Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy kezdem...

Lehetséges, hogy kezdem átvenni a "falkavezér" szerepet?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éves a kutyusom,(első kutyám) menhelyről hoztuk ki 3 hónaposan. Kiskorában nem volt különösebb probléma vele, vígan el volt más kutyákkal meg emberekkel is. Egyszer meglátogattak minket féltesómék és akkor volt, hogy először "próbált" ugatni de semmi komoly sajnos, amit azóta is ezerszer megbántam ezeket nem vettem elég komolyan, nem vettem észre, hogy ő fél. Ivarérett lett a kölyköket rühellte, kan kutyákat is és az olyan idegeneket is, akik megkörnyékeztek minket(ha macskát érzett akkor meg se kép,se hang). Mindig támadni akart és le sem sz*rt. Elvittük egy kutyaiskolába de ott féltek tőle a kiképzők és annyi volt, hogy elzárt helyen kellett pórázon sétáltatnom a kutyám le és fel. 10. alkalommal már rohadtul meguntam, mivel a legelső alkalommal is megcsinálta ezt és ezzel alapból nem is volt bajunk sose sétáknál csak ha idegen közeledett akkor. Mostanában a sétáknál bárki elmehet mellettünk csak annyit tesz, hogy felnéz rám és ha érzi, hogy ideges leszek,mert túl közel megy el valaki csak akkor morog kicsit meg feszül be de próbálok ezen is uralkodni. Egyre többször veszem észre, hogy FIGYEL, a farka vízszintben van, legtöbbször nyugodt mellettem. Ha meg is ugatja másik kan kutya akkor is csak nézi vagy ha ő akar morogni rá akkor rászólok erélyesen és ráhagyja.A macskáknál még viszont mindig nem érek el vele semmit minden más mintha javult volna. Itthon is ha sétálni megyünk nem ugrál rám össze vissza csak szépen követ az előszobába. :D A parancsaimat is, amiket megtanítottam neki mondhatni 100%-osan követi.Ha szóba állnak velünk utcán akkor viszont még morog meg támadni akar de visszaültetem és úgy marad de morog tovább szóval nem tökéletes. A lakásban sem merném oda engedni idegenhez, ha jönne. Félelemből agresszív szóval ezért próbálom tisztázni a sorrendet kettőnk között hátha... Szerintetek javulhat tovább is? Illetve ez annak a jele, hogy kezd elfogadni engem vezérének? Sokat kellett változnom már ezért is, hogy így legyen de még többet beleakarok adni az egészbe, hogy kiegyensúlyozottabb legyen.
2015. máj. 30. 17:36
 1/4 anonim válasza:
Szerintem már te vagy a vezére, legalábbis nem gondolnám, hogy egy kutya hallgatna olyan emberre, akit nem tisztel illetve, hagyná, hogy pórázon vezesse. Az, hogy mennyit fog javulni, pedig tőle is függ, mivel bíznia is kell benned, hogy ha bajba kerül megvéded. Az pedig, hogy figyel szerintem jó, de neked is figyelned kell rá, mert ha el kezd feszülni a nyugodtból és nem lazul vissza egy kis idő múlva, akkor ott neked kell kilazítanod. Egy szó mint száz, jó úton halad. :)
2015. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a bizalmat,ami köztünk van hogyan lehet erősíteni? Van erre valami módszer esetleg vagy valamilyen feladat, ami segítene ebben a folyamatban?
2015. máj. 30. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok-sok közös séta, különböző játékok, programok a kutyával, jutalom dicséret gyanánt, ezek mind erősítik a kötődést és a bizalmat.
2015. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. máj. 30. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!