Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy havagnese...

Mennyibe kerül egy havagnese tenyésztőnél?

Figyelt kérdés
Én a start laptól vettem 35.000- ért és érdekelne, hogy egy tenyésztőnél mennyi

2015. ápr. 9. 17:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Amúgy engem az sem zavar ha nem teljesen fajtiszta.Nekem az a lényeg, hogy szép, aranyos, okos és egészséges legyen. Nyilván azért remélem, hogy fajtiszta lesz.És törzs könyv is lesz. Amúgy meg lehet fajtiszta, mert lehet,hogy nem tenyésztő csak rendes havanese kutyájának született kölyke és 100.000- ért már nem vennének tőle.Lehet, hogy hülyén gondolkozok.

2015. ápr. 11. 09:46
 12/14 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod. Fajtiszta lesz, de nem FAJTATISZTA.

Törzskönyv bizonyítja a fajtatisztaságot. Az egészségére meg SEMMI garanciát nem fogsz kapni. Inkább menj el menhelyre, vagy a fajtamentéshez, de szaporítótól sose vegyél! Egy szaporítónál sose tudhatod, mit veszel. Lehet hogy valami más fajták keveréke, és köze nem lesz a havanesehez!

2015. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

100.000.- ezer forinttól kezdődik egy havanese ára tenyésztőtőtől. De inkább 120-150 ezer. A mi kutyánk tenyésztőjénél 600 euróba kerültek a kölykök.


Azért ne legyünk már olyan vaskalaposak, hogy minden törzskönyv nélküli kutya keverék. Meg tuti átvágták. Attól, hogy hivatalosan nem nevezhető fajtatisztának, attól még lehet az. Elég sok olyan gazdi van, aki a szomszéd havanese gazdi, meg barátnő, rokon nyomására csak 1-2 alomra összehozza a kutyákat, mert ő is szeretne ilyen aranyos kiskutyát, meg ő is, meg szegény cuki Fifikének meg Pedrónak legyenek már egyszer ugyanilyen édes kis kölykei...


Csak nincs rá garancia, hogy tényleg az. Meg arra sem, hogy az ész nélkül párosított kutyák nem lesznek betegek, amik egészségügyi szűrésekkel kizárhatók lehettek volna. Így az első orvosi beavatkozásnál már annyit fizethet az ember, mintha rendes tenyésztőtől vett volna kutyát. Persze ez sem törvényszerű. Lehet mákja is az embernek, de asszem önszántából senki nem akar oroszrulettezni a kutyájával... Mindezek a bajok a keverék kutyákkal sokkal ritkábban fordulnak elő (mert ott nincsenek fajtára jellemző betegségek), de nem lelkiismeretes szaporitótól vett egyébként fajtatiszta kutyánál meg elég gyakran jön elő.

2015. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Fajtiszta=kutya

Fajtatiszta=havanese

2015. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!