Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hozzam helyre az...

Hogyan hozzam helyre az elrontott kutyámat?

Figyelt kérdés
Bocsi, kicsit hosszú lesz, de szeretném, hogy minden részletet tudjatok. Van egy máltai selyemkutyám, októberben volt két éves, kan. 10 hetes kora óta van velem. Nagyon jól indult a kapcsolatunk, hihetetlen értelmes kutya. Nem elfogultságból mondom, de tényleg brutál okos, mások is ezt mondják. Egy szemmel született, de azzal az egyben is olyan értelem van, hogy képes zavarba hozni az embert ha sokáig néz vele. Na mindegy, a lényeg, hogy nagyon okos, a szó legnemesebb értelmében, épphogy csak meg nem szólal. Azt gondolom elég jól sikerült megnevelnem, baromi jó kutya volt, vezényszóra csinált mindent, pórázon gyönyörűen közlekedett, de általában póráz nélkül sétáltunk, mert soha nem ment el mellőlem, csak ha erre engedélyt kapott, akkor is az első szóra vissza jött, ha hívtam. Evés közben nem mászott az ember nyakába, nem kunyerált, tudta hogy úgysem kap, az asztal közelébe nem jött soha. Leste minden mozdulatom, akkor volt boldog, ha a kedvemben járhatott. Tényleg tökéletes kutya volt. Csak aztán másfél év múlva megérkezett hozzánk a nagymamám... Hozzánk költözött és onnantól kezdve elszabadult a pokol... Mindent megengedett neki, amit én azelőtt nem, állandóan etette, megengedte neki hogy szétszedjen dolgokat, uszítgatta is ilyen hülyeségekre. Frankón elrontotta a kutyámat. Azóta megromlott a kapcsolatunk. Mármint a kutyával. Szeretjük egymást, de hogy nem én vagyok a falkavezér, az 100 %. Sokszor ugat, csak úgy bele a nagyvilágba, játsza az agyát, megtámadja az embereket a munkahelyemen, kunyerál evés közben. Próbáltam megnevelni egy-két anyai pofonnal, de ezzel csak azt értem el, hogy elkezdett félni tőlem, ha be akarom hívni mikor rosszat csinál, inkább elmenekül. A szívem szakad meg, hogy abból a remek kutyából milyen egy kis hülyegyerek lett, meg hogy ennyire fél tőlem egy-két (megérdemelt) pofon miatt. Mit tegyek, hogy visszaálljon a rend és a bizalom kettőnk között? Hozzáteszem, nincs egyszerű dolgom, egy lovardában dolgozom Hollandiában, rengeteg kutya van körülöttünk egész nap, és itt az a szokás, hogy konkrétan egy tányérból esznek a kutyákkal, mikor leülünk ebédelni, az összes kutya az ölünkbe ugrál a kajáért, ezek meg etetik is őket közben ezerrel. Persze a Benito is hamar eltanulta a hülyeséget, ezek a szemetek meg etetik is, hiába pofázom, hogy NE! Szívesen fogadok bármilyen tanácsot, a kutyasuli kivételével, az itt lehetetlen. Köszi előre is!

#kutya #falkavezér #falka vezér
2015. máj. 27. 21:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy a holland emberek miatt nem tudok vele labdázni, hanem hogy szarnak bele a kutyanevelésbe, és így leszarják az én nevelési szándékaimat is. Ennyi. Nyilván nem őket hibáztatom, csak felvázoltam a körülményeket.
2015. máj. 27. 22:18
 12/22 A kérdező kommentje:
De egyébként meg azt gondolom, hogy igenis van köze hozzá, mert ha két addig tiltott dolgot valaki megenged neki, akkor utána a harmadik szabályt is megfogja szegni, mert ha az első kettőt megszeghette, akkor a harmadikat miért ne.
2015. máj. 27. 22:21
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az lenne az első, hogy visszanyerd a falkavezér szerepet. Ha ez megvan, máris nem fog húzni és vissza is hozza a labdát...stb.

Téged most lesz@r a kutya magasról, mert nálad feljebb van a rangsorban. A sorrend mindig változik, ez nem meglepő, csak az a lényeg, hogy mindig te maradj felül.

Így hiába szólsz rá, hogy nem szabad elfogadnia kaját, csak azért is meg fogja tenni, hiszen alsóbbrendű neki ne magyarázzon.

Nagymamának meg meg kell mondani, hogy fogja vissza magát, mert ez nem élhető helyzet. El kell neki magyarázni, hogy ha Benito-val ugyanígy fog viselkedni, akkor csak rosszabb lesz a helyzet.


Amúgy azért is lett ilyen nagy az arca, mert megteheti. Ő most egy falka élén van, járhat nagy mellénnyel. De neked kell letörni a szarvát.


De nem a többi embert kell hibáztatni. A kutyát meg kell tanítani, hogy ne fogadjon el mástól kaját (és földről se egyen fel semmit). Nem lehetetlen, csak dolgozni kell rajta.

