Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! A kutyám mikor...

S. O. S! A kutyám mikor elmegyek nagyon ugat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mikor elmegyek itthonról nagyon ugat a kutya a szomszéd elmondása szerint. Én nem tudom, de azt mondta, ha keddig nem tüntetem el "ezt a korcs dögöt" akkor feljelent. :S Mit tudok csinálni, hogy ne ugasson annyira? Van valami "módszer" erre? :S Valaki járt már ilyen cipőben? Egyelőre jó valami gyors, átmeneti megoldás addig, amíg gyökeresen meg nem tudjuk változtatni a dolgokat...

Légyszíves segítsetek, félek hogy ha keddig is ezt csinálja elviteti a sintérrel a kutyám. :S (ez a nő mindenre képes... :S)


2010. febr. 21. 20:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A 20:46-os kommentje után megnéztem, és van ultrahangos ugatásgátló készülék is.

Itt, pl:

[link]

2010. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm a gyors válaszokat. :) Igen a könyvet most olvasom. Ha jól emlékszem, most pénteken szóltak először, akkor velem beszéltek, és mostam hogy egy kis időt kérek, azt mondta jó. És ma is jöttek, most anyával beszéltek, és annyit mondtak, hgy keddig tüntessük el a kutyát (persze kicsit csúnyábban), mert nem akarja többet hallgatni. -.-" Elolvasom a könyvet, kicsit jobban oda figyelek hogy betartsam azokat a dolgokat amit egy falka vezérnek kell, és megpróbálom ezt a "vissza jövök 5 perc múlva" módszert. Remélem sikerül, mert nem akarok bajt anyukámnak, így is annyi dolga van, francnak sem hiányzik, hogy még emiatt is idegeskedjen. :S
2010. febr. 21. 20:59
 13/19 anonim ***** válasza:

Azért én még mindig azon vagyok leginkább kiakadva, hogy pénteken szóltak, és keddig tüntessétek el a kutyát...

1) ha csak most szólt, akkor fogja be. Ha már hónapok óta mondaná, hogy fel van háborodva, akkor talán megengedhetné magának a hangnemet, de így nem.

2) senkit nem szólíthat fel arra, hogy vigye el a kutyáját, aki vele lakik, a családi kedvencet, csak azért, mert őt az zavarja. Szólhat, hogy csináljon valamit, vagy hogy baj van, de nem adhatja ki utasításba, hogy válj meg a kuytádtól miatta.

3) ha az én kutyámat a "kutya" szón kívül bármilyen más szóval illetné, leszakítanám a haját. Semmi nem borít ki jobban.


Tudom, kérdező, hogy ezzel semmire nem mész, de ki kellett magam dühöngnöm.

Abba is hagytam.


Esetleg a nyakörvet, vagy az ultrahangos készülésket megpróbálhatnád. Valószínűleg gyorsabb eredményt elérsz, mint a tanítással. Aztán persze taníthatod is. Eseleg a vaterán vagy a teszveszen nézz szét, hátha van kicsit olcsóbban használtan.


25/L

2010. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

És megint én. ha még itt vagy, ezt találtam (jobb, mint az a módszer, amit írtam):


"Az ugatás a kutyusok természetes viselkedési formájához tartozik ezért nehéz lesz leszoktatni róla. Az egész folyamat arról szól, hogy mikor ugat a kutyus rászólnak. Ehhez a folyamathoz türelem és idő kell. Legjobb lenne, ha akkor kezdenék a tanítást mikor kicsit több időt tudnak a kutyussal tölteni.


A leszoktatáshoz végezhetnek gyakorlatokat is. Például kimennek a lépcsőházba, mintha elindulnának otthonról és őt becsukják. Várnak a lépcsőházban és akkor mennek be mikor abbahagyja az ugatást. Minél hamarabb hagyja abba annál hamarabb mehetnek vissza hozzá és remélhetőleg a kutyus is észreveszi, hogyha csendben van akkor hamarabb kapja vissza a gazdikat. "


Tehát ha elhallgat visszamész. Ekkor dicsérd is meg nagyon. Ezt se fogja tudni keddig, de jutalomfalattal, jutalomjátékkal valószínűleg még jobb, mint a rokonaim módszere. Jutalomért gyorsaban tanul a kutya.

2010. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Jajj, ez tényleg jó, köszönöm. :D

És mikor abbahagyta az ugatást és vissza mentem, azonnal jutalmazzam meg? Akkor nem lesz azzal probléma, hogy átveszi a falka vezérséget, mert hogy mikor haza jövünk nem szabad azonnal foglalkozni a kutyával (legalább is így hallottam)

2010. febr. 21. 21:26
 16/19 anonim ***** válasza:

Hát azért köszönni szabad neki hazamenetel után :) De erről még nem hallottam, az tény. Nyilván nem kell, hogy azt érezze, ő van a középpontban és az ő kívánságai a legfontosabbak (mégha ez így is van), mert hisztis lesz. Ez logikusnak tűnik.

Ez a jutalmazás nem árt ennek, hiszen te tanítod őt, érzi, hogy elvársz tőle valamit, és ha jól csinálja, megjutalmazod. Tehát te vagy a főnök, a te kezedben van a dolog.

Későőbb, ha már megtanulta a dolgokat, sima hétköznapi hazaérkezéskor simogasd meg, ha van valami rágcsád, akkor készítsd neki elő a lépcsőházban(nem kell mindig, csak néha), add neki oda, dicsérd meg (tudni fogja, hogy az anno végzett gyakorlat folytatása érvényes), aztán menj dolgodra, ahogy mindig szoktad.


Sok sikert, nagyon szorítok! :)

Szép estét!

2010. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél. :) Később majd megírom, hogy haladunk. :)
2010. febr. 21. 22:04
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem kell beparázni, nem vitetheti el a kutyát senki csak úgy ukk-mukk-fukk, viszont panaszt tényleg tehet, hogy nem tartod be a társadalmi együttélés szabályait. Ez annyi, hogy elmegy a jegyzőhöz, ő meg ír neked egy szép kis levelet, hogy ejnye-bejnye, tartsd be. Kb ennyi, amúgy semmi nincs belőle. Viszont minden társasháznak van házirendje, amit be kell tartani, és valószínűleg az ugató kutyára is van benne valami. A szomszédot meg a szüleidnek kell eligazítania, hogy tudja már kivel beszél. Anno a mi kutyánk is sokat ugatott mikor itthon hagytuk, sőt szétbontotta a lakást, össze is vesztem miatta a sztembeszomszéddal, mert nem tudta normálisan közölni a gondját. Mi úgy oldottuk meg, hogy ne rongálja tovább a lakást, meg a szomszédok idegeit, hogy amikor elmentünk, akkor kivittük a garázsba arra az egy-két órára, amíg bevásároltunk, vagy orvosnál voltunk, vagy valami. Pár hét alatt rájött, hogy marha rossz a garázsban ugatni, sokkal jobb lenne inkább a lakásban csendben, a kanapén aludni. Ja, és mindig bekapcsolva hagyom neki a tv, ha elmegyünk a mai napig is, pedig már 3 éves a kutya.
2010. febr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Gyors segítség lehet, hogy bekapcsolva hagyod a rádiót vagy a tévét, így a kutya azt gondolja, van valaki körülötte. Sok kutyásnak bevált.

A rendes megoldást a többiek már leírták (szeparációs szorongás, visszamenni, megdicsérni, stb.).

2010. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!