Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen feltételekkel lehet...

Mamóca kérdése:

Milyen feltételekkel lehet kutyát tartani tömblakásban?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyértelmű választ kapni a kérdésemre. Van egy kicsi kutyám (kb: 5 kg). Most 2 éves és kicsi kora óta velem van. Most költöztem be egy saját tulajdonú lakásba, mert eddig más városban laktam. A lakásszövetkezeti rendelet (házirend) szerint csak akkor tarthatok kutyát, ha a közvetlen falszomszédok beleegyeznek. Mivel felső lakó vagyok, ezért csak a két szomszéd és az alattam lakó beleegyezése kellene. Mi van akkor ha a háromból egy nem írja alá? Elveszik tőlem a kutyát? Ebben az esetben hol marad az én tulajdonhoz való jogom?

Válaszokat előre is köszönöm!


2015. máj. 28. 09:06
1 2
 11/13 SzMHZs ***** válasza:

Nem szólhatnak bele, illetve már a helyi önkormányzat sem hozhat szabályozást erre:

[link]

Szépen, mosolyogva kopogtass be valami sütivel, és mondd el, hogy szeretnétek bemutatkozni stb :)

2015. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan tarthatsz kis testű kutyát a lakásban. Nagy testűt ne tarts, mert az csak szenvedne, annak kell udvar, hogy tudjon szaladgálni. Próbáld úgy tartani a kutyát, hogy ne ugasson egész álló nap, ha ezt betartod nem lehet baj. Abba nincs beleszólása senkinek, hogy te kutyát tartasz a lakásban. Azért próbáld nem idegesíteni a kutya ugatással a szomszédokat. Abban a lakótömbben ahol mi lakunk, lakott egy fiatal pár, akik sportolók voltak. A kutyát otthon hagyták a lakásban, és egész álló nap ugatott, így a szomszédok szóltak nekik, hogy ne csinálják, valamit csináljanak a kutyával, vigyék magukkal vagy valami. Nem történt továbbra sem semmi, a kutya továbbra is egész nap hangosan ugatott, így feljelentést tett valaki, ami után a kutyát elvitték onnan. Azóta csend van
2015. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb testű kutya is tartható lakásban, ha foglalkoznak, és sétálnak vele! Ez egy tévhit, hogy csak kistestű tartható lakásban. Ismerősöméknek német juhásza volt panelban, semmi probléma nem volt a kutyával. Másik ismerősöm huskyt tart szintén panelban.
2015. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!