Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffom egyik napról a...

Amstaffom egyik napról a másikra bekattant. Mi a franc lehet ez?

Figyelt kérdés
3 staffom van,2 kan egy szuka. A 3 közül 2 örökbefogadott,a 3. tenyésztőtől van..és pont vele van a baj...9 hónapos kan,neves tenyészetből való.110 ezrembe fájt.Jártunk kutyasuliba,ugyanolyan következetesen határozottan neveltem mint a másik kettőt,és mégis megvan a baj..ha nem játszok vele morog rám,elég durván.Már 3 hete ezt csinálja..jön a labdájával ,és ha nemjátszok vele mert mondjuk épp teregetek,akkor rámnéz labdával a szájában és morog..amolyan igazi ''kihaénnem'' féle morgás ..levan mozgatva rendesen,igaz hogy játékból mostanában kevesebb jut mert sokat dolgozom,de minden nap lefutja a 4-5 kilometert bico mellett egyszuszra.Ezenfelül el van engedve lakott területen kívül egy réten,ahol kedvére szaglászhat.Nagyon rám ijesztett,félek tőle ,és hiába szólok rá hogy nemszabad ,akkor is morog:( Valahogy úgy érzem haragszom rá,mert én mindent megtettem a nevelésével kapcsolatban ,suliban is jól teljesitett mindig:( Már ki se merek menni hozzá játszani,mert a mozdulatából tudom,hogy NA IGEN,MOST FOG MOROGNI...fel evig suliztunk...most már nemtudok vele eljárni,a munkám nem engedi...ott tartok hogy visszaviszem a tenyésztőnek,mert tényleg félek tőle....pedig nagyon szeretem :(
2015. márc. 24. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kedvenc részem: pedig nagyon szeretem :(


Tudtad hogy egy kutyát elsősorban nem szeretni kell, hanem kielégíteni a szükségleteit mozgásra és szellemi fárasztásra és csak azután szeretni? Ez egy staffra fokozottan igaz - egyébként ez történhet mint veled... Ezen gondolkozz el!

2015. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
64%

"belefáradtam hogy 3 hét alatt ezerszer rászólok és akkorsem érti hogy rossz amit csinál."


Szóval ha pl ilyen gyerekeid születnek, akkor a kisebbet kinek viszed vissza?:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Mert "a másik nem csinált ilyet".

Felelőtlen kutyatartó vagy.

Csak azt nem értem, akkor minek kellett neked egy 3.! kutya. Miért nem elég a 2 meglévő, ha amúgy is sokat dolgozol????

2015. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen habitusú kutyára nem csak rászólni kell, hogy nem szabad, az semmit nem ér önmagában. Egyszerűen meg kell értetni vele, hogy ilyet nem tehet!

Nekem soha nem jutott eszembe, hogy féljek a kutyáimtól. Egyetlen egyszer volt, hogy a kan dobim rám mordult (ki akartam tessékelni, és ő nem akart kimenni, még kölyök volt, kb. 6-7 hónapos). Na rögtön a fejébe véstem az első alkalommal, hogy ez nem megengedhető. Nem kell szétverni a kutyát, de a keményebb kutyáknál igenis fizikai erővel is meg kell mutatni, hogy hol a helye.

Sajnos, ha félsz tőle, az nagyon gáz. Tényleg jobb akkor talán, ha visszaadod a tenyésztőnek. És legyen ez jó lecke arra, hogy "komolyabb" kutyát ne vegyél többet, hozzájuk erősebb jellem kell.

2015. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz, ilyenkor probalkoznak mindenfelevel. O megprobalkozott a morgassal es nyert. Bekenhagytad, mert megijedtel tole. Nem hibas, selejtes kutya, csak velhetoen erosebb jellemu, mint a tobbi kutyad.

