Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebbarát cukrászda? Vélemények?...

Ebbarát cukrászda? Vélemények? Esetleg járt már ott valaki?

Figyelt kérdés
[link]
2010. febr. 14. 18:23
1 2 3 4
 11/34 Akiteki ***** válasza:

Sima reklám a cukrászdájának, biztosan száraz a dobostorta.

Nálunk is sok helyre lehet menni kutyával.

OK, l nem a belső részben, hanem a teraszon, de én fagyiztam már a kutyámmal az Operaházzal szemben a Művész cukrászdában is. Neki külön kis tálban hozták ki.

2010. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
93%
Utolsónak: szerintem meg pont nem az az oké, h csak a teraszon. Hadd lehessen már bevinni - ha én azt akarom. 200 km-re nyugatabbra miért lehet bevinni éttermekbe, bevásárlóközpontokba, hotelekbe? Magyarországon meg vadászni kell ezeket a helyeket, könyörögni és kb láthatatlannak lenni, h bocs h élek és még kutyám is van. Soha nem lesz itt nyugat, mert az emberek fejében van a baj...és ezt tükrözi a kutyákhoz, a kutyakakihoz, a vezetési morálhoz, a biciklihez, a többi emberhez való hozzáállás...
2010. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
9%

2 kutyám van, de nem tudom, valahogy nincs rá igényem hogy étterembe, cukrászdba járjak velük

nagyon a városba se viszem be öket, szenvedni az aszfalton ...inkább a város szélén meg az erdöben sétálunk ... turán meg olyan helyeket választok ahol a kutya se zavar senki (büfé, miegymás)

2010. febr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
9%
3 kutyám van, de nem tudom, valahogy nincs rá igényem hogy étterembe, cukrászdba járjak velük
2010. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem annak nincs igénye rá, hogy a kutyájával együtt menjen ilyen helyekre, aki amúgy minden további nélkül otthon hagyja a kutyáját fél vagy egész napokra, csak azért, mert mondjuk bemegy kószálni a belvárosba. Nekem mondjuk lelkiismeretfurdalásom lenne a kutyával szemben, ha úgy döntök egy szombaton, hogy most a belvárosban fogok kirakatot nézni, esetleg veszek is ezt-azt, esetleg megennék egy fagyit is - azaz távol vagyok otthontól mondjuk reggel kilenctől du. 4-ig - a kutya meg otthon ül, és nem sétál, csak vár engem. Ezzel szemben nem jobb, ha közösen megyünk, ő is nézelődik, szocializálódik? Sétálunk a parkban is, hogy ő is örüljön, nézegetünk kirakatot is, hogy nekem is jó legyen, közösen töltjük el az időt. És amikor az egész napos városi programomba mondjuk beiktatnék 20 percet, amíg megeszek egy fagyit, akkor ugye baj van, mert addig nincs hová tenni a kutyát... 20 perc fagyizás miatt meg nyilván nem fogom egész napra otthon hagyni a kutyát, így inkább vagy nem eszem fagyit, vagy olyan helyre megyünk, ahová beengednek. Vagy nem megyünk sehová (ezt is próbáltam már) de akkor meg én fogok bekattanni. Egy biztos, a saját hülye szórakozásom miatt, hogy étteremben egyek vagy bemenjek egy cukrászdába, nem fogom otthon hagyni a kutyát. Épp elég időt tölt egyedül otthon akkor, amikor nekem dolgozni kell menni, és akkor tényleg nem vihetem magammal.
2010. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt ez azért kérdés, meg azért van ekkora különbség, mert az emberek nagyrészének még az is kínai, hogy egy kutyát meg lehet úgy nevelni, hogy rendesen viselkedjen egy étteremben vagy egy boltban. Inkább az van többségben aki tojik az egészre, kétségbeesetten rángatja, kiabál, szenved és csodálkozik, hogy a kutyája úgy viselkedik mint egy ördög, pedig ő megmondta neki, hogy...


Egyébként lehet, hogy egy lelketlen disznó vagyok, de nekem egy belvárosi programba sehogy sem fér bele a kutya, mert nyilván nem fogom húzogatni magammal mindenféle üzletekben, míg ruhákat próbálok, maikűröztetek, vagy arcmasszírozáson vagyok például.

