Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffom egyik napról a...

Amstaffom egyik napról a másikra bekattant. Mi a franc lehet ez?

Figyelt kérdés
3 staffom van,2 kan egy szuka. A 3 közül 2 örökbefogadott,a 3. tenyésztőtől van..és pont vele van a baj...9 hónapos kan,neves tenyészetből való.110 ezrembe fájt.Jártunk kutyasuliba,ugyanolyan következetesen határozottan neveltem mint a másik kettőt,és mégis megvan a baj..ha nem játszok vele morog rám,elég durván.Már 3 hete ezt csinálja..jön a labdájával ,és ha nemjátszok vele mert mondjuk épp teregetek,akkor rámnéz labdával a szájában és morog..amolyan igazi ''kihaénnem'' féle morgás ..levan mozgatva rendesen,igaz hogy játékból mostanában kevesebb jut mert sokat dolgozom,de minden nap lefutja a 4-5 kilometert bico mellett egyszuszra.Ezenfelül el van engedve lakott területen kívül egy réten,ahol kedvére szaglászhat.Nagyon rám ijesztett,félek tőle ,és hiába szólok rá hogy nemszabad ,akkor is morog:( Valahogy úgy érzem haragszom rá,mert én mindent megtettem a nevelésével kapcsolatban ,suliban is jól teljesitett mindig:( Már ki se merek menni hozzá játszani,mert a mozdulatából tudom,hogy NA IGEN,MOST FOG MOROGNI...fel evig suliztunk...most már nemtudok vele eljárni,a munkám nem engedi...ott tartok hogy visszaviszem a tenyésztőnek,mert tényleg félek tőle....pedig nagyon szeretem :(
2015. márc. 24. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:
Igen,irtam már neki,de sokmindent nemtudott hozzáfűzni,értetlenül áll a dolgok előtt. Mivel elővásárlási joga van vagy miaszösz,visszaviszem neki..belefáradtam hogy 3 hét alatt ezerszer rászólok és akkorsem érti hogy rossz amit csinál..Csalódtam benne,és igen sajnos odáig jutottunk hogy nemtudom leküzdeni a félelmem.
2015. márc. 24. 11:52
 12/66 anonim ***** válasza:
65%

Hát igen,megszabadulni tőle egyszerűbb és olcsóbb,mint szakemberhez elvinni.

A bullterrierem is rám morog,ha nem tetszik neki valami.körberöhögöm,megsértődik,majd jön hízelegni.

2015. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

Te meg hagydmjad mar hogy a kutyamat szekiozod. Itt a standard nagyokos. Marmagassága: A kanok marmagassága 46-48

cm, a szukáké 43-46 cm.

Marmagasság minimum: 43

Marmagasság maximum: 48

Testtömege: 20-35 kg


Az enyém 2 kilóval lépi át a stadard max súlyt. kicsit dagi,és mivanakkor? nem vészesen,mert sokkaltöbb rajta az izom mint a zsír. És mint tudjuk,az izom nehezebb a zsírnál.

2015. márc. 24. 11:58
 14/66 A kérdező kommentje:
Na mar irni sem tudok..a kutyam fajtatiszta,irtam a kennelnevet hogy honnan származik,sokan dicsérik a tenyésztőt,nehogymár a súlyán akadjon fent valaki.Szereti a hasat,es ezen felul brutalis izomzata van
2015. márc. 24. 12:02
 15/66 A kérdező kommentje:
akkor talán a te bullodat sem artana szakemberhez vinni nemde? egy kutya soha semmilyen korulmenyek kozt nem moroghat a gazdajara!!!!!Es ha nem felnek tole,hidd el nem vinném vissza...de innentől elvesztette a bizalmam.
2015. márc. 24. 12:05
 16/66 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok ismét, mint írtam, nekem is amstaffom van, kettő. ÉS igen, 1 éves kora előtt próbálkozott, sőt még utána is. Morgott egyből lekaptam és helyretettem, azzal a lendülettel ahogy megpróbálta, mire észbekapott már el is kaptam a "grabancát" és tudta hol a helye. Volt ló is a családban, attól se féltem amikor 600 kg fordult szembe velem. Az állat ilyen, pláne az erősebb jellemek. Próbálkozni fognak mindig is. Ahogy írtad, erős jól tanítható, nevelhető kutya, ergó nem vele van a hiba, hanem kezd felnőni és teljesen természetesen akar feljebb lépni a ranglétrán a falkában, egyre bátrabb lesz, mert hagyod.
2015. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:
értem én..de nekem 12 ora munka mellett nincs arra energiam hogy vele harcoljak a posztomért. A masik staff kanom soha nem produkalt ilyet..de ő valahogy egészen más jellem mint a másik kettő..nemcsak morog,hanem köröz körülöttem, "méreget "!!! ijesztő na. És nem akarom azon kapni magam hogy leharapja az ujjam. urambocsá,nem akartam itt ezzel kérkedni,de a bevételem nagy részét ugy teremtem meg,hogy zenei klippekben szerepelek,fotózásokon veszek részt,ergó a külsőmből élek..egy esetleges odakapás az arcom felé a megélhetésem végét jelentené...kovezzetek meg amiert a visszaadason gondolkodom,de igy is tobbet tettem erte mint az atlag gazdik..12 ora munka utan ,smink lemos,gyors oltozes,rohanas kutyasuliba,onnan haza,és még a masik kettővel menni biciklizni.
2015. márc. 24. 12:30
 18/66 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legjobb megoldás, hogy visszaadod a tenyésztőjének.

Úgy néz ki, még nem volt olyan kutyád, amelyiknek kevés a " rászólok" . Ha ismét vásárolsz, olyan tenyésztőtől vegyél, aki ismeri az adott alom kiskutyái természetét és tud neked egy nyugis, megadó kölyköt ajánlani.

2015. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi idő visszavágni neki, mint berezelni.

De ha úgy látod, hogy nincs energiád rá, akkor eldőlt a kérdés, amíg félsz tőle hiába is mondani bármit. Vidd vissza és kész

2015. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
86%

Jah hogy nem egy gép? Jah hogy van jelleme?

Valószínűsíthetően Te csináltál valamit rosszul, hogy ez megtörténhet vagy megengedheti magának. Azzal nem értem miért nem számoltál, hogy egy staff nem feltétlen lesz kezesbárány illetve inkább úgy mondom, h melót kell beletenni ahhoz h az legyen? Jah, mert a másik kettő nem ilyen? Nem mérvadó. Ne haragudj, neked nem való ilyen erősjellemű kutya. Ezt ezentúl tartsd észben, ha kutyát vennél. Ennek a kutyának meg jobb lesz ha hozzáértő gazdához kerül.

Btw azon kívül h 4-5 km-t futattod (az kb 20 perc), azon kívül foglalkozol az agyával? Miért kéne tisztelnie? Mit teszel azért, hogy tiszteljen? Mert azt gondolom vágod, h a tisztelet hiánya miatt alakult ki ez a szitu...

2015. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!