Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertesházi kutyatulajok! Volt...

Kertesházi kutyatulajok! Volt már, hogy a kutyátok betörőt fogott?

Figyelt kérdés

Mennyire sebesítette meg? Ha igen, ez jogilag járt valami negatív következménnyel? Milyen fajta kutya volt? Volt valami negatív hatással a kutyára? Történt olyan, hogy ezután rátok támadt, vagy olyanra akire azelőtt nem? (a provokálás nem számít ide)


Azért érdekel, mert nemsokára kertesházba fogunk költözni kiscsaládommal, és szert tennénk egy német juhászra, akinek nagyobb korában aktív házörző szerepet is kiosztanánk, és érdekelne, hogy ez hogyan hat mind a családra, mind a kutyára. Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. jún. 3. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt, ellenben betörésünk már volt nem is egy. Első alkalommal egy téglával dobták be az ablakot, és olyan is volt, hogy felvágták a szúnyoghálót. Azt a képzeletedre bízom, hogy a tégla meg a kés hol landolt volna ha a kutya kint van és megtámadja őket. Bármekkora kutyát el lehet intézni, meg lehet mérgezni stb. Nekem a kutyám élete fontosabb, a házra meg veszek inkább riasztót... Séta közben védett már meg, és ennek semmilyen hatása nem kéne hogy legyen a későbbi viselkedésére.
2015. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen lesz riasztónk is, nem akarom, hogy akármi baja legyen neki bármiféle alsóbbrendű humán egyén munkakerülési kényszere miatt. Köszönöm a választ, zöld ment.
2015. jún. 3. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel abban, hogy manapság sajnos inkább a kutyát kell védeni az emberektől. Akármilyen jó házőrzőt lefújnak és kész.

Nekünk 14 évig német juhászunk volt, de azokban az években nem próbáltak betörni hozzánk, így nincs tapasztalatom - de amúgy is elég jámbor volt. Ha mindenképp szánsz valami "munkát" a kutyának, az 2 féle lehet, szerintem:

- bármilyen nagy testű kutya, aki a megjelenésével távol tartja azokat, akik nem is gondolják igazán komolyan, hogy pont hozzátok törjenek be, inkább a könnyebb esetekre utaznak

- egy területvédő jelzőkutya, aki fellármázza a környéket, ha szokatlant tapasztal (ezzel mondjuk nem biztos, hogy népszerű leszel a szomszédok között)

Járj vele kutyaiskolába és képeztesd ki!

2015. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mieink ugyan nem fogtak betörőt, viszont egyszer betörtek a garázsunkba, amikor nyaralni voltunk a kutyákkal együtt. A szomszéd zavarta el a betörőket. Mivel ugyan azok garázdálkodtak régóta a környéken, így egyértelmű, hogy korábban csak a kutyák jelenléte miatt nem próbálkoztak.
2015. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Négy kutyànk van, egy tacsi mix, egy németjuhi, és kettő kanàri szigeteki. A nagyok dolgoznak, az idős kanàri kivételével. Ő a Medve. Anno fény koràban egy telephelyet őriztünk. Bemàszott egy fickó. Az üvöltésre lettem figyelmes éjjel. Odarohantam, első szòra kiköpte az ürgét. Nem igazàn sérült meg, csak a kutyàm fognyoma vérzett a karjàn. Inkàbb a földre lett szorítva. Értesítettem mindenkit ( mentők, rendőrség, főnök ) mentők elvitték a fickòt, a rendőrök felvették a jegyzőkönyvet, főnök megsimizte a Medvét, és fizetéskor megkaptuk a prémium pénzt.

Medve azòta is akkor tàmad ha kell, de ugyanakkor szereti alapjàraton az embereket, gyerekeket. Van egy két történet a hàta mögött, de semmiben se vàltozott a karaktere. Max annyiban, hogy többet szunyòkàl és lelassult a cammogàsa.

2015. jún. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsò vok. Elfelejtettem írni, hozzànk soha nem is próbàltak betörni.
2015. jún. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Semmiképpen sem a házőrzés lenne a fő oka annak hogy a család tagja lesz a kutya, mindössze érdeklődtem a helyzetről, hogy tisztában legyek vele, ha esetleg történik ilyen akkor mit kell tenni. Zöldek mentek!
2015. jún. 4. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!