Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik mostanság az...

Miért hiszik mostanság az emberek, hogy bármilyen kutyát tudnak lakásban tartani?

Figyelt kérdés

Pl a most népszerű, a border collie. De nem csak erre vonatkozik.

Teljesen a feje tetejére kezdenek állni az egész kutyás szokások (tudom szép magyar nyelv xD).

Az, ha valaki nem ivartalanítja a kutyát, meg nem jár vele iskolába, az már állatkínzó, de az ha valaki egy pásztorkutyát lakásban tart, az neeem...az felelősségteljes állattartó.

Eleve nem lehet bármilyen kutyát lakásban tartani....létezik 3 féle.

1; aki kifelezetten lakásba való

2; akit lehet ben tartani, de kint is

3; aki nem való lakásba

De alapjába véve szerintem 5-ből 4 fajta kutya simán tartható lakásban. Miért kell az embereknek az 5.-et választani???

Miért tartanak itt a szokások?

Miben jó ez az embereknek??



2015. máj. 4. 21:49
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

#20 pacsi!

Nálunk a legközelebbi kutyasuli "csak" 50km de akkor kb ugyanúgy állunk.

Egyébként teljesen igazad van, minfig csak addig jutnak el az emberek, hogy "4 óra foglalkozás az lefárasztja" és igen, ahogy te is írtad azt elfelejtik, hogy a további 10 óra alatt egy kertben milyen ingerek, szagok érik.

Most nem is az a baj, mert egyértelmű, hogy aki panelban él ugyanúgy dolgozik, mint aki nem, és attól sem lehet megfosztva, hogy kutyája lehessen. Mint már leírtam, nekem is pont az a bajom, hogy egy munkavonalú kutyát akar mindenáron tartani, mikor van 1000+ másik fajta, ami vígan elélne a lakásban. És akkor utána meg jönnek a problémák, meg írják a kérdéseket, hogy "a kutya szétszedi a fotelt mit csináljak??"

És várják a megoldást.


Amúgy nekem az ivartalanítással semmi bajom nincs, azzal van a bajom, hogy átestünk vele a ló túlsó oldalára. Már azzal, hogy ha nem ivartalanítod a kutyát akkor állatkínzó vagy. Meg kezdik, hogy ha nincs rá pénz ne tarts kutyát. Hiába nem arról van szó, hogy nincs rá keret, csak mondjuk ellentmond az ember nézeteinek. Akkor következik hogy "van elég szaporító húzzál ivartalaníttatni".

Nekünk is ivaros a border a németjuhász meg a tacsi is. És ivarosak voltak az előző kutyáink is. Semmivel nem rosszabb se nekik sem nekünk. Nem értem akkor minek tegyem ki őket ennek. Tudom, hogy rutin beavatkozás, de minden altatás jár kockázattal.

Szóval akkor igen. Ennyi erővel én is állatkínzó vagyok. Meg voltam és leszek is, bár hozzád hasonlóan nem értem mi benne a kínzás. ;)

2015. máj. 6. 15:59
 22/45 anonim ***** válasza:
69%

Miert lenne a panel ingerszegeny? Igen, abban a 8 oraban az, amig nincsenek otthon, de az, hogy ezen kivul folyamatosan a csaladban van, emberek kozott, reszt vesz az eletunkben, kiegyenliti a merleget.

De igazabol tok folosleges filozofiai fejtegetesekbe bocsatkozni arrol, hogy mitol boldog a kutya, hiszen tok egyertelmuen latszik, hogy melyik kutya erzi jol magat es melyik nem. Ok nem igazan tudnak szinlelni. Az, amelyik elenk, de nem hiperaktiv, indokolatlanul nem agressziv, fegyelmezett, nem rombol, nagy valoszinuseggel jol erzi magat. Amelyikkel problemak vannak, annal meg altalaban (hacsak nem elozo rossz tapasztalatok vagy gyenge idegzet az oka) altalaban bajok vannak a tartasi korulmenyekkel.

2015. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
20%

22, egy kis kísérlet:


Ülj be a bezárt szobába tv, internet, rádió, olvasnivaló, társaság MINDEN nélkül 10 órára.


Majd ülj ki a kertbe ugyanennyi időre.

Ott látod a környékbeliek mozgását, elnézegetheted a járókelőket, a madarakat, a bogarakat stb.

- és ne feledjük el, hogy te nem kutya vagy, a kutya érzékszerveinek hála ezek sokszorosát érzi


Te melyiket találod kellemesebbnek?

A kutya vajon melyiket találná annak?


(tegyük fel, hogy nincs rossz idő stb, mert akkor nálunk a kutyák szintén benn vannak)

2015. máj. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
63%

Utolso, helyesebb lenne igy a kiserlet:

Zard be magad 10 orara a szobaba. ALUDJ ADDIG, AMIG VALAKI HAZA NEM ER...

