmiféle húsból készült terméket.

Nem vagyok vega, egyszerűen nem hiányzik. Nem undorodom tőle, elvek mentén sem, csak olyan közömbös számomra mint a kavics a földön.


Tehát eszembe nem jutna másokat korlátozni a húsevésben fentiek miatt:)

2015. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez valóban egy nyilvánvaló ellentmondás, de pont ezért vitázni se lehet róla igazából. Az illetőnek egyszerűen kell a kutya és ez erősebb.
2015. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudná az a nő, hogy van vega étrenden tartott kutya bőven. Természetesen Amerikában dívik ez a fajta etetés. Olvasgattam fórumokat róluk. Csupa egészséges, hosszú életű kutyákat mutogattak. Csak..... Rengeteg kiegészítőt vásárolnak hozzá. Mivel a kutya ragadozó gyomra miatt nem lehet bizonyos összetevőket megvonni tőle.
2015. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A hústól meg tudnék válni (nagyobb részt halat és csirkehúst eszem jelenleg is, abból is csak csirkemellet), a kutyáimtól nem, és arra sem lennék hajlandó, hogy a ragadozó állatot mással etessem. Szerintem nincs ebben semmi furcsa.
2015. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%
Aki elvből vegetárius,az ha hű lenne magához nem tarthatna macskát sem.Mert az egy vérengző gyilkos amely kedvtelésből öl és játszadozik az áldozataival.Aki látott már macskát vadászni és az ,hogy utána mit művel a zsákmánnyal az tudja ,hogy igazam van.
2015. febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Még mindih jobb, mint aki a kutyáját is vegán étrendre rakja, mert van ám ilyen...
2015. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!