Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffom egyik napról a...

Amstaffom egyik napról a másikra bekattant. Mi a franc lehet ez?

Figyelt kérdés
3 staffom van,2 kan egy szuka. A 3 közül 2 örökbefogadott,a 3. tenyésztőtől van..és pont vele van a baj...9 hónapos kan,neves tenyészetből való.110 ezrembe fájt.Jártunk kutyasuliba,ugyanolyan következetesen határozottan neveltem mint a másik kettőt,és mégis megvan a baj..ha nem játszok vele morog rám,elég durván.Már 3 hete ezt csinálja..jön a labdájával ,és ha nemjátszok vele mert mondjuk épp teregetek,akkor rámnéz labdával a szájában és morog..amolyan igazi ''kihaénnem'' féle morgás ..levan mozgatva rendesen,igaz hogy játékból mostanában kevesebb jut mert sokat dolgozom,de minden nap lefutja a 4-5 kilometert bico mellett egyszuszra.Ezenfelül el van engedve lakott területen kívül egy réten,ahol kedvére szaglászhat.Nagyon rám ijesztett,félek tőle ,és hiába szólok rá hogy nemszabad ,akkor is morog:( Valahogy úgy érzem haragszom rá,mert én mindent megtettem a nevelésével kapcsolatban ,suliban is jól teljesitett mindig:( Már ki se merek menni hozzá játszani,mert a mozdulatából tudom,hogy NA IGEN,MOST FOG MOROGNI...fel evig suliztunk...most már nemtudok vele eljárni,a munkám nem engedi...ott tartok hogy visszaviszem a tenyésztőnek,mert tényleg félek tőle....pedig nagyon szeretem :(
2015. márc. 24. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 A kérdező kommentje:
eloszoris. no vagyok. masodszor. igen kb 20 percet fut,de mellette még minimum haromnegyed orat szaglaszik az erdoben,kergeti a nyuszikat,elszórakozik.Szóval a lemozgatása megvan.Otthon az "agyával" kb 1 orat foglalkozom. Es nem erzem ugy hogy elbuktam volna,mert az orokbefogadott kutyam is problemas volt, o megis megertette hogy ami nem,az nem. De ez a kan ultra brutal dominans,hágja a labam,hiaba tiltom neki ezredjére. Nem csak az enyémet,minden beérkező vendégét.Ellenben kutyákkal szemben nem mutat semmifele dominanciat. ugylatszik o forditva mukodik...
2015. márc. 24. 16:13
 32/66 A kérdező kommentje:
es igen belefaradtam kokemeny 21 nap utan,mert a masik ketto mindent felfogott max 1 het alatt. Pedig o k se voltak problemamentesek. A szuka pl neki akart menni eloszor az osszes kutyanak...most pedig lass csodat,masik kettovel el egyutt problemamentesen...aztmondod a raszolason kivul nemcsinalok semmit...de megis akkor mi mást tehetnék ezen kivül??? teperjem a foldre aztan verjem el vagy mi?? sosem bantottam allatot,ezutan sem fogok..nem mellesleg felkel ő még onnan...aztan kitudja milesz a valasza...
2015. márc. 24. 16:23
 33/66 anonim ***** válasza:
100%
Na,azért a nyuszikergetés nem valami jó választás...ugye tudod,hogy nem kéne hagyni a vadak után menni?Aztán meg jön a sírás,ha valaki kilövi emiatt. (nem,nem vagyok ebben a kérdésben "vadászpárti",de "kutyáspárti" sem,hanem a kettő közt,nekem is van kutyám,erdőbe is járunk,de ott csak szigorúan póráz,azt meg eszem ágában nem lenne hagyni,hogy csak úgy rohangáljon mindenféle állat után...Persze,elméletileg a vadásznak,ha van ott,figyelmeztetnie kell először,de van olyan,aki előbb lő,aztán eltűnik,rengeteg ilyen eset volt a közelmúltban,de az emberek képtelenek belőle tanulni)
2015. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:
nem bantja a nyuszika t csak kergetőzik..egyszertalalt egy olyat aminek valami baja volt,egyaltalan nem csesztette,kicsit megpiszkálta a lábával,hogy ugyanmar mivan vele, de nem akarta a szajaba venni.A macskakat is kergeti,de nem bantja. Ja es ezen a ter leten tuti nincs vadasz,mert olyan pici az erdo,hogy 3 perc alatt vegigsetalok rajta. Meg nagon szellős,egymástól távol eső fák...szóval ha mégis lenne vadász,akkor látná hogy egy ember van a kutyaval.
2015. márc. 24. 16:37
 35/66 anonim ***** válasza:
100%

Ha latja is, nem fogja meghatni. A jogszabaly szerint a vadat uzo kutya kiloheto.

