Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik mostanság az...

Miért hiszik mostanság az emberek, hogy bármilyen kutyát tudnak lakásban tartani?

Figyelt kérdés

Pl a most népszerű, a border collie. De nem csak erre vonatkozik.

Teljesen a feje tetejére kezdenek állni az egész kutyás szokások (tudom szép magyar nyelv xD).

Az, ha valaki nem ivartalanítja a kutyát, meg nem jár vele iskolába, az már állatkínzó, de az ha valaki egy pásztorkutyát lakásban tart, az neeem...az felelősségteljes állattartó.

Eleve nem lehet bármilyen kutyát lakásban tartani....létezik 3 féle.

1; aki kifelezetten lakásba való

2; akit lehet ben tartani, de kint is

3; aki nem való lakásba

De alapjába véve szerintem 5-ből 4 fajta kutya simán tartható lakásban. Miért kell az embereknek az 5.-et választani???

Miért tartanak itt a szokások?

Miben jó ez az embereknek??



2015. máj. 4. 21:49
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés provokáció vagy okoskodás?
2015. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Egyik sem. Ez egy kérdés, amit kíváncsiságból írtam ki.

De a te válaszod kimeríti mindkettőt (a provokációt és okoskodást is). Leírtam hogy trollkodni vagy okoskodni legyél kedves máshol, mert nem csípem az ilyen okoskodós agyoniskolázott embereket...

2015. jún. 4. 20:57
 33/45 anonim ***** válasza:
Ne szenvedjenek szegény pásztorkutyàk, altassuk el őket, de ha erre már nincs pénzünk, húzzuk fel egy fára őket. Jobb lesz a kutyusnak, mint a lakásban.
2015. jún. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

What??

Hogy mit kell felakasttani meg miért?? xD

2015. jún. 18. 07:15
 35/45 anonim ***** válasza:
Xd? Mi a javaslatod, mit tegyenek pásztorkutyás gazdik ha nem akarják, hogy szenvedjen a kedvencük a lakásban?
2015. jún. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Jaaah semmit XD

Belátom, én nem (sem) vagyok ennek a "lemozgatjuk és minden happy" elvnek a híve. Űgy vagsok vele, hogy egy pásztorkutyának a kinti benti tartás a legjobb. Nem is ítélem el aki RENDESEN tartka a lakásban, mert mindenkinek joga van hozzá. És ez a kucsszó...rendesen. Az napi 5 óra folyamatos mozgást jelent, valamint biztosítani kell a kutya számára, hogy sok ingerrel találkozhasson. Ha valaki így csinálja az szerintem sem elítélendő. Amivel nekem a bajom van:

Boldog- boldogtalan bordert vagy hasonló pásztorkutyát akar lakásba. Mert az "milyen cuki". Halvány fingjuk nincs róla, hogy mit jelent az, hogy ezeknek a kutyáknak megadni a kellő foglalkozást, úgy, hogy lakásban van, még egy kert sincs, hogy labdázni vele, vagy hasonló.

Na most leírják itt az okosnak, hogy napi ennyi mozgás kell neki. Válasz egyértelmű nem? " Persze meglesz". Ahha persze igen. Megnézném, hogy hány ilyen nagyokos adja meg a kutyájának a megfelelő ellátást.

Mert aki pásztorkutyát tart a lakásban, annak a fele biztos nem mozgatja le. A másik felét tisztelem, hogy minden nap egy 5 órás sétára megy, ha esik ha fúj. De aki nem képes ezt megtenni, az miért nem választ egy olyan kutyát, aminek kisebb a mozgásigénye. Egy munkavonalű pásztorkutyánál gyakorlatilag csak kisebb igényű kutya van. Ezt nem értem. Ez a bizonyos "miért?"

2015. jún. 18. 08:09
 37/45 anonim ***** válasza:
Nekem munkavonalú pásztorkutyám van lakásban az egyik legkeményebb fajta, és napi két óra kinti mozgása van. Nem tűnik boldogtalannak. A pásztorkutya szolgálja a gazdát, ha leülök a fotelba mellém fekszik, ha kimegyek a konyhába jön mögöttem, ha megyünk futni akkor jön és fut és ha választhatna a kertesház és köztem.... Szolgálja a gazdát mellette akar mindig lenni így alakult az évszázadok alatt. Nem szeretném kizárni a kertbe, mert mellettem akar lenni. Amitől megőrül egy munkavonalú pásztorkutya az a kerítés, hajtja a kocsikat túlzásba viszi a házőrzést. Egyébként a problémádból kiindulva, az lenne az "etikus" ha minden kutya arra lenne használva amire kitenyésztették. Az hogy szerinted szenved a kutya az egyedül a te szentimentalitásodból fakad. A magadfajta amatőr pszicho-etológusok érzelmi alapon sok gazdit börtönbe küldenének ha rajtuk múlna, de biztos elválasztanák kedvencüktől.
2015. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Ergo: a kutyával nem kell foglalkozni, csak melletted kell hogy legyen. És én vagyok hülye, mert nem értem miért.

Gondolom akiknek a lakásba mindent szétcsesz a kutya míg nincsenek otthon az tök boldog nem? Biztos azért csinálja mert egyáltalán nem unatkozik.

És ha szabad kérdezni neked mi bajod a kinti benti tartással? Mert ugye akkor az embertől nincs elszakítva a kutya (ahogy nálunk sem). Meg a kovsokat sem kergeti meg. Pedig munkavonalú border. Akkor mégis mi benne olyan szörnyű?

2015. jún. 19. 16:30
 39/45 A kérdező kommentje:

Kocsikat sem kergeti meg. *

Ezt akartam írni. Ja találsz még hibát bocsi! Telefonról írtam.

2015. jún. 19. 16:32
 40/45 anonim ***** válasza:
Nem kell megsértődnöd, fogadd a kritikát ha te is kritizálsz másokat. Nem tudom miből vetted le, hogy nem foglalkozom a kutyámmal, futtatom, úsztatom frizbizek vele, bóklászunk a mezőn NAPI KÉTÓRÁBA. Az meg, hogy szerinted az a kutya amelyik nincs lefárasztva szétszedi a lakást az megint a saját tapasztalatodból ítélő gondolat, a kutyát nevelni is kell, nem elég neki egy kertes kinti-benti tartás és 5 óra lefárasztás. A kutya ha tisztelettel és szeretettel szolgálja a gazdáját nem sértődik meg ha hetente viszed futni sem. Amire te gondolsz az az inkább, hogy a gazdi fülébe elülteted a kis lelkiismeret furdalásos gondolatodat, hogy felelőtlenül választott ergo rossz gazda ha nem futtatja 5 órán át, amiből frusztráció alakulhat ki amit megérez a kutya és kész, van egy kezelhetetlen lakásban tartott terelőkutyád és neked lesz igazad.
2015. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!