Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinéztem egy kiskutyát,...

Kinéztem egy kiskutyát, törzskönyv nélkül 70 ezer, törzskönyvvel 100 ezer, ez gyanús?

Figyelt kérdés

A kennel megbízhatónak tűnik, a kutyáik szépek és ápoltak, kiállítás győztesek és tenyésszemlések. A kölyök is minden szempontból megfelelőnek tűnik, de azt olvastam, hogy a törzskönyvezés ára körülbelül 5 ezer forint. Mindenképpen törzskönyves kutyát szeretnék, de nem értem, hogy miért kerülhet ennyivel többe?

Tény, hogy a fajtáján belül a törzskönyves kutyák 100 ezer forint között mozognak, de miért ilyen nagy az árbeli különbség, gyanakodjak?

Jövő héten megyünk megnézni, mire figyeljek oda?



2015. máj. 28. 11:11
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
94%

#28 Az szép, tenyésztő akinek szinte nincs törzskönyves kölyke.....és gondolod, hogy az korrekt ahogy eljársz?

Gondolom valami divatfajtát tenyésztessz, a komolyabb klubok nem engednék az ilyen "tenyésztést"

2015. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell kiforgatni.. Fogalmatok sincs h megy a magyar kutyázás csak szeretnétek okosak lenni. ( sajnos nem mindenkinek megy )

Nem azt mondtam h nem törzskönyvezek csak annyit h volt ilyen . ( nem nagyon tudtok Mo-on mutatni olyat aki mindent törzskönyvez ) De nyugodjatok meg van számlám és minden évben bevallom az adóbevallásban;)

2015. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
49%

ma 13:38

Bizony, egyre többen meggondolják mikor, mennyi törzskönyvet váltanak ki egy alomnál. Ez van. Van fajta, ahol már elvétve van magyar törzskönyv, mert az ETSZ-ét nem fogadják el a tenyésztők és eleve a nyilvántartásba vételük is igen tetemes összeg.

Álomvilágban él némelyiktek ezen az oldalon, vagy éppen nem ismeri a mai magyar valóságot tenyésztés vonalán .

2015. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
39%
Nekem egy labim van. Ha egyszer oda jutunk, az utódja is az lesz. Nemrég kíváncsiságból ránéztem az egyesület honlapjára és néztem, hogy vagy harminc tenyészengedélyes szuka van a listájukon. Ebből én arra következtetek, hogy kb esélytelen Magyarországon törzskönyvezett labradort venni, mert nem tudom, mekkora a kereslet, de azért ez egy elég népszerű fajta, úgyhogy kizártnak tartom, hogy az az évi kb öt alom, amit ezektől saccolok, kielégítené.
2015. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem. Szűröd a szülőket, rendesen intézel mindent, születik mondjuk 6 kölyök. Ebből azt mondod, hogy teszemazt 3-at adsz tk-vel, 3-at anélkül. Tehát 3-at lejelentesz, számoljunk: a fedeztetési jegy, alombejelentő költségei adottak, a szűrések, állatorvosi költség szintén ugyanannyi, akárhogy keverem, még mindig ugyanott vagyunk, hogy 7-7ezer Ft a "nyereséged" azon, hogy nem adsz törzskönyvet a másik 3 kiskutyával. Nagyobb összeg max úgy jön ki, ha tk mentes az egész alom.


Félreértés ne essék, semmi bajom azzal, ha magasabb szolgáltatásért, magasabb minőségért több pénzt kér valaki. Abszolút hajlandó vagyok fizetni azért, hogy anyuka-apuka dp/patella/anyámtyúkja-szűrt legyen. De _ugyanaz_ a kiskutya pontosan ugyanolyan minőségű, értékű marad tk-vel és anélkül. Akkor már legyen ivartalanítási kötelezettség, vagy fedeztetési jog megtartás, vagy akármi. Így egyetlen különbség van, hogy a tenyésztő tk nélküli kutyát adott ki a kezéből.

2015. máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

én ismerem a tenyésztést, mert tenyésztek. Nem tucat fajtát és nem 2 éve.

Akinek jó kutyái vannak, nemzetközi szinten is jó kutyái, annak nem probléma se az adózás se a törzskönyv kiváltása. Nekem 2 évre előre vannak lefoglalózva almaim, Pl olyan szukától is van már megrendelésem aki még csak junior champion, 2 év múlva mehet csak tenyésztésbe.

De ehhez az kell, hogy tudd mit csinálsz, tudd melyik kutyát rakod melyik szukára. Ehhez az kell, hogy az ember elmenjen egy 3000 kilométerre lévő kanért csak egy fedezés miatt. Ehhez az kell, hogy a kutyáim fele otthon, nem tenyészállat. Azért tartottam meg őket, hogy tenyésszek velük, de 1-2 éves korukra kiderült, hogy mégse tökéletesek. És akkor ők maradnak nálam, szépen boldogan leélik az életüket, mert nem az ő hibájuk, hogy nem a legjobbak tenyésztésre.

Ehhez az kell, csak 2 almot hozzak le évente, de az 2 tökéletes párosításból származó alom legyen.

Vagy lehet tenyésztgetni 2 kutyával a nappaliban, vagy 30 kutyával és évi 20 alommal. és akkor kell a trükközés a törzskönyvvel, adóval, nem tudom mivel.

De az az amit soha sem csinálnék, mert ennek semmi értelme. Ennek nincs köze a kutyatenyésztéshez. Ez pénzkereseti megoldás

2015. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
63%

ma 14:42

Nem minden tenyésztő használ csak külföldről kant. Attól még lehet jó tenyésztő. Neked csak a te fajtáddal van tapasztalatod. Ha csak azok hoznának le almot, akinek évekre előre előjegyzése van, nem sok kutya születne.

2015. máj. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

nem azt mondtam, hogy csak külföldi kant. Azt mondtam, hogy amikor kiválasztom a kant a szukámhoz, akkor az sem érdekel, ha az 3000 km-re van.

Márpedig az lenne a jó, ha csak előjegyzésre jönnének le az almok, akkor nem lenne ennyi gazdátlan kutya az országban. Aki most 50 ezres kutyát vesz, az szépen elmenne örökbefogadni, a tenyésztett kutyákat csak az venné meg aki tényleg azt szeretné.

2015. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem kérdezz rá a "tenyésztőnél" hogy mi az oka annak hogy törzskönyv nélkül olcsóbban adja, illetve arra is kérdezz rá hogy miért ennyivel olcsóbb mikor a tk csak 5000Ft. Én kíváncsi vagyok a válaszra nagyon!"


Én már kipróbáltam! Hát semmi válasz nem jön rá általában, helyette felszívódik az illető, hirtelen a telefonszám sem elérhető... :)

2015. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
22%
Már nem 5000.- Ft a tk miért nem lehet megérteni? Minden ETSZ saját árakon dolgzik!
2015. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!