Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire elítélendő, ha "...

Mennyire elítélendő, ha " szaporítótól" "veszek" kiskutyát?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkoztunk párommal, hogy jó volna egy kutya, majd megtudtuk, hogy egyik távolabbi ismerősünknél születtek kölykök.

Fajtatiszta angol cockere spánielek, egeszséges szülők, viszont nem tenyésztők, nem törzskönyvesek a kiskutyák...

Természetesen elmehettünk, megnézhettük őket, nagyon jó körülmények közt tartják a kutyákat.

Mivel teljes mértékben társnak szeretnénk a kutyust, nem kiállításra, versenyekre vagy tenyésztésre, úgy gondoltuk, hogy nekünk egy törzskönyv nélküli kutya is megfelelő, ugyan úgy szeretni fogjuk, s legalabb jó helyre kerül.

Az erdekelne , hogy másoknak erről mi a véleménye?



2015. jún. 22. 16:14
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
51%

már megszülettek, szóval én a helyetekben elhoznám, ha tényleg beleszerettetek az egyikbe, mivel lehet, hogy sokkal rosszabb gazdikhoz kerülne, főleg ha nem túl drágán szeretnék eladni. persze meg kell menteni a menhelyeseket is, de elsősorban azt kéne elkerülni, hogy menhelyre kerüljenek


azok a kiskutyák nem tehetnek semmiről. ha pedig a szaporító tényleg nem akarja folytatni, akkor nem áll fenn a veszélye, hogy csinálja, mert van rá "kereslet"


de ez a ti döntésetek, az a lényeg, hogy szeressétek, mindegy hogy menhelyes, szaporítós, vagy százezreket fizettetek érte.

2015. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha annyira beleszerettetek hozd el, de gondolkozz el azon, h ha ne adj Isten valami örökletes betegség kijön a kicsin, lesz pofád visszamenni az ismerősödnek reklamálni? Gondolom sem a szuka, sem a kan nem lettek leszűrve semmire...

"azt még nem tettem hozzá, hogy ezt az egyetlen almot szerették volns csak, mielőtt ivartalanítják a szukát, hogy egyszer átélje milyen." - ettől a falra mászok. A kutyának egyáltalán nem akkora élmény a vemhesség, az ellés, és a kölykök nevelése 8 hetes korig, mint az embereknek.

2015. jún. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
47%

Azért kíváncsi vagyok, honnan jött ez az elképzelés, hogy a kutyák többségének hűdejó gazdája van. A láncos, éheztetett, stb kutyák mennyisége nyilván felmérhetetlen, merugye Magyarországon kötelező állatot tartani, mindegy, hogyan. Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, kerestem statisztikát a többire:

100ezerre saccolták 2012-ben a kóbor kutyák számát,

kb 150ezret irtottak ki gyepmesteri telepeken,

2005-ben 14ezret lőttek ki vadászok,

regisztrált menhelyen valóban csekély számú, kb 10ezer kutya van (én többet saccoltam volna).


Nos, ez valóban kevesebb, mint a kb 2 milliónak a fele, de aki szerint ez az összesen kb 275ezer kutya elenyésző, annak komoly baj van a fejével szerintem. Ráadásul ezek a számok azt jelentik, hogy 150-160ezer nemkívánt kutya termelődik éves szinten újra.


Jó lenne látni arról is egy statisztikát, ebből mennyi jön a kóborok szaporodásából, mennyi a hardcore szaporítóktól, a véletlenül minden tüzeléskor vemhes lesz a szuka, de egy jutazsák mindent megold típusú jóemberektől, a csak egyszer szüljön Fifikéktől, a tenyésztőktől. Persze ilyen nincs, max tippelni lehet.


Mindenesetre én a kérdésben vázolt embertől sem vinnék kutyát (ingyen sem, pláne pénzért), mert ha a sajátját nem is fialtatja még egyszer, az marad meg benne, és azt is fogja terjeszteni, milyen jó ötlet volt a dolog, minden kölyök szépen elkelt. Max ha már nagyon szarban érzi magát a rajta ragadt szaporulattól, és felfogta, mit csinált, akkor.


Ez egy nehéz dilemma egyébként, főleg olyan esetekben, mikor a szimpatikus ember a csontsovány, láthatóan beteg, és/vagy törött alkatrészű kutyát/macskát hirdeti x ezer forintért. Ha nem veszi meg az állatvédő, 100%, hogy az az állat elpusztul. Ha megveszi, valószínűleg fél év múlva újabb alom haldoklik a szimpatikus illetőnél. Sehogyse jó...

2015. jún. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
34%
A gyepmesteri telepek évente 25-30ezer kutyát fognak be, úgyhogy biztosan nem altatnak el 150ezret.
2015. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
80%

Ebben a konkrét esetben, ha valóban igaz az, hogy ez az egy alom lett csak és most ivartalanítva lesz a szuka, nyugodtan elhozhatod a kiskutyát.

De a helyedben én felhívnám az ismerősöm figyelmét, hogy a többi kölyköt úgy adja gazdához, hogy írjon szerződést velük, miszerint ivartalanítani fogják a kölyköt és nem szaporítják tovább. Mivel lehet, hogy a spániel(nek kinéző) kutyákat tovább akarják majd szaporítani, pénzt keresni rajtuk, és nem lesz jó életük. Ezért nagyon nézze meg, kinek ad kölyköt, ha már egyszer leellette a kutyáját...

A kicsit 8 hetes kora után, 2 oltással, többször féregtelenítve, chippel hozd el.

2015. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
58%

Kár volt feltenni ezt a kérdést.. Már a címből tudtam, hogy a válaszok 90%-a okoskodás lesz "-.-

Ha ingyen adják, fogadjátok el nyugodtan. Mielőtt elkezdték ezt a tk-s dolgot, gondolj csak bele, hány százezer kiskutya cserélt gazdát ilyen úton! Például: Van két juhász, egyiknek elpusztul a pulija, a másiknál meg épp vannak kölykök, természetes, hogy ad a másiknak, az pedig nem kérdőjelezi meg, hogy fajtatiszta-e, ha látta a szüleit...

Úgy sem fogtok komolyan venni, mert mindig lepontoznak, pedig én csak a szomorú igazságot mondom

Üdvözlettel: Egy gazdi, akinek amúgy menhelyről van a kutyája, és nem mellesleg elítéli a felelőtlen szaporítást

2015. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
30%

Te minden lépésedet arra alapozod, hogy másoknak mi a véleménye? Számíthattál arra, a válaszok 99 %-a elitéli, hogy azt a kiskutyát vedd magadhoz. Erre most mit fogsz lépni?

Elmész egy menhelyre és dagadó szívvel kihozol egy kutyát?

2015. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

az hogy kivancsi vagyok arra , hogy teljesen egyhangu mindenki velemenye avagy sem az nem azt jelenti, hogy fejjel a falnak megyek idegenek velemenye miatt.

az teny , hogy egy-ketto valasz elgondolkoztatott , de megvaltoztatni nem fogjuk a dontest .

es egyebkent az elso kutyamat ugy vittem haza ahogy mondod, igaz meg majdnem csak gyerekkent, de menhelyrol es buszken....

2015. jún. 23. 13:40
 29/33 anonim ***** válasza:

23/28 Időpont tegnap 19:29


Elkérhetem a statisztika forrását? Egy kicsit sántít a számadat.

2015. jún. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Asszem, ez a cikk volt az:

[link]

2015. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!