Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem eszi meg a...

A kutyám nem eszi meg a száraztápot, hogyan szoktassam rá?

Figyelt kérdés

A legjobb minőségű kutyatápot vettem neki, amit az állatorvosom javasolt.

Nem eszi meg, volt, hogy 2 napig nem evett semmit, és próbáltam átszoktatni, de akkor műtét után volt és nagyon gyenge akkor még a csirkemájat, szivet se ette meg, csak a sajtot és a csontot... Mostmár konzervet eszik, de itt van ez a méregdrága táp és nem akarom kidobni.

Meddig éheztethetem? Kutya kínzás, ha nem adok neki mást, akkor se ha 4-5 stb napig nem eszik belőle?



2015. jún. 3. 12:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja, ha pár napot éhezik. A kutyák általában esznek, ha már muszáj.

Úgy csináld, hogy először megpróbálod, hogy jutalomfalatnak elfogadja-e a tápot. Ha igen, az jó, mert onnantól megismeri majd, hogy ez kaja. Ha nem, akkor egy kevés vízzel, esetleg húslevessel öntsd le, hogy legyen egy kis kajaillata.

Ha már tudja, hogy ez ennivaló, és csak finnyázik, akkor etetésidőben kirakod elé 5 perecre. Ha nem eszi, elteszed, másnap ugyanakkor ezt megismételni. Többet ne legyen előtte. Semmit ne kapjon ezen kívül, ügyelj, hogy ne tudjon lopni se, más se adjon neki. Ha így nem eszi a 4. Napon se, akkor kezdhetsz aggódni. Ha pár falatot eszik csak, akkor idővel rendben lesz, megszokja.

2015. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 bollocks ***** válasza:
Sharpeiem 9 nap koplalás után volt hajlandó megenni a száraztápot. Szerencsére volt rajta egy kis tartalék, így meg se kottyant neki a kajahiány.
2015. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Valami mást is keverjél a száraztáp közé, amit szívesen megeszik. Mondjuk nedves konzervet. Úgy keverd össze, hogy csak a száraztáppal együtt egye meg. Ennyi.
2015. jún. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

jutalom falatként sem ette meg, beletettem már olyan kajába is amit szeret, de leszopogatta és kiköpte... Most vettem neki hasonlóan jóminőségű tápot, royal canint ami finnyás kutyáknak való (hahaha)

Ezt pedig megtartom tartaléknak....

2015. jún. 3. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!