Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik mostanság az...

Miért hiszik mostanság az emberek, hogy bármilyen kutyát tudnak lakásban tartani?

Figyelt kérdés

Pl a most népszerű, a border collie. De nem csak erre vonatkozik.

Teljesen a feje tetejére kezdenek állni az egész kutyás szokások (tudom szép magyar nyelv xD).

Az, ha valaki nem ivartalanítja a kutyát, meg nem jár vele iskolába, az már állatkínzó, de az ha valaki egy pásztorkutyát lakásban tart, az neeem...az felelősségteljes állattartó.

Eleve nem lehet bármilyen kutyát lakásban tartani....létezik 3 féle.

1; aki kifelezetten lakásba való

2; akit lehet ben tartani, de kint is

3; aki nem való lakásba

De alapjába véve szerintem 5-ből 4 fajta kutya simán tartható lakásban. Miért kell az embereknek az 5.-et választani???

Miért tartanak itt a szokások?

Miben jó ez az embereknek??



2015. máj. 4. 21:49
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

Hmm. Nem tudom ki mondta, hogy a kutyám szétszedi a házat. Bár biztos úgy van, csak nem veszem észre ;) Nevelni is kell a kutyát, ám ez nem elég. Lehet, hogy te speciel elégnek tartod a két óra mozgást, Hát én nem. Mozgasd annyit, a te dolgod, a te kutyád. Ha jól érzi magát, hát legyen. Nem tudom, hogy te mennyire viszed magaddal mindenhova, mert nem ismerlek.

De itt szerintem sok érv született, hogy mi a baj a munkavonalú kutya lakásban tartásával. Te erre csak annyit reagáltál, hogy hülyeség. Akkor itt a lehetőség, érvelj mellette! Miért jó? Miért nem jó a kinti benti? Miért jobb a lakás?

2015. jún. 19. 20:26
 42/45 anonim ***** válasza:
Felelős szülő az aki gyereket szül egy lakásba? Az embernek való-e a lakás? A munkavonalú embernek nem, mi... A gyerek kertesbe való. Sablonokba gondolja az ember az életét, úgy egyszerűbb. A gazdi észreveszi ha a kutyája nincs lefárasztva, de van aki ezt észreveszi az internet másik végéről látatlanba is. Divatos a border, gondolom nem ok nélkül van neked is. Legalább terelni elviszed néha? Egyértelmű, hogy a lakásba csak díszkutyát kellene tartani, én tudtam mivel jár pásztorkutyát tartani, és nem fogom magam feletlőnül fajtát választó gazdinak tartani magam, mert te 5 órát mozgatod a kutyádat. Ha már rákérdeztél viszem magammal kocsival mindenhova. A kutya akkor szenved ha a gazdája nem szereti, nem akkor ha nem fárasztod 5 órán át.
2015. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

"A gazdi észreveszi ha a kutyája nincs lefárasztva, de van aki ezt észreveszi az internet másik végéről látatlanba is."

Nem azt mondom, hogy a tiednek nem jó, de hidd el nem egy gazdi van akinek ne kellene lakásban ilyen kutyát tartani. Bár nem tudom...te is állapítottál meg dolgokat "az internet másik végéről". Azért mielőtt elkezdjük a vádaskodást ez nem árt tisztázni.


Nem nem viszem terelni. És te?


Egyébként amikor az én borderem hozzám került, még nem volt ennyire felkapott fajta MO-n


Ha már ott tarunk, hogy én azt próbálom bárkinek is bebeszélni, hogy kínozza a kutyáját, addig te minden hülyének kutyát adnál lakásba. Biztos jó lenne....

2015. jún. 19. 22:59
 44/45 anonim ***** válasza:
Bármilyen kutya tartható lakásban, megfelelő fizikai és szellemi lefárasztás mellett! 6 kutyánk van lakásban (7, 10, 17, 22, 25 és 42 kg), pedig kertes házban lakunk. Eszemben sincs kirakni a kutyát, amikor én nem vagyok kint. Imádnak bent lenni, a kanapén feküdni velünk. Ha kint vagyunk, nagyrészt fekszenek, néha játszanak egymással, de inkább séta közben mozognak. Ha nem vagyunk otthon, bent vannak lakásban, sosem hagyjuk kint őket a kertben!
2015. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
az egyik legmozgékonyabb kutya fajtát tartjuk(simaszőrű foxterrier) házban
2015. aug. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!