Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen feltételekkel lehet...

Mamóca kérdése:

Milyen feltételekkel lehet kutyát tartani tömblakásban?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyértelmű választ kapni a kérdésemre. Van egy kicsi kutyám (kb: 5 kg). Most 2 éves és kicsi kora óta velem van. Most költöztem be egy saját tulajdonú lakásba, mert eddig más városban laktam. A lakásszövetkezeti rendelet (házirend) szerint csak akkor tarthatok kutyát, ha a közvetlen falszomszédok beleegyeznek. Mivel felső lakó vagyok, ezért csak a két szomszéd és az alattam lakó beleegyezése kellene. Mi van akkor ha a háromból egy nem írja alá? Elveszik tőlem a kutyát? Ebben az esetben hol marad az én tulajdonhoz való jogom?

Válaszokat előre is köszönöm!


2015. máj. 28. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell a szomszédok beleegyezése!
2015. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ki van írva, h kell a szomszédok beleegyezése. Ezt mi akkor tudtuk meg, mikor már évek óta nálunk volt a kutya. Ha a kutyát nem rongál a lépcsőházban, és nem hangoskodik, nem lesz semmi baj!
2015. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem rongál semmit mert ölben viszem le. Egész nap csöndben van, hol itt, hol ott fekszik.

Csak ugye a tudat, hogy kutya van a házban. Meg kössünk bele aki most költözött, és találjunk valamit ellene. Azért ez működik még!

2015. máj. 28. 09:48
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Alkotmányos jogod kutyát tartani. Ezt nem írhatja felül egy házirend, de még egy önkormányzati rendelet se.

Viszont törvényes kötelességed úgy tartani azt a kutyát, hogy az a kutya igényeinek megfeleljen és másokat ne zavarjon. :)

2015. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vehetik el a kutyádat azért, mert az egyik szomszéd nem komálja a kutyákat vagy nem tetszik neki a képed. Feljelentést tehet, de jó eséllyel kiröhögik, ha az állatvédelmi törvényben foglaltaknak megfelelően tartod a kutyádat. Ha a lakásod nagyobb, mint egy átlagos ruhásszekrény, akkor tarthatsz benne kutyát.
2015. máj. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szerintem minden társasháznak van házirendje,ahol bele van foglalva! Laktam olyan helyen is,ahol szigorú megkötések voltak,ahol most lakom,ott meg semmi ...
2015. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A 4. Válasz helyes. Régebben össze-vissza volt a szabályozás, de most úgy van, hogy szabad, és ezt nem korlátozhatja se házirend, se önkormányzat. Ne kérj beleegyezést, ha pattognak, engedd el a füled mellett.
2015. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az Ab rendelet kicsit magasabb mint bármelyik házi ill. Önk. Rendelet. Így nem kell a lakók beleegyezése!
2015. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy kicsit azért megnyugodtam.
2015. máj. 28. 11:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez alapján dolgoznak az önkormányzatok.

2-es paragrafus:

[link]

2015. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!