Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Hogyan beszéljem rá...

S. O. S Hogyan beszéljem rá szüleimet, hogy megvehessem minden álom legnagyobbikát, életem csivaváját? (Tudom hogy kell tartani, mivel van egy komondorom is, és igen van rá pénzem, csak a rábeszéléssel van gond = (

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 23:08
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

16:09 vagyok, és nem vagyok felnőtt, 18 éves állatvédő vagyok, én is 14-15 évesen kezdtem, nem kell ahhozz felnőtnek lenni hogy tud ezeket, csupán kutyákkal foglakozni.... És ha ennyi állat hallt már meg nálad pláné elkellene gondolkozni...Nem az a gond hogy kutyát akarsz, hanem hogy terhetetlen vagy. Nekem eddig egy kutya halt meg a karjaim közt, és utána hónapokig egy kutyára sem tudtam nézni, orvosnál végeztem. Az hogy nálad ilyen gyorsan jönnek-mennek elég szomorú... Mi lenne hogy egy kutyára koncentrálnál, lehet az egy kölyök csivava, de akkor 8 hetes korától 14éves koráig, csak ő. Nem ki enegdni autó alá, nem hagyni elszökni...

Én is imádom a kutyákat, de nekem is csak 1 igazi kutyám van, a többi mentett ideiglenes kutya akik csak a régi vagy új gazdi megtalálásig vannak nálam,és természetesen én sem egyedül csinálom mert az lehetetlen amíg "gyerek" vagy, annak semmi értelme hogy az élet csak a kutyákról szóljon mert elöbb utobb megutálod, megkell találni az arany közép utat, hogy igazán szívvel,lélekkel tudd csinálni néhe kikell kapcsolni és mással is foglakozni, főleg tanulással, mert ha azt elszúrod hiába akarsz te majd sok kutyát, nem lesz rendes munkád nem fogod tudni ellátni őket...

2010. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Én felnőtt vagyok, de nem azért írok, mert észt akarok osztani, hanem, mert lehet kissé nagyobb tapasztalatom van, mint neked. Eléggé elszomorító mennyire tiszteletlenül kezeled az idősebb embereket, pedig meglehet, csak jót akarnak neked. Ha a szüleidnek is így adod elő magad, akkor ne is csodálkozz semmin. Ebből látszik mennyire gyerek vagy még: mindent akarsz, azonnal, most! Türelem, rózsát terem. Ha szülők azt látják, hogy felelősséggel keresgélsz,hogy képes vagy várni, hogy hajlandó vagy kompromisszumot is kötni az ügy érdekében, akkor nyilván enyhülni fognak majd. VFűzd meg anyudékat, mennyenek el veled kutyakiállításra, készülj fel a kennelekből/csivava típusokból. Akár azt is felvezetheted nekik, hogy a későbbiekben komolyabban is foglalkozni akarsz a fajtával. Ha vannak komolyabb érveid annál, hogy CSAK, mert ÉN akarom, akkor előbb-utóbb eléred a célod. Ne fogd fel bántásnak, nem annak szánom :(
2010. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Sajnálom,ha megbántottalak,nem ez volt a szándékom,csak eléggé szar érzés mikor felraksz egy kérdést várva hogy majd normálisan a kérdésre válaszolnak,nem pedig csak kritikát kapok e helyett......

szóval elhiheted nem jó.............

És most kiírtam újra ezt a kérdést mert akkor nem kaptam rá kielégítő választ(és lehet,hogy majd újra kiírom,mert sok ember = sok különböző véleménnyel)


De most ott van az egyik ismerősőd és megint csak a kritika,szóval..... nem tom..............



De minden esetre:



Köszi a hozzászólásaitokat, még ha eleinte nem is gondoltam jónak!



A tippeket még mindig várom,

de azért ezzel a türelemmel is megpróbálkozom(amúgy én nem az a gazdag p@csa fajta vagyok aki csettint és és már meg is kapja

és ha nem akkor el kezd rikácsolni,csak hogy tudjátok mert írtátok,hogy én milyen türelmetlen vagyok)


Tehát köszi mindent és még várom! =)

2010. febr. 23. 12:26
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy nem rég vettem egy yorkit(felnőttként), de ez egy ideg beteg kutya volt,mert egyfolytában remegett és félt szinte mindenkitől"........"a yorki(mostanában kelt el), akkor vehetek egy másikat ami még is csak kutyább mint ez volt...."


Gratulálok! Biztos örül az akire rásóztad szegény beteg kutyust..( Bár a yorkinak biztosan jobb..) Tamagocsit nem adnék a kezedbe, nemhogy kutyát!

Még csodálkozol hogy kioktatnak!?! Talán nem kéne ennyire büszkének lenned arra, hogy milyen felelőtlen kis csitri vagy! Ha felelősséget vállasz egy életért, akkor gondoskodj is róla!! Mindegy, hogy kölyök vagy felnőtt!!. A szüleid is biztos emiatt nem engedik, csak kíméletesebb azt mondani, hogy nem, mert bepisil, stb..

2010. febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia, en nem kritizalni akarok, hanem epito szandekkal irok, mert en is voltam hasonlo cipoben, csak annyi kulonbseggel, hogy nekem sohasem lehetett egyetlen allatom sem, amig anyukamekkal laktam.

