Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen természetéből adódóan...

Milyen természetéből adódóan engedelmes kutyafajták léteznek?

Figyelt kérdés

Szeretnénk családi kedvencnek befogadni egy kutyust, de nem tudjuk milyen fajtájút. Persze, tanítanánk, járnánk vele kutyaiskolába, de könyebb lenne egy alapból emberszerető, nem nehezen kezelhetőt találni.

Tudom hogy vannak fajtán belül is eltérések, de az alapjellemük nagyjából megegyezik.

Előre is köszi ;)


2010. febr. 25. 21:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
34%

bc vagyok. Azért ajánlottam a border colliet mert a kutyasuliban ő volt a legnyugodtabb kutyus, amikor a kölykök (1/2-1 éves) játszottak és rohangáltak ő csak ült a gazdi mellett néha elcsászkált, de ha hívták visszament. Nekem nagyon nyugodt kutyának tűnt, kölyök létére is.


Egy másik kedvenc kutyafajtám a staffordshire terrier.

Az Amerikai Temperamentumot Tesztelő Társaság minden évben több ezer kutya vérmérsékletét teszteli le. Az amerikai staffordshire terrier a legtöbb népszerű kutyafajtánál jobb eredményt ért el. A 83.9%-ával megelőzi a beaglet, bollie-t, dobermant és a cocker spánielt. Neki is van mozgásigénye és igényli a gazdi társaságát, mint szinte minden kutya.

(A lusta, mafla, elfekvős kutyák nekem nem szimpatikusak).

A nagytestű kutyák egyébként sokkal lomhábbak mint a kis termetű izgága, ugatós társaik.

2010. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy elég határozott, nem baj, én is attól féltem, hogy majd a fejemre nő a kutyám, de mikor kicsi volt eljártam vele kutyaoviba. Imádta, nem csak a játékot hanem a tanulást is. Az oktatók végül is nem annyira a kutyákat tanítják inkább a gazdikat, hogy hogyan kezeljék a kutyájukat. Fél évet jártunk, elég hiperaktív a fajtája miatt, de tudok vele bánni és nekem szót fogad. Ennyi nekem elég.

Azóta néha trenírozom és ilyenkor nagyon izgatott lesz az örömtől.

2010. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én a golden retriever-t vagy a németjuhászt ajánlom. :) Mind a két fajta engedelmes, hűséges és odaadó társ.
2010. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!