Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá őket? Már...

Hogyan vegyem rá őket? Már szinte mindent megpróbáltam.

Figyelt kérdés

Most kilátásban vagy egy fox terrier kiskutya és nagyon nagyon szeretném őt.Egyik barátomtól kapnám,ingyen,fajtatisztán,beoltva és megakarom győzni anyáékat,hogy szükségem van erre a kiskutyusra és akarom őt. Elhozták látogatóba,nagyon szelíd,nem is ugatott, teljesen meg volt illetődve,és ismerősöm is azt mondta,hogy náluk is 2hét után jött meg a hangja és nem vonyított éjjel se.. Igenis foglalkoznék vele,és tanítanám,etetném,sétáltatném, és nem mondanék le róla,mert igenis kell ,hogy valaki iránt felelősséget vállaljak és elérkezettnek látom az idő ennyi év könyörgés után.. Az az igazság,hogy anyát mert meggyőztem,pusztán apát kellene.. Még arra is gondoltam hogy 3 hét mulva lenne a születésnapom és megmondanám esetleg,hogy azt kérem.. de már annyit könyörögtem tényleg. Nincs is normális oka,hogy ne tartsuk,csak tulságosan féltik a kertet,mert hogy milyen szépen rendezett.. de engem nem érdekel,ha ezen mulik megtanitom a kutyának,hogy nem szabad széjjelturni..annyira szeretném:( Könyörgök segitsetek,mivel vegyem rá apát??

17/L


2010. febr. 28. 17:30
 1/5 Akiteki ***** válasza:
68%

Sehogy. Sírj egy sort és törődj bele.

Apukád nem szereti a kutyákat, és ez állandó konfliktusok forrása lenne. Én is kibírtam, mikor már önálló családom lett, akkor megkutyásodtam. Túl lehet élni.

2010. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is. dettó.

én is rengeteget sírtam, és most lett, h külön élek a párommal a családtól.

törődj addig bele, ne akarj olyat amit apud se szeretne.

más részről nem értem, miért itt kérdezel ilyet, hiszen Te ismered legjobban a szüleidet, apudat, nem mi..így Neked kéne tudnod a gyenge pontjait is.

egyébként ha már látták is, és így sem, akkor szerintem ennyi...ha akkor nem bólintott rá, ezután sem fog.

:S

2010. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

vagy esetleg kérdezd meg, hogy lehet-e olyat, h. pl 2-3 hétig veletek van, hogy meglássa milyen lenne vele az élet.

bár ez a kutyusnak is rossz lenne duplán meg Neked is, hiszen megszeretnétek egymást, és ha véglegesen is "nem" lenne a válasz, még szomorúbb lennél Te is, és a kutyus is.

2010. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elozoekhez tudok csak csatlakozni. Nekem sem lehetett, soha nem engedtek a szuleim. Most elkoltoztem es nem sokara lesz kutyam.

Annak idejen en is feltettem itt ezt a kerdest amugy :)

Nekem is ilyeneket valaszoltak es marhara igazsagtalannak ereztem :)

Most viszont mar megertettem oket is. Nem volt semmi kulonosebb indokuk, egyedul csak az, hogy nem biztak a kitartasomban es ok nem akartak maguknak egy plusz felelosseget abban az esetben, ha en nem bizonyulok jo gazdinak.

Szoval ez egy, a szamomra elfogadhatatlan indok volt, hiszen en "tudtam", hogy a felelmuk alaptalan.

Megsem lehetett es bele kellett torodnom. Szerencsere tuleltem :)

Probalj meg mindent, amit tudsz, de aztan torodj bele mindenbe.

2010. márc. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából a kertben nem tesznek akkora kárt a kutyák, mint azt sokan gondolják. Általában a széttúrás okai ezek:

1.) Unatkozik. Ha minden nap eleget sétáltatod, játszol vele, rendesen neveled akkor ebből nem lesz baj. Vigyázz, a foxi nagy mozgásigényű kutya!

2.) Melege van és a hideg földben szeretne hűsölni, ezért ás. Ez ellen annyit tehetsz, hogy egy árnyékos helyen csinálsz neki egy zugot, ahova bemehet és akár áshat is.

3.) Olyan fajta, hogy a vérében van az ásás. A foxi sajnos ilyen fajta (kotorékeb), de azért őket is le lehet szoktatni, csak elég nehéz. De szerintem, ha féltik a kertet, válassz inkább más fajtát.

Ismerősöm kertészmérnök, tehát gondolhatod, hogy milyen gyönyörű kertje van, mellette kutyát tenyészt. Nem rombolnak, nem túrnak a kutyái.

2010. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!