Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik mostanság az...

Miért hiszik mostanság az emberek, hogy bármilyen kutyát tudnak lakásban tartani?

Figyelt kérdés

Pl a most népszerű, a border collie. De nem csak erre vonatkozik.

Teljesen a feje tetejére kezdenek állni az egész kutyás szokások (tudom szép magyar nyelv xD).

Az, ha valaki nem ivartalanítja a kutyát, meg nem jár vele iskolába, az már állatkínzó, de az ha valaki egy pásztorkutyát lakásban tart, az neeem...az felelősségteljes állattartó.

Eleve nem lehet bármilyen kutyát lakásban tartani....létezik 3 féle.

1; aki kifelezetten lakásba való

2; akit lehet ben tartani, de kint is

3; aki nem való lakásba

De alapjába véve szerintem 5-ből 4 fajta kutya simán tartható lakásban. Miért kell az embereknek az 5.-et választani???

Miért tartanak itt a szokások?

Miben jó ez az embereknek??



2015. máj. 4. 21:49
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
22%
Hát ehhez én már csak annyit tudok hozzászólni, hogy remélem, kertbe se veszel soha bordert vagy hasonló foglalkozásigényű kutyát. Szép estét.
2015. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
34%

Mert az emberek önzőek és azt csinálnak amit akarnak, nem azt, ami a kutyának jó.


Én se értem mi ez a border collie mánia...

Az ivartalanítás egy logikus dolog, ha olyan helyen lakik az ember, ahol sok kutya van összezsúfolva (pl. város). A kutyaiskola meg jó dolog, de ennyi. Arra meg kifejezetten allergiás vagyok, mikor azzal hencegnek pénzes gazdik, hogy mennek a Népszigetre mert biztos tök jó lesz. Ja meg minden problémára az a válasz, hogy menjetek kutyasuliba! Húzza a pórázt? Kutyasuli! Megevett egy süteményt? Kutyasuli!

2015. máj. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
81%
Mudim van. Amikor nem vele foglalkozunk, akkor alszik. A legmozgalmasabb napon sem mozog tobbet napi fel oranal csak ugy magatol. Bar van kertunk, siman lehetne szobakutya, igy is nagyreszt az.Akik a borderuket lakasban tartjak, tapasztaltak, hogy a kutya nem rombol, nem rosszalkodik, hanem nyugodtan felszik, amikor nem foglalkoznak vele, tehat lehet lakasban tartani.
2015. máj. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
77%

Rottweiler, Howavart, Német Juhász, Doberman kutyám él lakásban velem.

Mikor hozzám kerültek még szüleimnél laktam, akkor kertben voltak, de elköltöztem, így velem jöttek egy lakásba albérletbe.

2015. máj. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

#11 de okosnak gonolod magad. Kis kutyaszakértő...

Amúgy még szerencse, hogy ugye milyen jól ismersz engem, meg tudod mennyit foglalkozok a kutyámmal. Nagyon szép és jó, hogy ezt így gépen keresztül csak így megállapítottad, szívből gratulálok a szövegértési készségedhez. Annak is nagyon örülök, hogy ilyen ügyesen kiforgattad a szavaimat, csak ugye ezt rendesen a háttérismeretek nélkül nem igen lehet. Így marad az ilyen hülyének mint te a szín tiszta okoskodás, meg oktatás.

Most is border colliem meg németjuhászom is van. Jaa és köszönik szépen jól vannak.

Megvan a napi foglalkozás (még több is), le vannak fárasztva, sőt a bordert igyekszem tanítgatni trükkökre, meg frizbi elkepásra, ezen kívül keresésre is. Így mindemellett gondolom azt, hogy nem való lakásba ez a kutya.

Ezek után ha ta ilyen okos vagy és megmondtad hogy nekem nem való collie, akkor mond meg kinek igen? Mert valószínűl3g neked sem....

Pont az ilyen mindenkit leugató, nagyon okos emberek szoktak a legrosszabb gazdik lenni (ne legyen így veled, de ez igaz)

2015. máj. 5. 08:47
 16/45 A kérdező kommentje:

#12 tejjesen egyetértek. Nem nagyon fér a fejembe, hogy minek kell most mindenkinek border collie.

Na igen a másik meg, hogy minden viselkedési gondra a kutyaiskola a megoldás. Minden kutyás kérdésre a válasz, hogy kutyaiskola...ja írtam már, hogy kutyaiskola.

