Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire elítélendő, ha "...

Mennyire elítélendő, ha " szaporítótól" "veszek" kiskutyát?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkoztunk párommal, hogy jó volna egy kutya, majd megtudtuk, hogy egyik távolabbi ismerősünknél születtek kölykök.

Fajtatiszta angol cockere spánielek, egeszséges szülők, viszont nem tenyésztők, nem törzskönyvesek a kiskutyák...

Természetesen elmehettünk, megnézhettük őket, nagyon jó körülmények közt tartják a kutyákat.

Mivel teljes mértékben társnak szeretnénk a kutyust, nem kiállításra, versenyekre vagy tenyésztésre, úgy gondoltuk, hogy nekünk egy törzskönyv nélküli kutya is megfelelő, ugyan úgy szeretni fogjuk, s legalabb jó helyre kerül.

Az erdekelne , hogy másoknak erről mi a véleménye?



2015. jún. 22. 16:14
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Szilágyi István, a Fehérkereszt Állatvédő Liga kurátora az MR1 Kossuth Rádió Napközben című műsorának december 14-i adásában elmondta, hogy 2011-ben országosan 28 ezer kutya került be ebrendészeti telepre (2010-ben 25 ezer), és több mint a kétharmadukat elaltatták."


Én meg innen. Szavazzátok le ezt is, külön kérem, szükségem van rá a lelki egyensúlyomhoz.

2015. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Éppen lehet,ha tényleg ismeritek,de ez nem véd meg az esetleges fajtára jellemző örökletes betegségektől,ha a szülők nincsenek szűrve.Szóval ennek tudatában kell vállalni.
2015. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
24%
Kutyát akarsz vagy törzskönyvet akarsz? Ez az egész tenyésztő-szaporító vita-folyam sznobizmus. Megnézném hány tenyésztő kezdi azzal a bemutatkozást, hogy az összes jellemző betegségre szűrve van a kutyája és mutatja a leleteket. És mondjuk ad 10 év garanciát ha már ő nem egy "mocskos szaporító". A törzskönyvtől nem kell elájulni. Kiállítani akarod vagy fedeztetni vagy mi? Ha befektetésnek kell a kutya, akkor muszáj a papír, akik ebből élnek kilobbizták. Láttam én már törzskönyves dobbermannt aki megijedt egy kiskutyától. Nekem nem kéne. Attól nem lesz több kutya az országban, hogy szaporítótól veszel. Ha meg kiskedvencnek kell, fogadj örökbe, a kutya nem tartja kevesebbnek magát azért mert nincs törzskönyve, ellenben az emberrel aki elmondhatja, hogyneki bizony " faj-kutyája" van. A keverékek egészségesebbek általában, jobban jársz ha örökbe fogadsz egyet, gyönyörű kis egyedi kutyás lehet. De ha igazán vagány akarsz lenni ne tenyésztőtől vegyél hanem fogadj örökbe problémás kutyát, az emberek hidd le, hogy többre fognak tartani mint egy 100ezres pedigréssel.
2015. júl. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!