Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudi csak jelzőkutya, vagy...

A mudi csak jelzőkutya, vagy házőrzésre is jó?

Figyelt kérdés

2015. febr. 17. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted mennyire képvisel nagy haderőt egy vasággyal együtt 12 kilós kutya? :)
2015. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Pedig neten azt olvastam,hogy kiváló őrkutya,házőrző..:/

Amúgy köszi a választ.:)

2015. febr. 17. 19:47
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Igen, a kiváló házőrző ebben az esetben azt jelenti, hogy éber és nem tudnak mellette úgy besurranni, hogy ő ne jelezne. A kutyák házőrzése legtöbbször ennyiben ki is merül.
2015. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Az akarat benne van, de fizikailag mit tud tenni egy komoly támadó ellen? Gondolkozz már logikusan. Egy felkészületlen ember, aki nem számít rá, hogy a kutya támad, az megijed, de ha valaki kitervelte a dolgot és készült, akkor ott nem fog használni az ereje, de pl egy mérgezéshez még erőfölény sem igazán kell. Amúgy meg bármekkora kutyát el lehet intézni, tehát ha meg akarod védeni a házad, akkor nem ebbe kéne befektetni.
2015. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
De még ha meg is ijed, átrúgja a ekrítésen a szomszédba, és meg van oldva.
2015. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Akumi, tudtommal viszont neked nem mudid van, nekem viszont 3 is, és hazudnék ha azt mondanám hogy nem védtek meg párszor kétes személyektől. Hidd el, amikor egy teljesen ártalmatlannak tűnő kutya hirtelen rád ugrik, akkor nagyon meg tudsz ijedni. Szerencsére nem minden ember két lábon járó kinológiai szakkönyv, sőt az emberek többsége nem az. Ennek ellenére mondom, a mérete miatt nem igazán jó igazi házőrzőnek, meg hogy bármilyen kutyát el lehet intézni, de azért hasznos tud lenni egy mudi is. Különben meg a stílusa miatt pont felrúgni nehéz egy mudit... :) Ha könnyű lenne, nem terelne pl szürkemarhát.
2015. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Oké, de azért nem véletlenül tenyésztettünk ki inkább komondort meg kuvaszt házat-nyájat őrizni :) A liba is remek házőrző, de azért mégse bízzuk rá a porta védelmét, ugye.

A felkészületlen betörőt amúgy vélhetően egy akármilyen harciasabb kutya képes elriasztani (akár mer harapni, akár nem), amelyik meg felkészült, annak kb. mindegy, hogy mudi-e vagy más, ami bent van. Szóval én tökre elismerem az érdemeit, komolyan, de sajnos nem mint házőrzőét :)

2015. febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha elolvasod amit írtam, akkor láthatod, hogy pont ugyanaz a véleményem, nem házőrző. De ilyen alapon a komondort is ugyanolyan könnyen el lehet intézni. Még erő sem kell hozzá, ha mondjuk megmérgezed. Csupán megjegyeztem, hogy egyáltalán nem olyan haszontalan hogy libákhoz és focilabdákhoz hasonlítsuk.
2015. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanazt a dolgot látjuk másképp asszem :) Mudim ugyan tényleg nincs, de menhelyen dolgoztam, sétáltattam, kezeltem, állatorvosnál segédkeztem kutyát lefogni, szóval van némi elképzelésem bizonyos méretű és temperamentumú kutyák haderejéről. A mudi meg a hasonló kicsi pörgettyű kutyák tudnak meglepőek lenni, meg hatékonyak egy bizonyos szintig, és rohadt idegesítően tudnak ellenkezni, de össze sem lehet hasonlítani akár csak egy közepes méretű kutyával, ha test-test elleni harcról van szó.
2015. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy sérült, elhagyott kutya viselkedését ne hasonlítsuk már egy egész életében a gazdája mellett, szeretetben és biztonságban élő, kiképzett állathoz. Én sem mondom azt, hogy terminátor lenne, de a mai modern világban egyik kutya sem képvisel komoly erőt a megfelelő eszközökkel szemben, de attól még nem kell lekezelőden beszélni róluk. Amúgy meg speciel a mi libáink olyan nebáncsvirágok, hogy be kell őket zárni ha levágunk egy állatot, mert különben meglátják, és tiszta depressziósak lesznek. :)
2015. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!