Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinéztem egy kiskutyát,...

Kinéztem egy kiskutyát, törzskönyv nélkül 70 ezer, törzskönyvvel 100 ezer, ez gyanús?

Figyelt kérdés

A kennel megbízhatónak tűnik, a kutyáik szépek és ápoltak, kiállítás győztesek és tenyésszemlések. A kölyök is minden szempontból megfelelőnek tűnik, de azt olvastam, hogy a törzskönyvezés ára körülbelül 5 ezer forint. Mindenképpen törzskönyves kutyát szeretnék, de nem értem, hogy miért kerülhet ennyivel többe?

Tény, hogy a fajtáján belül a törzskönyves kutyák 100 ezer forint között mozognak, de miért ilyen nagy az árbeli különbség, gyanakodjak?

Jövő héten megyünk megnézni, mire figyeljek oda?



2015. máj. 28. 11:11
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
67%

ma 15:19

Van egy remek szukám.Eléri a tenyésztési kort. Az én tenyésztési célomhoz találok egy szuper kant. Magamnak szeretnék a leendő alomból kiskutyát, hiszen a vonalat tovább kell vinni a fiatalokkal. Ha nem lesz egy bizonyos számú előjegyzésem a leendő alomra, akkor nuku álom?

És ez nem olyan fajtáról szól, amelyikből csak pár darab lézeng az országban.

2015. máj. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó hagyd mert úgysem értik!

Nekem is azért volt ilyan almom amelyiket nem tk mind mert magamnak akartam belőle kiszedni. Amiket normális áron elvittek adtam tk-et de hobbira nem adok mert úgyis kiskutyát akarnak majd tőle. Így vigyék szeretni tk nélkül és nem megy ki a drága vérvonal!

2015. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvasva a válaszokat:


A kutyákat nem egyedenként törzskönyvezik, hanem almonként. Amikor megszületik az alom, akkor le kell jelenteni a fajtagondozó szervezetnek az almot. Azt, hogy a jelentés tartalma igaz-e, senki nem ellenőrzi, viszont egy tenyésztőnek kutyakötelessége rendesen lejelenteni az almot, mert a tenyésztés fontos részét képezi az, hogy a kölykök nyomonkövethetőek legyenek. Mivel a már kialakult fajtákat többen is tenyésztik, nem elég, ha csak saját magának vezeti, kell a rendes papír. Szóval aki úgy nem ad a kölyökhöz törzskönyvet, hogy tényleg nem is jelenti le az alomban, azt egyszerűen nem érdekli a fajta, és vásárlóként nem szabad az ilyenek tevékenységét támogatni.


De nem biztos, hogy ez a helyzet. Mert lehet, hogy lesz a kölyöknek törzskönyve, csak nem adja oda az eredetit. Ennek csak kevésbé jó minőségű kölykök esetében van szerintem értelme mondjuk. Ilyenkor azért lesz ennyivel olcsóbb a kölyök, mert a "használati értéke" csökken: nincs tenyésztés, nincs kiállítás.


Szóval ezt kéne kideríteni, mit is jelent az, hogy törzskönyv nélkül adja a kölyköt.


Amire figyelj: a tenyészszemle meg a kiállítási eredmények a legtöbb fajtánál semmit nem mondanak. Ilyen papírokkal még komoly hiányosságokat mutató egyedek is rendelkezhetnek.


Szóval nézz utána az egészségügyi szűréseknek. Erről a tenyésztőnek papírral kell rendelkeznie (orvosi igazolás, a csípődiszpláziás szűrést meg nem sima állatorvos állítja ki, szóval nézd meg ezeket, nehogy átverjenek).

Az én véleményem szerint az egészségügyi garancia is alap, adásvételi szerződés nélkül meg nem fogod tudni átvenni a nevedre a kutyát az FCI-nél.


Továbbiakban a google hemzseg a tenyésztő - szaporító összehasonlításoktól, meg arról, hogy mire érdemes figyelni. Amiket leírtam, csak a legfontosabbak.

2015. máj. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

42-es! De lejelentetted a teljes almot? Mert az teljesen ok, ha hobbira törzskönyv másolatot adsz csak, amennyiben úgy egyébként van törzskönyv. Így nem tudnak vele tenyészteni, de nyomon követhető a kölyök. Mert hát lássuk be, egy fajta megőrzése arról is szól, hogy ha a le nem törzskönyveztetett kölykön kiütközik valami örökletes betegség, de erről senki sem tud, akkor azt a testvérek még simán vihetik tovább és tovább.

A tenyésztő munkáját a fajta iránti alázat alapozza meg, nem az, ha valaki egy álmot kajtatva mindent legázol.

