Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffom egyik napról a...

Amstaffom egyik napról a másikra bekattant. Mi a franc lehet ez?

Figyelt kérdés
3 staffom van,2 kan egy szuka. A 3 közül 2 örökbefogadott,a 3. tenyésztőtől van..és pont vele van a baj...9 hónapos kan,neves tenyészetből való.110 ezrembe fájt.Jártunk kutyasuliba,ugyanolyan következetesen határozottan neveltem mint a másik kettőt,és mégis megvan a baj..ha nem játszok vele morog rám,elég durván.Már 3 hete ezt csinálja..jön a labdájával ,és ha nemjátszok vele mert mondjuk épp teregetek,akkor rámnéz labdával a szájában és morog..amolyan igazi ''kihaénnem'' féle morgás ..levan mozgatva rendesen,igaz hogy játékból mostanában kevesebb jut mert sokat dolgozom,de minden nap lefutja a 4-5 kilometert bico mellett egyszuszra.Ezenfelül el van engedve lakott területen kívül egy réten,ahol kedvére szaglászhat.Nagyon rám ijesztett,félek tőle ,és hiába szólok rá hogy nemszabad ,akkor is morog:( Valahogy úgy érzem haragszom rá,mert én mindent megtettem a nevelésével kapcsolatban ,suliban is jól teljesitett mindig:( Már ki se merek menni hozzá játszani,mert a mozdulatából tudom,hogy NA IGEN,MOST FOG MOROGNI...fel evig suliztunk...most már nemtudok vele eljárni,a munkám nem engedi...ott tartok hogy visszaviszem a tenyésztőnek,mert tényleg félek tőle....pedig nagyon szeretem :(
2015. márc. 24. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:

Felesleges ezt tovább ragozni.

A rengeteg hasznos válasz nem ér semmit, mert félsz tőle, és ezt a kutya is érzi. Amíg ez nem változik addig csinálhatsz bármit. A nevelő célzatú pofon igenis hatásos lenne ezen a szinten már, de el tudom képzelni, hogy amit adtál neki az ezen a szinten inkább simogatásnak hatna. Elhiheted, hogy lelkileg érinti meg ha egy olyat kap amit már meg is érez. De akár ha hezitálás nélkül elkapod a tarkóján a bőrt és megrázod szintén határozottan, erélyesen akkor is észbe kaphat. Csak ugye ehhez az a fellépés kellene ami megint csak nincs meg, mert félsz tőle

2015. márc. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. Elmondom nagyjabol hogy nez ki a szitu.Kimegyek az udvarra felmosni mondjuk a teraszt. Őnagysága megjelenik labdával a szájában,szugerál,és morog.Mivel eloszor enis azthittem hogy jatekbol csinalja,mondtam magamba na gyere te birka,akkor....Megyek oda hozzá hogy elvegyem es elguritsam a lasztit,de nem adja oda. Elfut vele.Aztan ha utana megyek hogy en akkoris elveszem,ujra elfut!Amikor latja hogy mar nem loholok utana,ujra megjelenik es morog! mikozben szabalyos koroket ír le korulottem..
2015. márc. 25. 07:40
 53/66 A kérdező kommentje:
Csak akkor hozza vissza ha kaja van nálam. Eldobom,szólokneki hogy kérem,ő ledobja elém,megkapja a jutifalit...igy persze hogy minden happy,a gyomraval az osszes kutya megfoghato.De ha nincs nalam kaja,egyetlen egyszer sem adja oda,hulyere vesz!!!
2015. márc. 25. 07:44
 54/66 anonim ***** válasza:
[link] Ezt olvasd el!!!!!
2015. márc. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
Soha ne hagyd előtte a játékot! Akkor kaphatja meg ha te megengeded hogy játszon vele! Ezt nem játékból csinálja. Olvasd el amit küldtem nagyon sok jo tanács van benne...segíthet.
2015. márc. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:

A bullterrieres vagyok.Engem nem különösebben zavar,hogy vartyog,tőlem csinálhatja.Tudom,hogy sosem bántana.

Idegrendszeri problémás szaporított kutya egyébként.

2015. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád játékra hív, úgy mint egy másik kutyát. És mivel úgy tűnik nincs full respekted, nem tudod leállítani, megmondani neki hogy játék csak akkor és úgy van ahogy Te mondod, ezért ez a szitu nagyon könnyen átfordulhat abba, h ő lesz a góré - ami nem egyenlő azzal h megesz, de azzal igen h nem fog rád hallgatni, felülbírálja a dolgaidat. Ehhez szakember kell, mert ez megfogható még, visszafordítható, de ahhoz neked is értened kéne mit miért csinál és az ellen mit tehetsz és pluszban még mit kéne tenned. De az sokat elmond, h egy játékra hívásra azt hitted, h méreget és elkezdtél félni a saját kutyádtól....
2015. márc. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:
"ne hagyj elotte jatekot" hehe nemszoktam. Talál ő magának! felkap egy faágat,és már meg is van a játéka ! vagy egy üres flakon amit kintfelejtek az ablakba...vagy barmi,amiben o lat fantaziat..odahozza nekem,es morog. Bullterrieres hozzad lenne egy kerdesem . Hogy jottel ra hogy a kutya ideggyenge?
2015. márc. 25. 12:10
 59/66 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt megszakérted és kitalálod h ideggyenge a kutya... :D Megsúgom, az nem ilyen....
2015. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:
ROHADTUL NEM EZ VOLT A SZANDEKOM,csak kivancsisagbol megkerdeztem ,de te biztos jobban tudod agytröszt :D nevetseges vagy..
2015. márc. 25. 12:45
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!