Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatom meg a kutyámat...

Hogy taníthatom meg a kutyámat a sétáltatásra?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy eléggé agresszív más emberekkel, szerintem ez kezelhető (tapasztalat aki sokat jár hozzánk már nem is ugatja) mit tehetek annak érdekében, hogy el tudjam vinni őt sétáltatni? Nagyon okos, tanulékony kutyus. Kutyasuliba vigyem? Valaki tud jó feladatokat a szocializálásért?

2015. jún. 13. 21:28
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jún. 13. 23:21
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha első kutya és problémás,mindenképpen kutyasulit javasolok,azt is megválogatva,hogy melyiket.
2015. jún. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hát rengeteg kutyánk volt már, de hát fiatal voltam.. a mostani kutyámat 13 évesen kaptam meg kb. most vagyok ott (16 vagyok), hogy tudok rá gyerekként nézni..tehát van türelmem erőm és szeretném is tanítani.
2015. jún. 14. 21:18
 14/22 anonim ***** válasza:

Egy kutya (akármennyire azt gondolja magáról) nem gyerek. Gyakran evész más kommunikációra van szüksége, mint egy gyereknek.

Az előző javaslatomat lepontozták, azérr megimétlem: kutyaiskola.

Valaki ajánlotta, hogy tedd elé a kezed, ha örjöng. Én nem tenném, akár tévedésből is komoly sérülést okozhat.

Az, hogy nem tudod sétáltatni alapvetően két gon lehet:

Ha eddig nem sétáltattátok, akkor szocializációs gond,

Ha más tudja sétáltatni, akkor téged érez bizonytalannak,ezért megvéd.

A szocializációs feladatok egyszerűek, de gyakorlott kiképző tanítsa meg neked, mert ha rosszul csinálod, abbol sérülés lehet. (Tudod ott az a rengeteg fog)

2015. jún. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kedves utolsó a gyerek fogalmát értsd úgy, hogy tudok rá már figyelni, tehát ha nekem kell kiengednem (este bent alszik) akkor nem az utcán végzi és a többi.. remélem érted. Köszönöm a segítséget. Akkor mindenképp a kutyasuli.
2015. jún. 15. 18:37
 16/22 anonim ***** válasza:

Szia!

A kutyasuliban egy nagyon egyszerű módszerrel tanítják a kölyökkutyákat. Sajnos a tiéd ezek szerint nagykutya és már nehéz lenne ezt tiszta lappal kezdeni. Kölyökkorában kellett volna elkezdeni az emberekhez, kutyákhoz való szoktatást. Annyit tehetsz, hogy elmész egy mezőre, rétre, erdőbe és fog egy nagyon ízletes és szagos virslidarabkát, és az orra elé teszed, így csak arra koncentrál, és veled egy ütemben halad. Ez jó sétáltatási módszer, és addig sem foglalkoztatja más kutya, csak a kaja. Vidd el kutyasuliba, kutyaparkba, hívj kutyákat barátkozni hozzátok. ;)

2015. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Hát kölyökkorában volt tanítva, de ez félbeszakadt pont amikor egész ügyes volt (családi válás) és azóta eltelt 2 év, tehát szerintem ha halvány emlékei lennének is elölről kell kezdenünk
2015. jún. 16. 19:54
 18/22 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,a kutya élete végéig tanítható
2015. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
szerintem a tenyér kutya orra elé tevése a jó ötlet, ha megharap, akkor komoly gondok vannak, de ahogy írtad, más kutyákkal agresszív, veled nem. valaki írta a kutyasulit, ami jó megoldás lehet, ha van rá pénzed, csak a kedves válaszadó arra az esetre nem gondolt, ha esetleg erre anyagi lehetőséged nincsen.
2015. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy például a minap találkoztam barátnőmmel és mesélte, hogy sétáltatta a kutyáját és összeverekedett egy másik ebbel és próbálta ezt a kezes módszert és végül (nem direkt, mert nem a gazdit akarta) megharapta a lány lábát, tehát nem tudom, hogy jó ötlete-e, mindenesetre kirpóbálom.
2015. jún. 18. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!