Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanitsam meg a kutyámat,...

Hogy tanitsam meg a kutyámat, hogy a bicikli mellett szépen fusson?

Figyelt kérdés
félős kutya, fél a biciklitől, de mivel nagyon gyors, mint egy agár, és hiperaktiv ezért szeretném valamivel lefoglalni. A rendszeres délutáni biciklizés nekem is jót tenne, csak hát ha biciklizünk (eddig egyszer próbáltam vele) néha megáll szagolgatni a bokrokat vagy ha más kutyát meglátm, és ha megrát, akkor leeshetek a bicajjal.Hogy tanitsam meg?
2010. márc. 1. 20:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

eszemben sincs a kutyát az úttest közelében bicikli mellett futtatni, persze előtte nagy séták (ami már nálunk megszokott)és utána egy kis biciklizés. Én csak annyit akartam, hogy hogyan tanithatom meg a kutyámat arra, hogy ha szalad mögöttem (nem pórázzal) akkor hogy tanithatom meg, hogy ne szaladjon el ne menjen szaglászni ide oda és pár méter után már azt se tudja (én se, ő se) hogy hol a másik :)

az értelmes válaszokat köszönöm.

2010. márc. 1. 20:57
 12/12 anonim ***** válasza:
Egy próbálkozás még nem minden. Többször menj vele pórázon, eleinte lassan. Ha már egyenletesen megy a bicaj mellett, kicsit gyorsíthatsz.Nem kell őrületes tempóban hajtani. A bicikli melletti futás lényege a normál ,egyenletes tempójú futás. Eleinte a távot is rövidre kell venni.Német juhásznál kitartás próbának hívják a kerékpárral futást. 20 km-t kell 3 részletben , szünetekkel teljesíteni.
2010. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!