Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! A kutyám mikor...

S. O. S! A kutyám mikor elmegyek nagyon ugat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mikor elmegyek itthonról nagyon ugat a kutya a szomszéd elmondása szerint. Én nem tudom, de azt mondta, ha keddig nem tüntetem el "ezt a korcs dögöt" akkor feljelent. :S Mit tudok csinálni, hogy ne ugasson annyira? Van valami "módszer" erre? :S Valaki járt már ilyen cipőben? Egyelőre jó valami gyors, átmeneti megoldás addig, amíg gyökeresen meg nem tudjuk változtatni a dolgokat...

Légyszíves segítsetek, félek hogy ha keddig is ezt csinálja elviteti a sintérrel a kutyám. :S (ez a nő mindenre képes... :S)


2010. febr. 21. 20:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy elvitetheti sintérrel, nyugodj meg. Tudom, vannak a minden hájjal megkent szomszédfajták, de akkor sem.

Panelban laksz, társasházban? Úgy értelmezem.


Hasonló probléma akadt nálunk rokonságban. Úgy szoktatták le a kutyát az ugatásról, hogy rövid időre mentek ki, aztán vissza, és a kint eltöltött időt növelték. marha munkaigényes. Az elején lehet nyitva hagyni az ajtót, hogy lásson, tenni venni előtte, vagy bezsélgetni valakivel, aztán visszamenni. Aztán ha belejött, akkor bezárni az ajtót. Nem kinyitni, ha ugat, mert akkor ugatni fog továbbra is, azt várva, hogy kinyitod. Hagyod ugatni, majd kinyitod, visszamész. Egyre hosszabb ideig maradzs kinn. A végén el lehet menni otthonról.


De nekünk az is segített, hogy a regglijét akkor adtuk neki oda, mikor fél lábbal kinn voltunk a lakásból. Az eés lekötötte, utána meg nem volt értelme balhézni.

2010. febr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Igen, panelban lakom. :) És szerinted, ha ezt csinálom, hogy ki-meg be megyek, akkor keddig megtanulja, hogy mi a helyzet? :S És ha kimegyek, és ugat, és vissza megyek, akkor nem erősítem meg benne, hogy ha ugat, akkor vissza megyek? :S

2010. febr. 21. 20:30
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy keddig belejön, ez hosszas szoktatás eredménye. Miért fontos ez a kedd? Addig adott haladékot a szomszéd?

A kajás módszert nem próbáltad még? Vagy esetleg nem nyúl a kajához, mert veled akar menni?

Megmondhatnád a szomszédnak, hogy egy kis türelmet kérnél, dolgozol a problémán. Egyébként meg ne fenyegessen, mert se joga, se alapja nincs rá.


Egyébként reggelente történik ez, mikor munkába vagy suliba indulsz?

2010. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Jaja, látom a keddet. Feljelent... van ehhez joga? Csendháborítás miatt talán van.

Nincs rokonod, akikhez elvihetnéd a kutyát egy időre? Beirathatnád a kutyasuliba, vagy ott tanítgathatnád, aztán ha belejött, akkor visszamehet a családba.

Lehet "csend" kézjelet tanítani neki, akkor is eljátszható az ajtónyitogatás. ha ugat, kinyitod az ajtót, és azt mutatod: "csend".

Az ugatásról amit kérdetél, abban nem vagyok biztos. Azt hiszem, hagyták ugatni, nem azonnal mentek vissza. És a kezdeti nyitott ajtós gyakorlat miatt nem is kezdett azonnal ugatni a kutya.


Nagyon kellemetlen probléma, az biztos :(

2010. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsen senki rokonom akihez elvihetném. :S Nem tudom, hogy miért csinálja ezt. :S Kutya suliba nem tudom vinni, mert még gyerek vagyok (14 éves) és nem hiszem, hogy rátudom venni a szüleim, mert nagyon drága. :S Amúgy a rendőr mit tud csinálni ilyen esetben? Megbüntet vagy mi? :S

Megpróbálom ezt, hogy kimegyek az ajtón, és visszajövök, hátha beválik. Lehet, hogy az a baj, hogy nem nagyon szoktam nap közben elmenni itthonról, csak ha kutyát viszem sétálni, és lehet berögzült neki, hogy ha arról van szó hogy én most kimegyek az ajtón, akkor séta van... :S

2010. febr. 21. 20:44
 6/19 anonim ***** válasza:

Ez lehet szeparációs szorongás is, ami abból adódik, hogy magát tekinti falkavezérnek és aggódik a falkája miatt. Ha ez a probléma, ezt sürgősen orvosolni kell, mert más problémák is származhatnak belőle. Ajánlom Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra című könyvét, ebben leírják, hogyan vedd át a falkavezérséget.

Ha nem ez a probléma, hanem csak szimplán hangoskodó típus a kutya, akkor egy ugatásgátló nyakörv beszerzése lehet a megoldás. Lehet kapni olyanokat, amik egy kellemetlen illatanyagot, citrust vagy ilyesmit bocsátanak ki, ha ugat a kutya. Ezzel azonnali hatást lehet elérni, a kutyus megtanulja, hogy számára kellemetlen ha ugat.

2010. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit tehet a rendőrség. Jogi akadálya nincs annak, hogy kutyát tarts panelban, csendháborításért meg ha jól tudom, csak téged tehetnek felelőssé, mármint ha te zajongsz. Az hogy egy kutya ugat, mikor te nem vagy otthon... Nem értek ehhez, de nem tehet senki semmit. Csak úgy nem vehetik el a kutyádat egy bogaras, türelmetlen szomszéd miatt, akibe annyi emberség se szorult, hogy egy 14 éves gyereket ne fenyegessen sintérrel... Elég durva.

Szüleid mit mondanak? Tudnak a fenyegetésről? nem tudnának beszélni a szomszéddal arról, hogy adjon egy kis isőt, és azalatt megpróbálod betanítani? Van elég sok netes oldal,

[link]


Nézz körül, én nem nyitottam meg mindet. A tanításhoz mindenképp idő kellene.

Mikor panaszkodott először a szomszéd? Mikor fenyegetett először?

ha csak mostanában, akkor esetleg megmondhatjátok, hogy tudtok erről az ugatás-dologról, de nem gondoltátok, hogy ő is hallja és ennyire zavarja. De most, hogy tudjátok, tanítjátok a kutyát. Ha egy morzsa emberség van benne, akkor nem fogja habzó szájjal a sintárt hívni ezek után.


Ja, egyébként én 25/L :)

2010. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

szia! nem csinálhatnak semmit a kutyával a rendőrök sem!! én is tettem fel egy hasonló kérdést olvasd el a válaszokat! http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__661380-aki-pa..

És amit tanácsoltak az tényleg jó ötlet, biztos keddig nem tanulja meg de nem kell elvinni a kutyust kedd után sem de gondolom ezt a szüleid tudják!még egyszer mondom még a rendőr sem tud semmit csinálni főleg a kutyát nem vihetik el a te tulajdonod, azaz a szüleidé! nyugodj meg!! és még egy könyvet ajánlok neked szerintem még a falkavezérséggel is gond van a kutyus úgy érzi ő a falka vezér és azért nyűszög utánad mert te eltűntél és nem tud rád vigyázni! ajánlok egy könyvet olvasd el!!

2010. febr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
***** ez a könyv ez lemaradt!

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Már ha én hangosan hallgatom a zenét este én már úgy tudom hogy akkor sem csinálhatnak semmit mert már nincs csendháborítás!
2010. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!