Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinéztem egy kiskutyát,...

Kinéztem egy kiskutyát, törzskönyv nélkül 70 ezer, törzskönyvvel 100 ezer, ez gyanús?

Figyelt kérdés

A kennel megbízhatónak tűnik, a kutyáik szépek és ápoltak, kiállítás győztesek és tenyésszemlések. A kölyök is minden szempontból megfelelőnek tűnik, de azt olvastam, hogy a törzskönyvezés ára körülbelül 5 ezer forint. Mindenképpen törzskönyves kutyát szeretnék, de nem értem, hogy miért kerülhet ennyivel többe?

Tény, hogy a fajtáján belül a törzskönyves kutyák 100 ezer forint között mozognak, de miért ilyen nagy az árbeli különbség, gyanakodjak?

Jövő héten megyünk megnézni, mire figyeljek oda?



2015. máj. 28. 11:11
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
100%

48, justsay, nem az a lenyeg, hogy melyik orszagban van torzskonyvezve. Az a lenyeg, hogy akarki akarmit mond, akarhogy visit, akarhogy vadol masokat, az a nagy budos helyzet, hogy egy kutya, torzskonyv nelkul nem tartozik abba a fajtaba, aminek amugy kulemileg megfelelne.

Minden mas csak picsogas.

(Es mielott en is megkapom a "miota tenyesztesz?" Azthiszed, te talatad fel a spanyolviaszt?" jellegu offenziv kerdeseket, gyorsan szeretnem letisztazni: en macskazom. Es ott sincsenek mezeskalacsbol a falak. Sot.)

2015. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 sippara ***** válasza:
100%

Komolyan, légyszi, ha ennyire hülye vagyok, magyarázza már el nekem, hogy az, amit a nyilván mélyen tisztelt """""""""""""""""""tenyésztő""""""""""""""""""" ott leírt, miben, miért, hogyan jobb, mint bármelyik random szaporító? Ugyanúgy terjeszti ugyanazt a baromságot, ami a szaporítók malmára hajtja a vizet (bár nyilván ez tőle logikus), ugyanúgy nyilván letojja, hova kerül a kutya, csak legyen a kezében A Pénz, a saját kölykeit ugyanúgy nem vállalja fel, mint bármelyik sarki keverékeket gyártó szapi. Akkor miben jobb? Hogy tud adni tkt, HA akar? Ne haragudjatok, de én egy ilyen embernek DNS teszt nélkül azt se hinném el, hogy a törzskönyvezett kölyök azoktól a szülőktől származik, akiket állít.


Számomra egy tenyésztő olyan ember, aki a fajta jobbá tételére, és nem a saját tárcája vastagítására törekszik, aki minden kölykét fel meri vállalni, hiszen ért a szakmájához, és aki emberileg is ér legalább annyit, hogy nem tök mindegy neki, hová kerülnek a kutyái, sőt, szűrni is akarja és tudja a jövendőbeli tulajokat - ezen szempontok közül a kedves válaszoló szám szerint NULLÁNAK felel meg.

2015. máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

sippara, nem egyaltalan nem vagy hulye.

Inkabb en elek egy idealis vilagban, ahol az, amit te irsz, nem lehetseges felnott emberek kozott, akik allitolag lattak mar kutyat -_-

Es nem jobb. Maskeppen rossz. Elnezest, ha ez nem jott volna le a irasombol.

2015. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
#51 Én ezt értem, de pont ezért érdekelne, hogy honnan a fenéből vegyen az ember rendes kutyát, ha nincs? Az ember azt gondolná, a labrador egy gyakorinak mondható fajta és akkor születik Magyarországon 5-10 törzskönyvezett alom egy évben? Akkor mi van a ritka fajtákkal? És akkor megy a szöveg, hogy ne vegyél szaporítótól. Hát akar a halál szaporítótól venni, de ha nincs más? Ja, akkor ne vegyek semmit, nyilván.
2015. máj. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
100%

Én asszem, már értem, mit mondanak itt páran: hogy esélytelen ma eladni egy alom összes kölykét 100-ért, néhányat 70-ért kénytelenek adni. És a különbségért azt mondják, hogy nem adnak törzskönyvet a kiskutyával.


Ami szerintem egy nem jó döntés. Egyrészt azt sugallja, hogy nem is érdekes a tk, hiszen -ugye?, írta is valaki- szeretni lehet anélkül is. Ja, a keveréket, de a szapisat is lehet. Másrészt egyetlen dologtól tartja a későbbiekben vissza a vásárlót: a kiállítástól, attól, hogy esetleg jó eredményeket érjen el, amikkel a tenyésztő is dicsekedhetne - hiszen ez lenne a tenyésztés értelme. A szaporítást egy másodpercig nem fogja megakadályozni, a vásárló pont ugyanazt teheti, mint az eladó, tk nélküli almot hoz le.

Van ivartalanítási kötelezettség, vagy ha olyan kiemelkedőnek látszik a kiskutya, valamilyen jogfenntartás, ezek többet érnének. Nyilván ez sem tökéletes, de még mindig nagyobb visszatartó erő. A tk ki nem váltása csak a tenyésztő és a megtartott, hipiszupi testvér hitelét rontja.

2015. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!