Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinéztem egy kiskutyát,...

Kinéztem egy kiskutyát, törzskönyv nélkül 70 ezer, törzskönyvvel 100 ezer, ez gyanús?

Figyelt kérdés

A kennel megbízhatónak tűnik, a kutyáik szépek és ápoltak, kiállítás győztesek és tenyésszemlések. A kölyök is minden szempontból megfelelőnek tűnik, de azt olvastam, hogy a törzskönyvezés ára körülbelül 5 ezer forint. Mindenképpen törzskönyves kutyát szeretnék, de nem értem, hogy miért kerülhet ennyivel többe?

Tény, hogy a fajtáján belül a törzskönyves kutyák 100 ezer forint között mozognak, de miért ilyen nagy az árbeli különbség, gyanakodjak?

Jövő héten megyünk megnézni, mire figyeljek oda?



2015. máj. 28. 11:11
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
39%
Én igazából simán el tudom képzelni, hogy ezt csak az adózás miatt csinálják. Csak az nem tiszta nekem, hogy pontosan hogy. Mert ahhoz, hogy törzskönyveztethesse a kiskutyákat, kell mindenféle papír előtte is. Tenyészszemle, szűrések, alombejelentő, fedeztetési jegy, ilyenek és a született almot néhány napon belül köteles bejelenteni. Innentől csak azt tudom elképzelni, hogy x számú kölyköt eleve be se jelent, mert tudja, hogy lesz ilyen igény is. Viszont azokat nem is fogja tudni törzskönyvezni.
2015. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
16%
Én is 70-ért vettem törzskönyv nélkül,engem nem érdekelt a papír,semmi baja a kutyámnak(6éves már).
2015. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
94%

#9 Ha hobbicélra adok el kutyát, vagy hibásat akkor is adom vele a törzskönyvet. Az a születési bizonyítványa. Ilyenkor csak a szerződésben rögzítem a ivartalanítási kötelezettséget, vagy a tulajdonjognak csak a felét adom el, így a kutya az én nevemen is marad, tehát nem tudnak vele az én aláírásom nélkül tenyészteni.

De a törzskönyvet mindenképp megkapja a kutya.

Aki azt visszatartja az akar vele valamit kezdeni, eladja szaporítónak, vagy több tenyésztőnél előfordul, hogy pl van előjegyzése 5 kutyára, meg is szóletik az 5 de bejelentkezik még 2 vevő miután leadta az alombejelentőt. Na ilyenkor gyorsan beszerez két kölyköt szaporítótól, és reménykedik benne, hogy valamelyik kutyát elviszik törzskönyv nélkül....és még sok trükközési variáció.

Szerintem amelyik tenyésztő csak felveti, hogy törzskönyv nélkül is ad kutyát ott valami nem stimmel

2015. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
89%
#11 Pontosan, adózás miatt nem lehet ezt eljátszani, hiszen az alombejentő már régen le van adva amikor a vevők jönnek. Rendben azt el lehetne játszani, hogy leadom az alombejelentőt 10 kutyáról és utána lejelentek 4-et, hogy elpusztult...de ha egy tenyésztő mindíg ezt csinálná, akkor arra rászállna a klub, hogy valami nem stimmel
2015. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az elpusztult kölykök nekem is eszembe jutottak, de az azért tényleg nem az igazi. Én azt mondom, hogy eleve kisebb almot jelent be, mert tudja, hogy a kutyák egy részét származási lap nélkül fogja eladni, az így szerzett jövedelmet nem bevallva, így árban közelíthet a szaporítókhoz.
2015. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy lenne, hogy az alomból x kutya 70, y pedig 100, mert utóbbi ígéretes, x-ke meg színhibás, vagy ilyesmi, azt megérteném. De ugyanarra a kutyára értelmetlen, nem tudok most olyan szituációt elképzelni, ami nem minimum gyanús.
2015. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%
Azon gondolkodok mit is akartam mondani.. Ja megvan! Máshol vegyél kutyát, normális tenyésztőnél nem opció a törzskönyv. Ennyi az egész, nem kell ezt túlbonyolítani.
2015. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nézelődök akkor máshol.

Csak azt nem értem igazából, hogy ha van egy adott kölyök (elég jellegzetes jegyekkel, nem lehet "lecserélni") és megveszik törzskönyvvel, vagy anélkül, az miben csökkenti a kutya valódi értékét? Ő attól ugyanaz a kutya marad, függetlenül a papírtól, nem? A másik, hogy annyi minden szörnyű dolgot írtok, honnan tudom, hogy egy eleve törzskönyves kutyánál, másik kennelnél nem volt semmi varázslás?

2015. máj. 28. 12:28
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Azért amiket írtak néhányan elég szélsőséges és ritka esetek. Nem valószínű hogy ha veszel egy törzskönyves kutyát akkor át vagy verve vele. Szerintem kérdezz rá a "tenyésztőnél" hogy mi az oka annak hogy törzskönyv nélkül olcsóbban adja, illetve arra is kérdezz rá hogy miért ennyivel olcsóbb mikor a tk csak 5000Ft. Én kíváncsi vagyok a válaszra nagyon! Még annyit kérdeznék hogy melyik kennelről van szó?
2015. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mi vettük a kutyánkat, nem is jött szóba, hogy törzskönyv nélkül megvehető lenne. Eleve megmondta a tenyésztő, hogy csak oltva, chip-pel, törzskönyvvel ad el kutyát, sőt, még ekkor nem volt kész a törzskönyv (két hónap múlva hozta el). De átvételkor megmutatta a chip számát, a fülében a tetovált törzskönyvi számot, ideadta az oltási könyvet, ekkor már 4 oltása megvolt, és csak 10 hetesen adta ide a kiskutyát. Azt kérte, a 9. héten még legyen ott a megfelelő szocializálás miatt, illetve mire elhozhattuk, már lehetett kutyák közé vinni.

Nem bántam meg, ritka jól szocializált kutya, nyugodt természetű (megvásárlás előtt elmondtuk az elképzelésünket, milyen természetű kölyköt szeretnénk.)

Ja, és gyönyörű! Most voltunk dysplázia szűrésen, tenyésztésbe vonható (lenne), de mi hobbicélra vettük.

Sokszor utcán is megszólítanak,hogy honnan vettük ezt a kutyát.

Járd körbe a témát, mi hónapokig kerestük, míg megtaláltuk a számunkra legmegfelelőbb kutyát.

2015. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!