Azt irod, 1000x letiltod, megis csinalja. Akkor rosszul tiltod! Nem 1000x kell letiltani, hanem egyszer hatasosan.

2015. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
100%

Ez a probléma nem most kezdődött, csak most csúcsosodott. Ez nem 21 napról szól, hanem 7 hónapról. Nem vettél észre jeleket, amik már erre utaltak és ide vezettek. Nem vetted észre, vagy nem foglalkoztál velük, vagy nem tudtál velük foglalkozni. "Csak kolbásszal nem lehet kutyát nevelni", pláne nem egy ilyet. Ez nem egyik napról a másikra, ez egy folyamat. Megmondod mi nálatok a nem? Mi a következmény? Vagy csak rászólsz és várod h legyen hatása, amikor szankció sincs mögötte? Nem agyonverni kell a kutyát, csak a habitusához mérten tudnia a nem jelentését.

A szaglászás kb olyan a kutyának mint neked a netezés: se nem aktivitás, se nem szellemi fárasztás. A nyúlkergetés sem meg elég probléma ha mindennapos.

Az agyi fárasztás engedelmes munka, örző-védő munka önkontrollal, klikkerezés, nyomkövető munka stb. Ezek közül egyet nem soroltál föl. Ergo, amit te tudsz nyújtani ennek a kutyának édeskevés.

Menjen vissza a tenyésztőhöz, hátha talál neki olyan gazdát, akinek respektje van és ért hozzá.

2015. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 A kérdező kommentje:
olvass vissza!!! irtam hogy itthon nyomkovetozunk,eldugok valamit o meg megkeresi. Ha megtalalta megkapja a jutifalit.Hát nálam aztjelenti a tiltás hogy erélyesen rászólok hogy nemszabad,es utana nemfoglalkozok vele,akarhogy is probalja magara vonni a figyelmem. ugymondd kiközösitem a falkábol egy időre. ilyenkor látom is rajta hogy szomoru,de másnap ugyanugy megprobalja....
2015. márc. 24. 16:53
 38/66 bollocks ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én a sharpeiemet többet mozgatom, mint te a staffidat, pedig közel sem azonos a mozgásigényük. Valóban jobban jár a kutya, ha visszakerül a tenyésztőhöz, aki talál neki olyan gazdit, aki figyelembe veszi az igényeit. Elég lett volna kölyökkorában egyszer-kétszer érthetően a tudtára adni, hogy mit jelent a NEM, és most semmi probléma nem lenne, de te ezek szerint ehhez kevés voltál. Szomorú, hogy emiatt egy ártatlan kutya látja kárát.
2015. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elképzelni, h mindent tökéletesen csinálsz és rádmorog a kutya meg dugja a lábadat...

Az eldugdosós játék semmit nem ér egy hét után, ha mindennap játszod - mivel megtanulja (de várj, tudom, Te mindig máshova dugod :D ). A nyomkövető munka nem erről szól. Vagy ha úgy csinálod h tényleg nem tudja megtanulni és mindig máshova és egy őstehetség akkor vidd romkeresőnek.

Azért valljuk be h sántít ez a story, minden tökéletes, ideális, csak a kutya a hülye.

A kutyára láthatóan nincs hatással a szankciód, vagyis olyan mintha nem csinálnál semmit. Megérett a pofonra. De hát Te kutyuskát nem ütsz meg...így inkább add vissza. Jobb lesz mindenkinek. Te nem akarsz változtatni, ő meg nem fog változni anélkül. Ezzel nem lehet mit kezdeni, pláne nem interneten keresztül - lehet osztani az észt és mondani is rá, h de minden tökéletes, attól még jobb nem lesz.

2015. márc. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:
most megakarod magyarazni hogy mennyit mozgatom??? a biciklizes utan itthon egybol elfekszik ,lóg a nyelve még vagy fel oran keresztul. Sokat labdazunk,van neki olyan kutyajátéka amin lyukak vannak,es kikell belole szednie a kajat. de gondolkodnia kell,mert a lyukakat egy retesz takarja ,eloszor azt kell eltolnia a labaval,utana meg nagynehezen rajonni hogy hol pottyan ki a kaja.Volt hogy elfekudt az uton,nem akart tovabb jonni lyan faradt volt. Kiskoraban mindenrol letudtam tiltani. harapott,ugralt,ellopta a cuccainkat,ezekrol mind leszokott. Eddig morgás sem volt soha,3 hete volt az elso.
2015. márc. 24. 17:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!