Nem, mintha egy rossz dolog lenne , mert jó ha hordja az ember a kutyát, de nyílván azért írta ki a kérdést, mert nem turja iskolába vinni a kutyát.

Az ivartalanítás is egy ésszerű dolog, de most kb ott tartunk, hogy akinek ivaros kutyája van az állatkínzó

Nade ez mindegy mert nem a tárgyhoz tartozik. Ezek csak másik példák voltak. És szerintem a kutyák lakásba tartásával is kezdünk átesni a ló másik oldálára.

#14 Az amit te csinálál, a te helyzetedben (hogy elköltöztél) a legjobb döntés volt.

Azt nem értem, mikor mindenáron border kell lakásba.

Egyébként szerintem a border colliet lakásba tartó gazdik nagy része, nem foglalkozik vele 5-6 órákat ahogy állítja. És ez a szomorú.

2015. máj. 5. 09:12
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

"Minden kutyás kérdésre a válasz, hogy kutyaiskola."

Mert legtobbszor latatlanban csak tippelni lehet, hogy mi a gond, meg en hiaba irom azt, hogy pl tegyen ra fojtot, mert az 10-bol 9 kutyanal megoldotta a problemat, ha a kerdeses kutya pont a tizedik es csak ront rajta.

2015. máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

Igen, ebben igazad van. Csak ugye nem mindenkinek van lehetősége iskolába vinni a kutyát. Itt ez még nem elég elterjedt, és kissebb városokban nincsen iskola de valahol még normális állatorvos sem.

Igazad van, hogy látatlanban nem lehet sokat tenni. Mondjuk el tudom képzelni azt is, hogy valakinek nincs annyi esze magától, hogy elvigye ha van a közelben iskola....

Ui: itt van a kivétel az udvarunkon. Ha fojtót teszek rá kezelhetetlenné válik :)

2015. máj. 5. 11:35
 19/45 anonim ***** válasza:

A fojto csak az elso dolog volt, ami hirtelen eszembe jutott. :)

Igaz, hogy nincs mindenhol suli, de ettol meg nem fogunk tudni jobban segiteni neten keresztul. De lehet hivni hazhoz is kikepzot, vagy kicsit meg lehet eroltetni magunkat es messzebbre utazni. Ezzel kezdo kutyaskent szamolni kell.

2015. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
42%

80 km körzetben nincs kutyasuli felénk.

Mégsincs semmi probléma- miért? Mert a kutyák következetesen vannak nevelve.


Nevelve.

Ami nem a verést, de nem is a kutyuli fenekének kinyalását jelenti.


"Miben jó ez az embereknek?"

Mert neki a collie tetszik, az, hogy a kutya nem érzi magát jól 45 négyzetméteren a negyediken, már másodlagos.

Vallom, hogy jó vagy jóságra törekvő gazda mellett a kutya bárhol elvan, bárhol jó körülmények közt tud élni. - akár panelban, akár máshol.


De a kifejezetten "munkakutya" (értsd: nem a társasági és kedvenc célokra kitenyésztett fajták) a 4 fal közé szorítva nem érzi jól magát, hiába foglalkozik vele a gazdi 3-4-5 órát.

A panel egy k*va ingerszegény környezet 8-10 órán keresztül ( dolgozó ember van ennyit távol otthonról egy nap ) és nekem ne mondja azt senki, hogy a 3-4 óra játék stb. kiváltja a 10 óra ingerszegénységet.


A kertben nem csak futkos, hanem szimatol, új és változó ingerek érik. Ami csaknem olyan fontos, mint a kellő mozgás.

Sajnos a "panelos" gazdik közül sokszor amit látok az az, hogy hopp leviszi a kutyát, pisi-kaki-egy kis futás, aztán irány haza. Pont a szimatolás és egyéb fontos dolgok maradnak ki.


Ivartalanítás mizéria:

Van egy 10 éves nőstény németjuci keverékem és egy 7 éves border collie ( igen, épp az:D) kanom. Még sosem volt szaporulat. SOHA. Ha tüzelési idő van, akkor az egyik az első, a másik a hátsó kertben van. Ennyi.

Gennyes méhgyulladás stb- állatorvos rendszeresen monitorozza, nem volt sosem semmiféle baja.


Természetesen, én vagyok a nagy állatkínzó :)

Lehet lepontozni :)

2015. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!