2015. máj. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
20%

:) Igen kényelmes lehet azt gondolni, hogy az állatod otthon VÉGIGALUSSZA azt a sok órát, ameddig távol vagy :)

( De, ha alszik a 10-ből 6 órát, akkor a maradék 4-en vezesd le gondolatban a kísérletemet..tehát?? )

( Off: Nem vagy valami nyitott és széles látókörű ember, igaz? )



Gondolom, a sok GYIK-on panaszkodónak, akinek sír a kutyája és zavarja a szomszédokat, meg rombol a lakásban, ha egyedül van, mind ALSZIK a kutyája. :)

2015. máj. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
70%

( De, ha alszik a 10-ből 6 órát, akkor a maradék 4-en vezesd le gondolatban a kísérletemet..tehát?? )


Forditsuk meg! Ha a kerti kutya jo esetben setal 2 orat naponta, a maradek 22 oraban meg a madarakat bamulja a kertben, az mennyivel jobb, mintha 10 orat egyedul lenne, amugy meg a csalad reszekent elhetne?

( Off: Nem vagy valami nyitott és széles látókörű ember, igaz? )


Nem tudom, mibol szurted ezt le.


Gondolom, a sok GYIK-on panaszkodónak, akinek sír a kutyája és zavarja a szomszédokat, meg rombol a lakásban, ha egyedül van, mind ALSZIK a kutyája. :)


Es mi van azokkal, akiknek a kerti kutyaja zajong? Mibol gondolod, hogy a megfeleloen nevelt es lemozgatott kutyak zajonganak?

2015. máj. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
43%

Például abból szűrtem le, hogy előítéletes vagy.


Pl. mondom: a kertben a kutyának jobb helye van, ameddig egyedül van.

Te ebből azt szűrted le, hogy nálunk, amikor itthon vagyunk nem a család része. Sőt, hogy napi 22 órában ki van b..va az udvarra.

ÉN ILYET HOL MONDTAM ?


A kutya nálunk is a család része.

Ugyanúgy bent van, játszunk vele, foglalkozunk vele, sétáltatjuk- az egyetlen különbség, hogy ameddig nem vagyunk itthon, kint van az udvaron.

(illetve, a számára folyton nyitott garázsban lévő kutyafekhelyen, ha rossz az idő. )


"Es mi van azokkal, akiknek a kerti kutyaja zajong? Mibol gondolod, hogy a megfeleloen nevelt es lemozgatott kutyak zajonganak?"


Talán abból, hogy a kutya az esetek nagy többségében nem a lemozgatás hiánya miatt zajong, ha egyedül van hagyva, hanem, mert unatkozik.

De persze, neked a "lemozgatjuk és happy lesz" az elved, mint látom :)


Érdekes módon nálunk nem "zajong" a kutya, mert egy felől foglalkozva van vele eleget, másfelől, amikor egyedül van, sem unatkozik.

Igen, néha pl. ugat, ha idegen mászkál a kapu előtt. - de nem olyan mértékben, h zavarja a szomszédokat, és ez a normális egy kutyánál.

2015. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

ÉN ILYET HOL MONDTAM ?


Sehol, de azt hittem, hogy most kert vs lakas osszehasonlitas a tema. Termeszetesen a legjobb, ha a kutya kinti-benti, ezt nem vitatom, ezzel se a csak kert, se a csak lakas nem vetelkedhet, de most nem ez volt a tema.


Te lattal mar olyan megfeleloen nevelt es lemozgatott kutyat, aki hangoskodott otthon? Ha a kutya nem hangoskodik es rombol, akkor valoszinuleg annyira nem unatkozhat, nem?

2015. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Ha értenél a kutyákhoz tudnád, hogy pásztorkutyát vagy lakásban vagy tanyán de kertesházba nem ajánlott tartani! Vádaskodás az megy, megnéznélek milyen kutyás vagy...!
2015. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

>"pásztorkutyát vagy lakásban vagy tanyán de kertesházba nem ajánlott tartani! "


-Ezt nem tudom honnan szedted, de nagyon okos gondolatok. Tehát: Inkább lakás mint kinti-benti tartás. Szerintem nem. A miénk így jól érzi magát.


>"Vádaskodás az megy"

--"Ha értenél a kutyákhoz"

--"megnéznélek milyen kutyás vagy."


- Akkor most ki is vádaskodik?? Azt sem tudod ki vagyok, meg honnan, de rögtön kétségbevonod a kutyás tudásomat, meg tapasztalatomat.

Ha kíváncsi vagy rá, kutyákkal nőttem fel, mindig is volt kutyánk, lesz is. És szerintem elég jó kutyás vagyok....

De ha már itt tartunk akkor én is megnéznélek téged. Itt ugye elég könnyű okoskodni, meg fikázni a másikat (mint leírtam már 1-2 kedves embernek).


Trollkodni menj máshova, rohadtul nem vagyok rá kíváncsi. Ha meg nem trollkodásnak szántad, akkor inkább gondolkozz el egy kisit, hogy te mit és hogy csinálsz, mielőtt a másikat fikázod ismeretlenbe, látatlanba....

2015. máj. 31. 20:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!