Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire való neki mudi?

Mennyire való neki mudi?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm egy kis kölyök mudit szeretne, de én nem vagyok biztos benne, hogy ez a legjobb választás (tudom, nem az én dolgom, de neki szeretnék segíteni). A lány 14 éves és van 2 öccse és egy bátyja. A kertjük eléd kicsi inkább bent akarná a szobájában tartani. A többi állataikat elnézve (3 macska) nem túl következetes a nevelésük, mert a cicák kaja közben az asztalon mászkálnak, és úgy tudom a mudihoz szükséges a nevelés, mert ha egész nap otthon van és nincs megnevelve szétszedi a házat. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek, mennyire jó választás a mudi, illetve ha nem, akkor milyen kutya illene hozzájuk? És hogyan tudnám ezt finoman közölni vele?

2015. febr. 18. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

"mert a cicák kaja közben az asztalon mászkálnak,"

Ezek alapján egy fajtát tudnék elképzelni: PLÜSS.

Az is lehet, hogy az a 3 macska "kinyuvasztja" azt a szegény kölyökkutyát.

2015. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, miért pont ezt a fajtát akarja.

Mondd el neki, hogy elkezdett téged is érdekelni a mudi, utánaolvastál, és azt írják, hogy hűűűűűűű de mekkora mozgásigénye van, és tyűűűűűű de mennyit kell vele foglalkozni, és kicsomagolja a lakást, ha unatkozik.

2015. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg igaz, amit leírtál, akkor se mudit, se más fajtát ne vegyenek magukhoz. Ez egy terelőkutya, napi több órás foglalkozást igényel, tanítást, foglalkozást, szellemi fárasztást. Azt nem mondod, h lakásban nem lehet tartani, de ha valaki már a macskákkal se boldogul el, nem lesz könnyű dolga. Főleg, ha a macskák pofátlanok, lehet a kutyát is kikészítik majd, az pedig szörnyű.
2015. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eléggé önfejű és nem nagyon hallgat senki véleményére...azért akar mudit mert az egyik ismerőséjéknek most születtek kis mudijai. Mikor próbálok értelmes érveket felsorakoztatni (lásd: nagy mozgásigény) akkor azt mondja, hogy ő minden délután meg reggel meg este vinné sétálni, de nem tudom, hogy még egy hónap múlva is így fogja- gondolni. Legelőször golden-retrievert akart, szóval látszik, hogy nm nagyon ért hozzá, még sosem volt kutyája se neki sem a szüleinek. Ugyan elolvasott néhány nevelési könyvet nem tudom azok mennyit érnek....?
2015. febr. 18. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekik egy idősebb menhelyi kutyus lenne a legideálisabb.De leginkább semmilyen.


Mond neki,hogy amíg kölyök bepisil,bekakil neki kell takarítani,ha beteg és behány,befosik az ágyra az sem kellemes. Illetve a mudi mivel terelő kutya,ha nincs levezetve az energiája nem csak szét szedi a lakást,hanem csipkedheti a bokájukat is! Nem tudom mennyire lesz jó ha majd a 2 kis öcsit terelni akarja a kutya.


Nem csak nevelési könyvet kéne olvasni,hanem FAJTA ISMERTETŐT.

2015. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A menhelyi kutyákat tényleg érdemes átgondolni, simán lehet, hogy ott beleszeret egy 2-3 éves kutyába, ami még bőven tanítható, de legalább már nem bébi. A kölyökkutya olyan, mintha egy csecsemőt gondozna az ember, ha például lakásban van, napi hat-hétszer (nem vicc, mi ennyiszer vittük) is le kell vinni sétálni, mert még nem tudja tartani, ha pedig hagyod bepisilni, sosem lesz szobatiszta. Gondoskodni kell az oltásairól (kölyökkutyát nem évente kell oltani, hanem az első két-három hónapban hat oltást kell kapnia, hogy meglegyen az alap védettsége), chipről, ha felelős gazdi, akkor az ivartalanításról, míg menhelyi kutyákat általában nem adnak ki enélkül, tehát konkrétan olcsóbban ússza meg akkor is, ha ingyen hozná el a mudit. Ha nincs kifejezett célja a kölyökkel (pl. sportolni akar vele, vagy hamar szeretné maga mellett, mert konkrét elképzelése van a neveléséről), szerezzen menhelyit. Ha nagyon mudit akar, keressen meg egy fajtamentő egyesületet: ezek olyasmik, mint a menhelyek, de kifejezetten egy adott fajta kitett kutyáival foglalkoznak. Például itt nézzen körül: [link]
2015. febr. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!