Nalam most egy nemetjuhasz van. Az elozo gazdinal rajott, hogy harapassal elerhet mindent, meg tudja felemliteni a kellemetlenkedo ketlabut. Tegnap nekem is rafogott a kezemre, mert nem tetszett neki, hogy fegyelmezem. Azonban nem ugy reagaltam, ahogy azt o eddig tapasztalta az emberektol, hanem meg hatarozottabban viselkedtem. Volt is meglepodes, rogton katonasan leult es csovalta a farkat.

Nem kell felni tole, ugyanis a kutyadnak nem az a celja, hogy megsebesitsen, csak a szaja nagy. Ha viszont megijedsz, batoritod. Az, hogy volt mar x szamu kutyad, nem azt jelenti, hogy a kovetkezovel is minden rendben lesz automatikusan.

2015. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:

Ez a kedvenc részem: pedig nagyon szeretem :(

Tudtad hogy egy kutyát elsősorban nem szeretni

kell, hanem kielégíteni a szükségleteit mozgásra

és szellemi fárasztásra és csak azután szeretni?

Ez egy staffra fokozottan igaz - egyébként ez

történhet mint veled... Ezen gondolkozz el!



NA IDEFIGYELJ. HOGY ITELKEZEL TE FELETTEM HA NEMTUDOD HOGY MIT CSINALOK A KUTYAIMMAL.AGYILAG IS LE VANNAK FARASZTVA,SZOKTUNK JATSZANI KERESŐSDIT,ELDUGOM ELŐLÜK,NEKIK MEGKELL TALÁLNI.CSAK PARANCSRA ESZNEK,ADDIG NEM NYUL A TALHOZ MIG AZT NEM MONDOM TIED! Nagyon sok mindenre megvannak tanítva..de igenis létezik olyan kutya akinek az alaptermészete nem okés..

2015. márc. 24. 14:07
 26/66 anonim ***** válasza:
100%
És Te kőkemény 3 hét, azaz HUSZONEGY NAP után végleg belefáradtál abba, hogy a rászóláson kívül mást nem tettél? Ne érts félre nem bántani akarlak csak segíteni. Azért morog mert rájött, ha rád morog az van amit Ő akar. Ezen kell változtatnod! Tudatosítsd benne hogy igenis Te vagy a vezér Ő pedig az alárendeltebb. Sok sikert kívánok!
2015. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem írtad, azt viszont többször is h nincs időd rá.... és nem kell ORDÍTANIIII :D

Létezik olyan kutya akinek az alaptermészete nem okés, de ha tényleg jó helyről hoztad, akkor itt nem ez a gond, hanem h nem tudod kezelni. Add vissza és könyveld el h elbuktál, nem való neked kemény kutya, mert az első nehézséget sem tudod lekezelni. Megtanultad. Visszaadod. És a kutya remélhetőleg kap egy hozzáértő gazdát. Nem kell túlspilázni. Ezen kívül még azt se tartom kizártnak, hogy félreérted a kutya jelzését és az nem fenyegető morgás, hanem játékos...pláne h játékkal a szájában csinálja.

2015. márc. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazsag, hogy azoknak a kutyaknak a 90%-a, amire a tulajdonosok azt mondjak, hogy "az alaptermeszete nem okes", teljesen jo kutya lenne egy hozzaertobb vagy csak kitartobb gazdi mellett.
2015. márc. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 bollocks ***** válasza:
100%

"Agyilag IS le vannak fárasztva"


Ha annyira vannak agyilag lefárasztva, mint fizikailag -20 perc futás egy terriernek édeskevés- akkor teljesen érthető, hogy a kutyád nem elégedett a falkavezérrel.

2015. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
100%
Ja, létezik olyan, aminek az alaptermészete nem okés, olyan ezerből egy, és lehet, hogy sokat mondtam. Egy tenyésztőtől származó, szocializált, jó idegrendszerű kutyánál ennek szinte 0 az esélye. Tököket kéne növeszteni (már ha fiú vagy), és nem megijedni, hanem kőkeményen helyretenni.
2015. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!