Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak számomra nem kutyák a...

Csak számomra nem kutyák a kis méretű kis zsebcirkálok?

Figyelt kérdés
mopsz, yorki meg társai. Egyszerűen közel se kapom meg ezektől a kutyáktól azt amit pl egy német juhászkutyától. Ezek inkább macskára hasonlítanak. Valaki leírhatná hogy mi célból tenyésztették ki ezeket.
2015. ápr. 13. 21:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a póniló meg bárányra hasonlít. Miféle párhuzam ez???

Nem is értem. Ez biztos valami pasi-hozzáállás, hogy "csak a nagy kutya a jó kutya", amit én, nőként, nem érthetek meg. Mea culpa.


Az emberek körülményei sem egyformák. Sokan élnek lakásban, esetleg szerényebb körülmények között, akiktől kicsit túlzás elvárni, hogy malamutot vagy német juhászt tartsanak. Tetszik vagy nem, egy nagyobb testű kutya többet eszik, sőt pl. az ivartalanítás költsége is nagyobb.


Azért tenyésztettek ennyiféle társasági kutyát évszázadokon át, mert az emberek élvezik, hogy egy kis állat van körülöttük, kíséri őket, hozzájuk bújik, és minimális energiabefektetéssel a szeretet kifogyhatatlan forrása. És tévedsz, pontosan ugyanazt nyújtja, mint egy vagányabb nagy kutya, az érzelmi élete ugyanaz, annyi különbséggel, hogy az ölebek nagy része sokkal inkább igényli az emberi társaságot. Volt kis kutyám is, nagy kutyám is, és mondhatom, semmiben nem különbözik, kivéve, hogy viccesebb, mikor a negyvenkilós kutya próbál az öledbe telepedni.


Ha nem kapod meg tőlük, amire vágysz, akkor rosszul közelítettél feléjük. Valószínűleg tele voltál előítéletekkel, vagy - ez is lehet - neveletlen, "elrontott" példányokat fogtál ki, mert sajnos az ölebeket nagyon sokan kezelik helytelenül, amitől persze a kutyák frusztráltak lesznek és hisztisek. De ez nem a kutya hibája. Ha egy német juhászt kezelnének hasonlóan, az is hisztis lenne.

2015. ápr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Személy szerint nekem is a nagytestű kutyák tetszenek, azon belül főleg a munkakutyák (dobi, német juhász, belgák stb.), de attól még nem zavar, hogy másnak kicsi kutyára van igénye. Inkább az idegesít, amikor a kistestű kutyák nincsenek kutyaként kezelve, megnevelve.

Vannak a kicsik között (pl. terrierek, tacskó) amiket vadászati céllal tenyésztettetek ki anno (kotorékebek, patkányozók). Vannak, amiket meg tényleg úgymond hasznos cél nélkül, társasági kutyának. Ezzel szerintem semmi baj nincs, nem lenne, ha normálisan kutyaként tartanák és nevelnék őket a gazdáik.

Macskára maximum méretükben hasonlítanak, egyébként semmi hasonlóság. A macsekok teljesen mások.

Szóval, nagykutya párti vagyok, de a kicsikkel sincs bajom, csak én nem tartanék.

2015. ápr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá, hogy a nagytestű kutyák között is vannak "semmirevalók". Most komolyan, mit lehet kezdeni egy bernáthegyivel? Ajtótámasznak jó. :) A leonbergit is díszkutyának tenyésztették.
2015. ápr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Amúgy elég sokáig én is úgy voltam vele, hogy amihez le kell hajolni, hogy megsimogassam, az nem is kutya. Aztán elkezdtem ténylegesen kutyákkal dolgozni menhelyen, és észrevétlenül ledobtam ezt a hozzáállást, meg felvettem azt, hogy milyen halál vagány egy jól nevelt, engedelmes zsebkutya. A mániám lett a kínai kopasz, egyszer még lesz olyanom, a suliban a miniseinket imádom, és nagyon tudok örülni, amikor olyan csivava jön rehabra, aki amúgy odafigyel a gazdájára meg érdeklődik a világ dolgai iránt. Kutyák ők is, csak ki kell nyitni a szemünket, meg lehetőséget adni nekik, hogy azok legyenek.
2015. ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem csak számodra, van még egy pár hozzád hasonló idióta:) És nem kis kutyáim vannak, mielőtt még ezzel jönnél...
2015. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék nem tartom kutyáknak de nem utálom őket és nem Fúj patkányozom le őket de biztos hogy nem tartanék soha. Csak az idióta gazdáikat akik különféle rucikat vesznek nekik meg nem nevelik meg őket. Valaki írta hogy a nagy kutyák cseszegetik a kicsiket na ez pont fordítva van. Lényeg az hogy voltam kint egy utcai rendezvényen nagy tömeg volt kint volt egy francia bulldog 30 fokban felöltöztetve de úgy remegett mint a kocsonya mondjuk én nem mennék ilyen kutyával tömegbe még valaki összetiporja ... Azért nem kutyák nekem mert egy ilyen kutyával nem lehet apportírozni eldobok neki egy labdát lemegy a nap mire vissza hozza közben el is esik párszor , biztos meglehet tanítani ővre de minek amikor egy rúgással felrúgják a legközelebbi fára ? nyomkövetésre is alkalmatlanok munkára alkalmatlanok , alkalmatlanok mindenre csak arra jók hogy tv nézés közben ölbe vegye valaki és simogassa mint a macskák kb. de ennyi erővel hörcsögöt is vehet valaki francia bulldog helyett. EGyik ismerősömnek van és mikor megálltunk beszélgetni 10 szer kellet szólnia neki mire a kutya reagált valamit. Tehát azt veszem észre hogy nem is igazán gazdi centrikus mint pl egy német juhász aki szinte minden pillanatban azon van hogy lenyűgözze a gazdáját. Nem német juhászkutyám van csak ismerem őket is :)
2015. ápr. 14. 10:21
 17/26 anonim ***** válasza:
66%

"Ha te a kutya testméretétől teszed függővé azt, hogy "mennyit tud adni", akkor ott nem a kutyákkal van a baj :)"


ez mindent elmond és csak ismételni lehet....(köszi, sippara!)


egy yorki tulajdonos:)

2015. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

" Azért nem kutyák nekem mert egy ilyen kutyával nem lehet apportírozni eldobok neki egy labdát lemegy a nap mire vissza hozza közben el is esik párszor "


Kérdező, láttál te már törpe uszkárt? :) És yorkiet? Kis tűzgolyók, villámgyorsak és baromi ügyesek, fordulékonyak.


De mi a mopszunkat is vittük kirándulni, hegyet mászni meg minden, és teljesen jól bírta. Ha meleg volt, hörtyögött, de bírta.

2015. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
És akkor hogy jön ide a méret? Van egy rakás nagytestű kutya, amelyik nem apportos, nem alkalmas munkakutyának, sőt, meg sincs nevelve. Azokkal hogyhogy nincs bajod?
2015. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg egy kistestű kutya bénán mozog és nem tud apportírozni, az meg megint a gazda hibája. Ha szerencsétlen egy kézitáskában tengeti az életét és csak addig rakják le, míg a dolgát elvégzi, és soha semmit nem tanítottak neki (merthogy olyan cuki pici baba), akkor mégis honnan lenne mozgáskoordinációja, honnan tudná, hogy kell egy emberrel (vagy egy fajtársával) normálisan játszani?

Ha egy számítógép előtt felnőtt panelgyereket kiraknál egyszer csak a grundra focizni, valószínűleg hasonló élményed lenne.

2015. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!