2015. máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Még egyszer hangsúlyozom, nem hibáztatok senkit, de azt gondolom, ezek a körülmények, amiket felvázoltam, igenis sok szerepet játszottak abban, hogy mi lett a kutyámból. Mama már nem velem él, de abban az egy évben sem lehetett neki elmagyarázni, hogy mit tegyen és mit ne, mert beteg. Ezért is élt velünk. Abban az egy évben ő volt a kutyával, én dolgozni jártam, addig ő megtanította minden hülyeségre, amire csak lehet. Tudom, hogy nem én vagyok a falkavezér és lefossa a fejem, ezért is kértem tanácsot.
2015. máj. 27. 22:30
 15/22 anonim ***** válasza:

Annyi, hogy legyél következetes.


Gondolj bele, hogy a kutyád nem érti mi van, ha mindenki mást mond neki. Annyit ért, hogy eddig hozzá volt szokva valamihez, amit a falkavezér mondott. Az volt a szentírás.

Erre jön egy másik ember, aki felülírja a falkavezér szabályait (és a falkavezér nem tesz ellene semmit)...akkor persze hogy rá kezd hallgatni, hiszen elvileg akkor ő az erősebb, mert az eddig falkavezér "nem mer" neki beszólni.


Neten van egy halom cikk a falkavezérségről. Gyakoroljatok :) Nem olyan nagy dolog az egész. Ha tényleg olyan okos a kutyád, hamar rá fog jönni a dologra.

2015. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Na végre! Köszönöm szépen! Igen, tudom, hogy én csesztem el, nem léptem időben. Mikor meg próbáltam már közbeavatkozni, akkor késő volt, és annyit értem el, hogy a kutyám fél tőlem.
2015. máj. 27. 22:42
 17/22 anonim ***** válasza:

pl. itt van ez a sorozat. Igaz, nem egy mélyenszántó, tudományos cikk, de a lényeget leírja :D


[link]

2015. máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Csak halkan mondom, ha ennyire elfoglalt vagy, akkor nem biztos, hogy a kutya nálad tartása a felelős megoldás. Nyilvánvaló, hogy teljesen össze van zavarodva a nagyanyád meg Hollandia meg minden miatt. Neked sem hiszem, hogy jó így dolgozni. Ha elég magabiztos vagy akkor sok ember és kutya mellett is tudod úgy tartani a kutyát, hogy csak te legyél rá befolyással, de ha egyedül hagyod velük, akkor erre már nem sok az esély.
2015. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ennyi információ alapján azt megállapítani, hogy a kutya nincs jó helyen nálam, igen merész vállalkozás volt részedről. Egyébként fogok a körülményeken változtatni, nem áll szándékomban sokáig itt maradni, és ezt a döntést, hogy a közeljövőben elmegyek innen, részben a Beni miatt is hoztam meg. Úgyhogy azt gondolom, nincs túl rossz helye nálam. Valamit elrontottam a nevelés közben, ezt a hibát szeretném kijavítani, de eddig kb. három darab hozzászóláson kívűl csak kötözködő megjegyzéseket kaptam. Nem tudom, ennek mi értelme van.
2015. máj. 27. 23:02
 20/22 anonim ***** válasza:

A kollégákkal meg kell beszélni, hogy ne adjanak a kutyádnak enni. A többi kutya had ugráljon, a tied meg ott fog ülni lábnál, nyugodtan és szépen, amíg esztek.

Megmondod a kutyádnak, hogy ÜL. És amikor tényleg szépen teljesíti, nyugodtan ül, kizárólag akkor adsz neki enni egy falatot. Így etetheted akkor is amikor te eszel, anélkül, hogy idegesítene. Ha bökdös, akkor nem kap semmit. Csak akkor kap, ha nyugisan üldögél.

Vagy zavarna ha evés alatt ott ülne a lábadnál?

Csak mert ha minden kutya ott van, és ő is, akkor ezt lenne a legkönnyebb megtanítani neki.


Kitalálhatnál neki egy új becenevet, amit csak akkor használsz, amikor babusgatod, símogatod. Hasonlítson a régi nevére, de legyen kicsit más azért. És amikor hiába hívod a rendes nevén, akkor próbáld meg az új nevén hívni, mert azt úgy köti össze magában, hogy amikor azt a szót hallja, akkor szereted, így arra oda fog rohanni hozzád.


Nekem pl a kutyám ha úgy hívom, hogy bobi gyere ide, arra nem mindig jön. De ha úgy hívom boci gyere, arra rohan mint a villám, mert amikor azon hívom, tudja hogy meg fogom simogatni, vagy kaját kap, vagy valami jó fog történni. A bobit is használom így, csak volt hogy azért hívtam oda, hogy adjak neki egy pofont és ezt megjegyezte. Ezért jó ha két neve van. Szerintem.

2015. máj. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!