Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya illik...

Milyen fajta kutya illik legjobban a lakásba?

Figyelt kérdés
1-2 év múlva szeretnék a lakásba egy kutyát, így időben szeretnék felkészülni a témára? Tudtok ajánlani valami könyvet, cikket ezzel kapcsolatban? Számomra fontos, hogy ne kis testű kutya legyen (minimum közepes), de bírja a bezártságot (legyen picit lusta :) ) kínozni nem szeretném.

2015. márc. 5. 08:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyen dolgokra szeretnék időben felkészülni, mielőtt belevágnék. :)
2015. márc. 5. 09:35
 12/18 anonim ***** válasza:
19%
Őszintén: semmilyen. Nem a lakás miatt, hanem, hogy sokat nincs otthon senki. Talán a macskák egy fokkal jobban bírják a bezártságot., vagy valami más állaton kéne gondolkodni. Egy kutyát lehet tartani lakásban is úgy, hogy jól érzi magát (bár inkább kicsi-közepes méretűt max.), de minimum háromszor fél-háromnegyed óra séta kellene nekik. Ha pedig valaki dolgozik, ezt nem tudja biztosítani... Nekem volt így kutyám kezdetben családi házban, aztán változtak az életkörülmények és lakásban, visszagondolva nem volt jó neki, se nekünk. (mármint amikor lakásban kellett tartani) Szóval szerintem inkább tengerimalac, vagy nyúl, vagy valami más kis szőrmók.
2015. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

* esetleg azt tudom elképzelni, hogy valakit (pl. másik ismerős kutyást) felfogadsz a napközbeni sétára és akkor a reggelit, meg estit meg tudjátok oldani. Én ezt a jó esetben is 9 óra távollétet tartom a legproblémásabbnak.

(Talán spániel egy olyan kutya amelyik ha nem is lusta, de nem is kell folyamatosan pörögnie, illetve jól nevelhető, ami kezdő kutyásként is szempont lehet)

2015. márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 SzMHZs ***** válasza:
100%

Nekem spánielem van. Én nem szoktam senkinek ajánlgatni, ha kutyafajtát kérdeznek, direkt nem is mondtam :) Ők se egyszerűek, akármennyire is megtévesztő a cuki pofi, meg a hosszú fülek, álmos, szomorú szemek :)

Igaz, hogy ő is egyedül van, bár nálunk párom 3 műszakos, én pedig 1 fix, tehát kevesebbet van egyedül, mint a napi 9 óra. Kibírja azt is, volt időszak, mikor muszáj volt, és nem volt gond. De irtó pörgős kutya, akkor lustálkodik szívesebben, mikor mi is otthon vagyunk és együtt döglünk a kanapén :)

Egyedfüggő is, de ha kifog egy olyan spánielt, mint az enyém tesója... iszonyatos szeparációs szorongás (ha kell, végigüvölti az akárhány óra egyedüllétet), állandóan nyüzsög, minden, csak nem lusta és mindezt úgy, hogy foglalkozva van vele rendesen, kutyasuliba is jártak.

Az enyém a számomra pont jó kategória, de rengeteg foglakozás kell neki is, és ha huzamosabb ideig nincs rendesen lemozgatva (fertőző betegség és műtét miatt volt nemrég ilyen időszakunk), akkor bizony nyűgös, és egy idő után tuti elkezdene megint rombolni, mint kiskorában.

Önmagában a munkával semmi baj nincs (rengeteg dolgozó, lakásban élő embernek van kutyája), azzal se, hogy arra az időre egyedül van a kutya - de csak akkor, ha egyébként le van fárasztva agyilag és fizikailag. Vagy ha tényleg olyan lusta, hogy nem igényli.

2015. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen, ez a szőrkérés is szempont: nekem szálkásszőrű tacskóm volt és egyáltalán nem hullott a szőre.(tényleg semennyire) De más szempontból nagyon nem ajánlom: önfejű, ő akar lenni a főnök, :) meg nagyon pörgős, benne van a vadász ösztön.


találtam egy ilyen cikket, de nem biztos, hogy jó, mert pl. a beagle is egy rosszcsont aki a fejedre nő, mégis említi, szóval nem tudom...


[link]

2015. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15

Nekünk az egyik simaszőrű tacsi,a másik pedig hosszúszőrű. A simaszőrűvel sokkal több gond van, neki tényleg folyton hullik. :/ Tacsit csak akkor ajánlom,ha erősen fogod,mert valóban a fejedre nőhet a makacssága miatt, de egyébként nagyon okos és ragaszkodó. És általában egygazdás, és nem szereti a gyerekeket. A mieink ilyenek, és nem is túl barátságosak idegenekkel. A mieink lusták is. :)

2015. márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Szalay Könyvkiadó (Phillip Clarke)-Kutyák kis könyve

Ez egy ábrákkal és képekkel ellátott könyv.

Minden benne van amit a kutyákkal kapcsolatban tudni kell.

Vannak benne aranyos rajzok is.

Benne van a kutya nevelés fő szabályai, mint például: Tanítás, oltások, helyes fürdetés, etetés,stb.....

A külseje talán kicsi gyerekkönyves, de a főbb tudnivalók benne vannak !!!!

Csak ajánlani tudom!!!!!!

2015. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
"Milyen fajta kutya illik legjobban a lakásba?" Plusskutya illik lakasba.. De ha mindenaron kutyat akarsz tartani akkor kistestut valassz ( Bichon frisé, Mopsz stb..)
2015. márc. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!