Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Hogyan beszéljem rá...

S. O. S Hogyan beszéljem rá szüleimet, hogy megvehessem minden álom legnagyobbikát, életem csivaváját? (Tudom hogy kell tartani, mivel van egy komondorom is, és igen van rá pénzem, csak a rábeszéléssel van gond = (

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 23:08
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

A yorkit amíg nálam volt addig jó gazdija voltam

(velem aludt, stb. ...) és nálam nem is remegett, persze ehez kellet 1-2 hónap(mert pontosan,kiszámoltam 8 hónapot volt nálunk)én voltam a kedvence nem csoda hiszen én foglalkoztam vele a legtöbbet, szóval tőlem nem félt egyáltalán csak az idegenektől,de ez nem is lett volna akkora gond és próbáltam vele játszani meg minden de ez mind lepergett lóla, ő inkább ment megint a helyére aludni.szóval az:

alváson,a néhai simogatás kérésén(amit akkor is mindig megkapott amikor nem kérte),az evésen iváson,az ürítésen és a mászkáláson kívül nem is csinált semmit.


És a mostani gazdijával még mindig tartom a kapcsolatot(és szoktam adni neki tanácsokat ha kéri)

és nekik így is tetszik nem csak úgy lesóztam.


a teknősök elvesztek (egy hím volt és egy nőstény)egy nagy bográcsozást szerveztünk(nyár volt)

(ez még Leányfalun volt,itt még kicsik voltunk)ilyenkor


jó időben(nyár,tavasz)igen sűrűn kivittük őket napozni a fűre és néha bele tettük őket a lavórba

(amibe víz van)utána újra a fűre, hát így napozgattak ők a jó időben.


Na de visszatérve a bográcsozáshoz kb. 100-130 vendég lehetett(minden esetre nem voltak kevesen) az egyiket(ismerőst)megkértem,hogy vigyázzon a tekikre,amíg én elmegyek kajálni meg megkeresem anyát.

csak hogy ott igen sok ember van elbeszélgetett biztos valamelyikkel és mire vissza jöttem elvesztek(már csak nagyon homályosan emlékszem rá,de asszem valahogy így volt).


Amúgy a nagyapám Madarász és tőle mindig kaptunk valami madárkát, róluk olyan 3 éves korom körül vannak az első emlékeim,de talán már hamarabb is voltak mivel van egy majdnem 3 évvel idősebb bátyám.


És mivel a szüleim nem értenek az állat tartáshoz,ezért sajnos volt egy két haláleset(pl.huzatot kaptak,mert közel voltak az ablakhoz) :((((((............


így mindig kaptunk valami madarat.


Mindig is cukiknak tartottam őket(állatok), de érdelődi igazán, csak akkor kezdtem utánuk

amikor megkaptam az első kutyámat(pontosabban a családét de én az enyémnek éreztem mivel én foglalkoztam vele a legtöbbet)egy felnőtt német vizsla,Csoki volta neve rettenetesen IMÁDTAM!,de sajnos mennie kellet lyme-kóros(kullancs által terjesztett betegség (ezért az állatorvosnál kötöttünk ki(az elején még mi mentünk ,de később már az se ment),vagyis ő nálunk mert Csokinak már semmi ereje nem volt

lett mindent bevetettünk, rengeteg inekciót kapott,de ez mind hiába:folyton remegett és a legvégén már wc-zni sem tudott kimenni és maga alá pisilt, így hát úgy döntöttünk, hogy ne szenvedjen tovább hát elaltatjuk.


Egyszerűen Borzasztóóóóóóóóóóó........


A szivárvány-hídon találkozunk.... :((((((...........

2010. febr. 25. 18:16
 32/41 A kérdező kommentje:

amúgy elárulom,hogy a szüleim nem azért nem engedik meg mert rossz gazdinak tartanának,

hanem mert egyszerűen kényelmetlen volt nekik ez hogy egy (számukra)kis vakarcs,folyton ott sertepertél körülöttük.

2010. febr. 25. 18:22
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Nahát! Még hogy oltogatás folyik itt? Nem-nem!! Itt az igazság hangzik el. Igen én is írtam ide, igenis negatívat, de kérem!! Teknőst elveszteni? pf..:S Ilyen gyerek kezébe semmit nem adnék! Ha a yorki szeretett téged (és te is őt??) akkor minek kellett mennie? És ne mond hogy a bepisilés miatt..! Szerinted egy kölyök mit fog csinálni? Azok alapján amiket leírtál ne csodálkozz hogy -szinte- csak hideget kapsz. És még egyszer hangsúlyozom: a yorki nem tehetett arról, hogy olyan amilyen!! Te pedig nem hogy megbecsülted volna hogy szeret, rásóztad másra.


Amúgy ha valaki azt hinné..nem irigységből írok. Bármikor lehetne saját kutyám..legalább 3-4-5 csivava, yorki vagy bármely más 100ezres kutya. De tisztában vagyok azzal, hogy a munkám miatt nem tudnék vele eleget foglalkozni, hiába is szívem vágya egy kis csimbók. Tudom, szegénynek csak szenvedés lenne a lakásban egyedül...

2010. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
46%

a teknősös hozzászoló voltam

voltaképp megértem hogy idegesít anyudék hozzáállása. nekem is így kezdődött

teknősöm után rájöttem hogy engem tényleg az állatok érdekelnek a legjobban (elis kezdtem ez irányban továbbtanulni) és egyre többet szerettem volna itthon

ma már kész állatfarmom van... és az egész úgy kezdődött hogy anya kijelentette nem lesz a lakásban állat

és jöttek a halak, papagáj több teknős, patkány, trópusi csiga, meg ilyenek

mond neki hogy te gondozod, adjanak egy esélyt rá és hogy semmi gondjuk nem lesz vele

patkányért kellett könyörögnöm vagy 2 hóünapot, és miután megkaptam anya volt aki a legjobban szerette :/ kiivette babusgatta szeretgette stb

szóval valahogy próbáld megbarátkoztatni velük a kutyát jó tulajdonságait felsorolni

bizonyíts

19L

2010. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó!Gratulálok neked,bátorítsd csak,legyen neki még pár állata...

És ha a csivava se játszik mi lesz vele?

2010. febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

csak úgy elmondanám,hogy nem fog játszani a kutyus velem(aminek az esélye igen kevés,mert minden a nevelésen múlik)akkor se fogom el adni vagy bármi mert,

szeretni fogom,mert kicsi kora óta én nevelem!

2010. febr. 26. 22:59
 37/41 A kérdező kommentje:

És utolsó elötti nagyon köszön neked,hogy normál ember módjára a kérdésemre válaszoltál,nem pedig cseszegettél.


Köszi! =)

2010. febr. 26. 23:02
 38/41 A kérdező kommentje:

És a töbieknek pedig azt üzenem,hogy köszi felfogtam!


Tényleg elszúrtam és ez nem jó,de most már tényleg megértettem és megpróbálok jó gazdi lenni!

2010. febr. 26. 23:04
 39/41 A kérdező kommentje:

és mint már írtam,amikor elvesztettem a tekiket

KICSI voltam.


De azért jó,hogy figyeltek.

2010. febr. 26. 23:08
 40/41 anonim válasza:
0%
NE is figyelj azokra a lányokra akik csak oltogatnak!!!!!!Bocs A... remélem tudod ki irta szomsz.MEg kell beszélnünk a dolgokat
2010. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!