Az rendben, hogy egy nagy séta alatt milyen jó, ha nem kell kikötöznöm, hogy megegyek egy sütit, és ha olyan programom van, akkor viszem magammal, de azért ne vigyük már túlzásba, hogy a kutyának állandóan a gazda s3ggében kell lenni, mindegy az mit csinál.


Amúgy meg ez a cukrászda is csak addig jó, míg te vagy bent a kutyáddal, max egy-két ember, de képzeld már el azt, hogy minden egyes asztalnál legalább egy kutyájával ül mindenki. Az már nem is olyan fincsi.

2010. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem csak egyetlen ilyen hely lenne, akkor szépen eloszlana, és nem lenne több kutya egy helyen, mert nyilván nem mindenki viszi a kutyáját magával... persze attól is függ, hogy mit csinálsz. Én pl. soha nem arcmasszíroztatok :) Az újságoshoz pl. mindig a kutyával megyek, szerencsére ott nincs baj, és az belefér a reggeli sétába, hogy megvegyek egy napilapot. Meg persze az sem mindegy, hogy ki mekkora városban lakik, mennyire zsúfolt a hely. Amúgy ha kozmetikushoz megyek, akkor az is 10 perc oda kocsival, 1 óra ott, 10 perc vissza - az ilyeneket meg lehet nyilván oldani kutya nélkül másfél óra alatt, nem is erről volt szó. De pll. híres kirándulóhelyeken, ahol a túraösvény egy faluban, városban kezdődik, abszulut logikus szerintem, hogy be lehessen menni az étterembe kutyával (azért hozzáteszem, igenis vannak ilyen helyek, mégha nem is kutyás helyként hirdetik magukat) és a kutya simán elnézelődik a teraszon a lábam alatt, amíg én megeszem az ebédemet.

Az meg azért legyen mindenki maga döntése, hogy igényli-e a kutyája társaságát állandóan, vagy nem. Én nem azért vettem kutyát, hogy ő otthon legyen egész nap, amíg én bármi mást csinálok. Ha így gondolnám, és a napi programom része lenne a plázázás meg a műkörmözés, akkor nyilván nem tartanék kutyát, mert nem lenne rá igényem.

2010. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%
Ez a cukrászda helyileg hol van? kigyújtom!!!!!!!!!! hülye faszok ! a kutya is bevan öltöztetve!
2010. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Kedves utolsót nem kommentálnám...

Az a baj hogy sokan félre értik, itt nem egy kutyacukrászdáról van szó ahol minden asztalalnál kutya ül, kutya sütit ropogtatva, hanem egy cukrászdáról ahova belehet vinni a kutyát. Pontosan a magyar gondolkodás miatt nem valószínű hogy túl sokan járnak sütizni kutyával szerintem ha egy nap 1 kutya megfordul ezzen a helyen..., hisz még csak nincs is meghírdetve mint kutyacukrászda. Természetesen én sem tartom normálisnak belvárosban hurcolni egésznap szerencsétlen állatot, de ha kutyával megyünk valahova és megállnánk kávézni, vagy ha egy hétvégén sütizni van kedvünk, igen is igénylem hogy velünk legyen a kutya. Szerintem egy jól nevelt, szocializált kutya nem kéne hogy problémát okozzon ha csöndbe elfekszik az asztal alatt. Külföldön ez annyira természetes, itt mért problémáznak ennyit?

2010. febr. 17. 16:10
 20/34 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, megragadta a figyelmemet az alábbi fél mondatod: "én sem tartom normálisnak belvárosban hurcolni egésznap szerencsétlen állatot"

- szerinted a városban élő kutyák nem sétálnak napközben, jobb híján a városban? Mert nem lehetséges ám minden egyes alkalommal kocsiba tenni az állatot, és kimenni erdőre, mezőre. Egy normális városi kutya elég gyakran sétál a városban, és mivel az első séta reggelre esik, amikor igen sokan mennek éppen dolgozni, ezért a belvárosi kutya bizony járdán, tömegben sétál reggelente. Ettől lehet még ő is boldog, meg a gazdi is.

2010. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!