Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinéztem egy kiskutyát,...

Kinéztem egy kiskutyát, törzskönyv nélkül 70 ezer, törzskönyvvel 100 ezer, ez gyanús?

Figyelt kérdés

A kennel megbízhatónak tűnik, a kutyáik szépek és ápoltak, kiállítás győztesek és tenyésszemlések. A kölyök is minden szempontból megfelelőnek tűnik, de azt olvastam, hogy a törzskönyvezés ára körülbelül 5 ezer forint. Mindenképpen törzskönyves kutyát szeretnék, de nem értem, hogy miért kerülhet ennyivel többe?

Tény, hogy a fajtáján belül a törzskönyves kutyák 100 ezer forint között mozognak, de miért ilyen nagy az árbeli különbség, gyanakodjak?

Jövő héten megyünk megnézni, mire figyeljek oda?



2015. máj. 28. 11:11
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőnél nincs olyan opció, hogy törzskönyv nélkül ennyi, azzal meg annyi.

Nincs olyan, hogy nem törzskönyvezteti a kutyáit, tehát a tk. jár a kutyához. Innét ne vegyél kutyát, ha fajtatiszta kutyát szeretnél.

2015. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
28%
Már nem 5500 a tk!!! Nálunk most 7000 + alombejelentő + fed.jegy + az éves tagsági mert másképp nem tudsz tk-ezni az 10 ezer! Nem a tk kell kifizetned hanem a nevet!
2015. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

#22

alombejelentőd, fedjegyed, tagságit úgyis megvan, annak csak a töredékét lehet rászámolni egy tk-ra. de a 10 ezer se 30 ezer különbség.

Ha megéri ennyivel olcsóbban adni, akkor susmus van.

A "neve" is megvan a kutyának, a kennelnévvel van chippelve, az van az útlevelében. Nem értem miért érné meg egy tenyésztőnek visszatartani a törzskönyvet. Minden egyebet szerződésben lehet rendezni. Ha pedig a konkurencia miatt aggódik, nem akarja hogy tenyésztésbe vegyék a kutyát, vagy a kutya nem alkalmas erre, csak hobbiminőség, és nem bízik a szerződésben, akkor tartson meg 1% tulajdonjogot (a legtöbben úgysem iratják át a kutyát a nevükre). akkor nem tudnak vele tenyészteni

2015. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
9%
Azért mert ennyi az ára mert nem a tk kell kifizetni hanem a nevet. Nem csak 10 ezer a tk. van utiköltség és az utánajárás. Minden adat megy a nébihez!!!!! Ne ti döntsétek el ki mennyit kér a tk-ért. Pl. Debrecenből nem 2 ft feljönni a tk beadni Budapestre mert köszönhető az új rendszernek mert már nem lehet a helyi szervezetnél beadni!!!
2015. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

#24 Már ne haragidj, de ha lehozol egy almot, akkor minden kölyökre beadod az alombejelentőt és mindenegyikre egyszerre kikéred a törzskönyvet. az hogy hatot kérsz vagy tizet az ugyanúgy egy út.

Ha egy valaki aki tenyésztőnek hívja magát ennyit nem tesz meg, az ne hívja máagát tenyésztőnek. Az kutyákat szaporít, adótcsal és tönkreteszi a fajtát, mert akkor egy jó kanért se fog külföldre utazni, hanem a legközelebbivel fedeztet, akkor is ha az a testvére a szukának.

2015. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
De utólag hogy törzskönyveznek egy kutyát?
2015. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%
DNS vizsgálattal lehet törzskönyveztetni utólag, de csak a tenyésztő teheti meg, és ha jól tudom csak az első évben
2015. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
32%
Én 2000 euroért hoztam be külfdröl 4 hónapos kutyát. Mindene megvan DE nem fog tk-el itthon fedezni ha nem fizetik ki nekem amit kérek ! Fizettem már 800 eurot fedeztetési díjként és nem minden kutyát tk le ha nem fizették ki az árát. Jah és itthon sikerült olyan galibát okozni h alig van tk beadva a meoeszhez! Mindenki aki tud külföldön tk-ez. ha én beleölök a szűrésekre a kiállításokra ill a kiképzésrr nem kevês pénzt akkor már egy neve nincs ember mondja meg h ki mennyit kér a tk*ért.
2015. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%
Már megszűnt a dns vizsgálattal egy éves korig. Klubok válogatják ki meddig adhatja be. Valahol 4 hónapos korig valahol 6.
2015. máj. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
76%
Ja, hát ha vannak ilyen hosszú határidők is, nem csak pár naposak, akkor baromi egyszerű ez. Csak akkora almot jelent be emberünk, amekkorát törzskönyvvel adott el. Azt meg kiszámolja magának, hogy mennyivel olcsóbban tudja adni a kiskutyákat, ha utána nincs semmi nyomuk papíron (adózás, ugye).
2015. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!