Annak idejen elhataroztam, hogy veszek egy yorkit, aztan majda szuleim beletorodnek valahogy. Ahh meeg szerencse, hogy nem tettem, nagyon onzo gondolkodas volt! En sem ertettem egyet az olyan velemenyekkel, hogy varjak, mire felnotte valok es sajat magamat tartom el. De aztan valahogy megis ugy alakult, hogy nem lett kutyam, mert kozben belattam, hogy igy nem mukodik a dolog.

Azota sincs yorkim, meg mindig nagyon gyujtok ra es elokeszitem a leendobeli helyet, habar mar kulon elek a szuleimtol.

Sajnos azt senki nem tudja megmondani, hogyan vedd ra a szuleidet, hogy engedjenek egy csivavat, mivel sem teged, sem a szuleidet nem ismerjuk, sem pedig azt az okot, amiert ok nem akarjak valojaban.

Abba azert torodj bele, hogy ha minden probalkozasod ellenere nemleges valaszt kapsz, tisztelned kell a szuleid donteset. Nem szabad ugy gondolkodni, ahogy masok uszitottak, hogy vedd meg titokban, aztan majd megszeretik... Amig nem vagy onallo, fuggetlen felnott, addig a szuleid szava szentiras. Sot, ha 18 elmulsz, de meg mindig a szuleid hazaban vagy kenytelen elni, addig a szuleid szava ismet csak szentiras. Ha meg nem tetszik, akkor koltozz el es tartsd el magad ugy, ahogy akarod. En nem egy ilyen fiatalt ismerek, akit elkuldtek a szulei.

Ezt amugy nem is igazan neked szanom, hanem azoknak az idiotaknak, akik arra buzditanak, hogy a szuleid akaratat figyelmen kivul hagyd. Es ha mondjuk megveszed az allatot de a szuleid megsem tudjak megszeretni, de meg elturni sem? akkor mi lesz? visszaadod a tenyesztonek?

Szoval szerintem ha annyira ugy gondolod, hogy jo gazdi lennel, akkor vess be mindent a szuleidnel, de csak annyit, amennyit be is tudsz tartani! Es ha mindennek ellenere sem megy, akkor sajnos meg kell varni, mig a sajat eletedrol kepes vagy egyedul gondoskodni (es meg egy kutyaerol is).

En nekem sem volt mas valasztasom es meg mindig elek, es meg mindig megorulok, hogy kutyam lehessem. Remeljuk, mindennek eljon az ideje :)

2010. febr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egész gyerekkoromban nem engedték a szüleim, hogy kutyát tartsak, pedig nem "álmaim csivaváját" szerettem volna, hanem bármilyet... Nálam is túllőttél a célon ezzel a yorkis dologgal... bocs, de szerintem a szüleidek igaza van. A csivava legalább olyan problémás fajta, mint a yorki, bele lehet nyúlni vastagon, és akkor mi lesz? passzra vered azt is? Ez nem hozáállás. Ráadásul azt mondod van már egy kutyád, akkor foglalkozz azzal. (Az hogy te eteted, az pont a legkevesebb.mire tanítottad eddig? ) az meg hogy osztozol vele a családoddal, nem jelent semmit.Én éveken át minden hétvégén a nagyim kutyáját sétáltattam, és magaménak éreztem. a kutyát szeretni kell, gondoskodni róla, és nem birtokolni. Tanulj még.
2010. febr. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim válasza:
0%

Szerintem egy ketten igazságtalanul itélitek el az embert.

Ha csak oltaogatni van kedvetek akkor ne lépjetek be ide.

Aki oltogat lehet hogy,sokkal felelötlenebb és trehány vagy csak irigyek vagytok hogy,neki van pénze rá???

Ugy hogy,aki oltogat az bekaphatja!!!!!! Pápá

2010. febr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
0%
Aki nem olt az ne vegye zokon az elöző üzenetem!!!
2010. febr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

furcsának találom hogy 15 évesen ennyi állatod volt már. és itt a lényeg: VOLT

ez mégis wtf!!?? :O

14 évesen kaptam első teknősömet, most lesz kerek egy hónap mulva 5 éve hogy velem él, és felnőttként kaptam

azóta persze jöttek ujak is

nem tudom hogy hogyan csináltad hogy ennyi idő altt ennyi állatod volt és az összes kimúlt :(

19L

2010. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,hogy kimúlt,de az igen,hogy a többsége már nincs meg.

A legnagyobb ostobaság arra buzdítani valakit,hogy a szülei akaratának ellenére vigyen haza egy állatot.Először is,tiszteljük már annyira a szüleinket,hogy ha azt mondja,hogy nem,akkor az nemet jelent. Láttam már olyt,hogy ismerősöm vitte haza a kutyáját,a szülők pedig kitették szegény kutyus szűrét....

De,ha rá akarod beszélni őket. Olvass utána minnél több dolognak, foglalkozz rengeteget a komondorral,hogy lássák,komolyan foglalkozol a kutyával, menj el menhelyre segíteni,pár kiállításra,ismerkedj tenyésztőkkel.

Az meg,hogy a yorkit eladtad. Hát...jobb így neki,mint olyan embernél élni,aki nem becsüli meg. Pedig hány rosszabb sorsú kutyának az életét tették már helyre emberek,és micsoda ragaszkodó kutyák lettek belőle

2010. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!