Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogilag kié a kutya?

Jogilag kié a kutya?

Figyelt kérdés
sziasztok! vettem egy kutyat egy igenyes szaporitotol ha mondhatni ra ezt. torzskonyves szuloknek szuletett kolykei es azokat adta el.. na mar most en elmentem vettem tole egy kutyust adott hozza oltasi konyvet.. en bechippeltettem a kutyam a nevemre . o a minap fenyegetozott hogy meggondolta magat es adjam vissza a kolykot es vissza adja a penzem de ha nem adom kijon a rendorokkel es elveteti.. tehat. ha a chip az en nevemen van akkor ilyenkor jogilag enyem a kutya?

2015. ápr. 27. 10:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
hat az elso oldalon hogy "az on allatorvosa" oda nem pecsetelt orvos.. mert 2 orvoshoz szoktam jarni. viszont a kutya adatainal meg chip adatoknal le van pecsetelve. akkor mar az enyem volt a kutya
2015. ápr. 27. 11:46
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor rendben van, a volt tulajdonos nem követelhet semmit.
2015. ápr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha o nem tetetett bele chipet, akkor szamithat egy hatalmas birsagra, ha bejelenti a rendorsegnek, hogy nalad van a kutya.
2015. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 dakar ***** válasza:
100%
nekem egyik ismerősöm járt így ott aki eladta a kutyát kihívta a rendőröket hogy visszaadja a pénzt csak visszaakarja kapni a kutyát persze akkorra a kutya már minden oltást megkapott a rendőrök kimentek az eladóhoz és meglátták mi volt ott még a többit is elvették tőle és betiltották a tenyésztői engedélyét és eljárás is indult ellene
2015. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!