Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire elítélendő, ha "...

Mennyire elítélendő, ha " szaporítótól" "veszek" kiskutyát?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkoztunk párommal, hogy jó volna egy kutya, majd megtudtuk, hogy egyik távolabbi ismerősünknél születtek kölykök.

Fajtatiszta angol cockere spánielek, egeszséges szülők, viszont nem tenyésztők, nem törzskönyvesek a kiskutyák...

Természetesen elmehettünk, megnézhettük őket, nagyon jó körülmények közt tartják a kutyákat.

Mivel teljes mértékben társnak szeretnénk a kutyust, nem kiállításra, versenyekre vagy tenyésztésre, úgy gondoltuk, hogy nekünk egy törzskönyv nélküli kutya is megfelelő, ugyan úgy szeretni fogjuk, s legalabb jó helyre kerül.

Az erdekelne , hogy másoknak erről mi a véleménye?



2015. jún. 22. 16:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy mondani szokás, a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Ők csak ezt az egy almot hozzák le, te ennek az egy kiskutyának jó gazdája leszel... talán. De bizony nagy az esély rá, hogy a testvérek egy része végül menhelyen, vagy az út szélén köt ki. Mert az ingyenkutyának sok esetben nincs becsülete, nézd meg akár itt a gyk-n is, naponta vannak olyan kérdések, hogy vajon mi baja lehet a kutyámnak, napok óta nem eszik, napok óta csak fekszik, beköpték a legyek, stb., de állatorvoshoz már nem viszi, mert az pénzbe kerül. Ahogy a jó minőségű táp is, tehát kap teszkósat, vagy csak maradékot, soroljam még? Ha már spániel, pont a fajtamentés tele van kutyákkal, közöttük is több az ilyen "véletlen" vagy tervezett, de felelőtlen alomból származó, meg persze a "valódi" szaporítós is. Itt kötnek ki végül, némelyik már fiatalon, mások ha már leszolgálták az idejüket, és idős korukra előjöttek a betegségeik, amiknek a kezelését az ún. gazdák már nem óhajtották finanszírozni.

[link]

2015. jún. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
81%
A fajtát szétcseszik, ha nem foglalkoznak azzal, hogy spánieles jellemük van-e a kutyáknak, hanem megelégszenek azzal, hogy "cukik"; nem foglalkoznak az öröklődő betegségekkel, sem a fajtastandarddal, ami nem véletlenül lett úgy megírva, ahogy. Ez pedig igenis elítélendő, mert ebből lesz az (talán nem most, de majd ezeknek a kölyköknek az unokáinál - mert ne hidd, hogy egyik kölyköt se fogják tovább szaporítani), hogy jönnek az ideggyenge, harapós, ösztönszegény spánielek, és szegény gazda, aki azért akar spánielt, mert tetszik neki a kutya jelleme, kap valami tök mást, és alaposan megszívattad a kutyát is meg a gazdát is. Mármint nem konkrétan te, de a szaporítók támogatásával azért erősen hozzájárultál. Gondolkodj távlatokban, ne csak addig láss, hogy cuki a kiskutya és olcsó és ránézésre semmi baja. "Döglött" dolgokat (autó, mobiltelefon, satöbbi) sem vesz az ember csak azért, mert ránézésre frankónak tűnnek, a kutya meg ráadásul egy élőlény, őt is érinti, ha valami nem stimmel, sőt, őt érinti elsősorban.
2015. jún. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

ertem amit irtok es koszonom a valaszokat

viszont elbizonytalanodtam, mert teljesen beleszerettunk a kutyusba, igaz egy menhelyrol hozott keverekkel sem lenne bajunk, hisz a masik kutyam ilyen, de mar nagyon beleeltuk magunkat, hogy ot hozzuk el.es nem azert dontottunk mellette, mert ingyen van, hisz tudjuk , hogy az allatorvos a jatekok az ennivalo sem ingyen van

2015. jún. 22. 17:32
 14/33 anonim ***** válasza:
11%
Ezt a "szétcseszik a fajtát" mantrát sose értettem. Ezeknek a kutyáknak semmi közük a fajtához, fajta jellegű keverékek. Soha nem is lesz semmi közük a fajtához, az utódaiknak se, ha lesznek.
2015. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
27%
Ja és azzal se értek egyet, hogy ezek a kutyák a menhelyeken fognak kikötni. Az, hogy miket írogat ide pár ember, az egy dolog. A másik meg az, hogy a kutyák elsöprő többsége sosem köt ki menhelyen, akár törzskönyves, akár szaporítótól van, akár keverék.
2015. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
31%
Még annyit, hogy nem értem a logikáját az "inkább menhelyről" szövegnek. Ezek a kiskutyák ott vannak, megszülettek. Ugyan mitől jobb a menhelyről örökbe fogadni egy kutyát, mint ezeket, ezek meg mehetnének a menhelyre, hogy majd valaki örökbe fogadja őket? Mi ennek az értelme? Ha az lenne a kérdés, hogy egy ismerős felajánlott egy kiskutyát a tervezett alomból, arra lehetne mondani, hogy ne csináld, ne támogasd, hogy ilyesmit csináljon, inkább fogadj örökbe egy kutyust, aztán akkor ha mindenki ezt mondaná neki, talán nem vállalná be az almot emberünk.
2015. jún. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
64%
Kutyák elsöprő többsége nem kerül a menhelyre....Ezt magayrázd meg annak a több ezer kutyának,akik a menhelyen vannak...
2015. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
67%

Én úgy vagyok vele, hogy mivel azok a kiskutyák MÁR MEGSZÜLETTEK , és a világra jövetelüket már nem lehet megakadályozni, így már tök mindegy. Ha bevállalod a rizikót, hogy nincs betegségek ellen szűrve (nem azt mondom, hogy beteg lesz, viszont azt sem, hogy nem), akkor már mindegy ha elhozod. Ha azt nézed, ez a "szaporítót támogatod" ez itt nem érvényes, ha tényleg első, és utolsó alom volt. Itt ha a kutya érdekeit nézed, akkor elhozod, mert akkor egy közülük biztosan jó gazdihoz kerül. A többiben meg reménykedünk. Szerintem, ha azt be tudod vállalni, hogy nincsenek eü szűrések (senki nem lát bele a kutyába) akkor miért ne?

Én nem ítélem el, én is így jutottam hozzá a kutyámhoz, "első és utolsó" alomból. Nekem annyival volt jobb, hogy az EÜ szűrések egyéb okokból megvoltak. (Mielőtt valaki jönne, hogy nem annak a kutyának volt a szűrése: De igen, és fajtatiszta is, igen)

Szerintem is hülyeség, hogy minden "szaporított" eb menhelyre kerül, mert ha megnézzük, hogy mennyi szaporított kutya van, ebből mennyi menhelyeken, akkor rájöhetünk : Hiába túlterheltek a menhelyek (ami szomorú) a kutyák túlnyomó többségének szerető gazdija van.

2015. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%
#17 - Miért kéne magyaráznom nekik? Mit jelent ez? Hát semmit. Több ezer vagy akár tízezer kutya. A kétmillióból? Ne már. Hát tényleg, akkor biztosan ennek a pár kiskutyának a többsége is ott fog kikötni...
2015. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
34%
Tényleg érdekelne, hogy cseszik szét a fajtát. A fajta az a törzskönyvezett kutyák összessége. Velük már nem lesz semmiféle metszete a született kiskutyák és leendő utódaik halmazának.
2015. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!