Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffom egyik napról a...

Amstaffom egyik napról a másikra bekattant. Mi a franc lehet ez?

Figyelt kérdés
3 staffom van,2 kan egy szuka. A 3 közül 2 örökbefogadott,a 3. tenyésztőtől van..és pont vele van a baj...9 hónapos kan,neves tenyészetből való.110 ezrembe fájt.Jártunk kutyasuliba,ugyanolyan következetesen határozottan neveltem mint a másik kettőt,és mégis megvan a baj..ha nem játszok vele morog rám,elég durván.Már 3 hete ezt csinálja..jön a labdájával ,és ha nemjátszok vele mert mondjuk épp teregetek,akkor rámnéz labdával a szájában és morog..amolyan igazi ''kihaénnem'' féle morgás ..levan mozgatva rendesen,igaz hogy játékból mostanában kevesebb jut mert sokat dolgozom,de minden nap lefutja a 4-5 kilometert bico mellett egyszuszra.Ezenfelül el van engedve lakott területen kívül egy réten,ahol kedvére szaglászhat.Nagyon rám ijesztett,félek tőle ,és hiába szólok rá hogy nemszabad ,akkor is morog:( Valahogy úgy érzem haragszom rá,mert én mindent megtettem a nevelésével kapcsolatban ,suliban is jól teljesitett mindig:( Már ki se merek menni hozzá játszani,mert a mozdulatából tudom,hogy NA IGEN,MOST FOG MOROGNI...fel evig suliztunk...most már nemtudok vele eljárni,a munkám nem engedi...ott tartok hogy visszaviszem a tenyésztőnek,mert tényleg félek tőle....pedig nagyon szeretem :(
2015. márc. 24. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 bollocks ***** válasza:
100%
Jó, rendben, mindenki megértette: te tökéletes gazdi vagy, mindent jól csinálsz, 20 perc séta meg egy kis játék elég, a kutyát jól neveled, de ő mégis megmorog, amitől te menten összeszartad magad, ahelyett, hogy megtanítottad volna neki, hogy ezt nem szabad, majd ezek után le akarod passzolni. Mi a kérdés akkor?
2015. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
100%
Bollocks, nem is volt soha kerdes. A kerdezo siman megerositest vart, hogy a kutya hulye es vissza kell vinni a tenyesztohoz. Vigye is vissza, ilyen hozzaallassal ne tartson amstaffot, nem valo neki.
2015. márc. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:

A kutyára láthatóan nincs hatással a szankciód,

vagyis olyan mintha nem csinálnál semmit.

Megérett a pofonra. De hát Te kutyuskát nem

ütsz meg...így inkább add vissza.


Erre még reagálnék.Ha kicsit is ismernéd az amstaffot,tudhatnád hogy nagyon magas a fajdalomkuszobe.Ha egy lapattal basznam fejbe,megse erezne !!!! es igen,allatot nem verunk.

2015. márc. 24. 18:36
 44/66 anonim ***** válasza:
100%
A verés és a pofon között, véleményem szerint van egy kis különbség. Az, hogy magas a fájdalomküszöbe nem lényeg. Nem parasztlengőt kell neki adni, hogy még a foga is kiessen. Mindezt azért, hogy tudja: nem tolerálod ezt a viselkedést.
2015. márc. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 A kérdező kommentje:
megprobalom de tudom hogy le se fogja szarni a pofont :D jol kirohog,aztan megy jatszani...ismerem mar ennyire,de felolem mehet. tehát egy határozott nemszabad kiséretében mehet a saller. felolem jo. ha megserulok a ti lelketeken szarad :D de nosza...lassuk.
2015. márc. 24. 19:29
 46/66 anonim ***** válasza:
Majd írj mire jutottál.....ha lesz mivel :-D
2015. márc. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:
mint sejtettem..SEMMI!!! arrebb ugrott a pofon után,felvette a jatekat,odajött,aztan újra morgott...közben körözött körülöttem.
2015. márc. 24. 23:04
 48/66 anonim ***** válasza:
100%
Te szerintem frankón nem tudod olvasni a saját kutyád jeleit. Vedd ezt már fel videóra légyszi...kíváncsi vagyok, hogy mégis hogy néz ez ki.
2015. márc. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
Játszani hív!!!!! A kutyák sokszor morognak ha játszanak. :-) Ha bekóstol tuti észre veszed...azt nem jàtékkal a szájában teszi. Pl. ha tr gugolsz, ülsz stb. kissebbnek tünsz nálla általában olyankor próbálkozik előszőr. Ne ilyedj meg komolyan..nem fog megharapni én is jártam már így. Volt egy nagy n.juhászom utcáról hoztam be. Semmi gond nem volt vele míg fel nem erősödött. Aztán sorba bepróbálkozot velünk. Én nem ilyedtem meg autó matikusan rácsaptam a seprűvel, az volt kéznél és ráordítottam. Fülét farkát behúzva rohant el. Én sem szeretem bántani az állatokat de muszály fenyíteni ha olyan. Van egy kicsi csivi tacsi keverékem, őt is megráztam kissé mikor ezt tette. Igaz duzzogott egy estén keresztül de azóta nincs ilyen. Vagy ha annyira nem tudod mi ez a jel hívj el egy szakértőt mutasd meg neki mit csinál és megmondja mit tegyél.
2015. márc. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
Szerintem is jatszani hiv. Latod, ezert kene szakertot hivni, legalabb egy alkalomra. De ha a tenyesztot megjleresed es nem rogton azzal, hogy viszza akarod adni a kutyat, hanem segitseget kersz, o is biztos segit. Persze nagy esellyel mar tud rola, hogy vissza akarod adni, hiszen ha o nincs is fent, biztos, higy van ismerose, aki fent van gyakorin.
2015. márc. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!