2015. máj. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit visszaolvastam, és az igaz, hogy rengeteg tenyésztőnél ez az eljárás, hogy nem jelenti le a teljes almot. Én olyan tenyésztőt ismerek, akinek elég jól megy a kennele, és tudom, hogy a kezdetektől fogva tényleg minden kölyköt lejelent, mindnek van törzskönyve. Igaz, hogy nem egyszerű ma Magyarországon rendesen tenyészteni. Viszont, mivel ismerek olyat, aki képes rá, ezért számomra nem elfogadható a törzskönyv hiánya.
2015. máj. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 sippara ***** válasza:
78%

"Nekem is azért volt ilyan almom amelyiket nem tk mind mert magamnak akartam belőle kiszedni."


Magadnak tk nélkül? Minek? Mire?


"Amiket normális áron elvittek adtam tk-et de hobbira nem adok mert úgyis kiskutyát akarnak majd tőle."


Normális tenyésztő mondjuk normális szerződést ír, meg eleve megválogatja a vevőit, nem adja el jóskapistának szaporítani csak azért, mert lecsengeti az árát....


"Így vigyék szeretni tk nélkül és nem megy ki a drága vérvonal!"


Persze, abszolút logikus, adjuk csak az emberek alá a lovat, hogy "szeretni nem kell tk", hadd vásároljanak csak alja, vagy épp "opcionális papíros" kevésbé alja szaporítóktól ezerszám, ez kell az országnak!


Ne haragudj, de egyrészt az én pofámról ég le a bőr, másrészt mindjárt hányok.

2015. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

ma 11:22

Tenyésztő vagy?

Hány szukával tenyésztesz?

Mióta?

2015. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
Volt a #34 hozzászólásom, amiben azt boncolgattam, hogy szerintem szinte esélytelen ma Magyarországon törzskönyvezett labrador retrievert venni, annyira kevés a tenyészszemlés szuka. Ez a hozzászólás jelenleg 49 százalékon áll. Nem azért, őszintén nem érdekel a lepontozás. Az érdekel, hogy mi nem igaz ezen? Mint leendő vevőt, érdekelne, hogy akkor végül is mi a helyzet ezen a piacon? Hogy lehet, hogy ennyire kevés a kutya? Vagy ez valami átmeneti állapot a közelmúltbéli változások miatt? Olvasok ilyeneket, tán pont ennél a kérdésnél is, hogy a fajtagazda szervezetek hülyeségei miatt sokan nem itthon törzskönyvezik a kutyákat. Hogy is van ez, mi igaz ebből és milyen arányú ez a jelenség?
2015. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
0%
Ma 11:22 inkább meg sem szólaltál volna
2015. máj. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

Kedves 49. valaszolo.


Pedig szerintem igaza van, bar szovegertesi problemai is - de ez inkabb a te szoveged nehez dekodolasa miatt van.

Mert en is ugy ertettem elsore amit irtal, ahogy o.

De aztan rajottem, hogy az a ertelmezes "nem kellenek a papirok, csak a vervonala menjen tovabb a kolykokben" olyan szint, amit a legutolso falusi "jajbecsuszott egy alom, mitcsinaljak" ~8 eves gyerekek szoktak kepviselni (Es amire a globalis valasz: "Ivartalanitas!)" hogy biztos, hogy nem erre gondoltal.

Hanem arra, hogy azert, mert nem vagy benne biztos, hogy elmegy egy egesz alom rendesen, torzskonyvel, megkerve az arat, inkabb azok(kozul) amiket nem akarsz megtartani, olcsobban torzskonyv nelkul eladod, es amelyikez a "vervonal tovabbvitelere szansz" azt meg rendesen lepapirozod - hogy tovabbra is a fajta tenyesztheto alomanyaba legyen.

Ez sem sokkal jobb mondjuk, mert siman csak a penzrol szol, es arrol, hogy bar nem hisel abban, hogy a utodok mind ertekesek lesznek, csakazert is ragaszkodsz egy olyan udodhoz, amit te akarsz, magasrol teve a fajta erdekeire.. de talan kevesbe rossz.

Es, mivel pont annyit erek, mint te, mi tobb, a sajat szememben tobbet, iteletet hirdetek:

Lenyegtelen, hogy milyen tenyeszszemles, milyen neves is vagy - a lelked melyen csak egy szaporito, mert nem a tenyesztes, ami szamit neked (a fajta tudomanyos merteku javitasa) hanem a kolykok gyartasa - eladasra, vagy megtartasra, egyre megy.

Itelet vege, kerem kapcsolja ki.

(johet a lepontozas.)

2015. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!