Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondolnátok, ha ezt a...

Mit gondolnátok, ha ezt a jelenetet látjátok az utcán?

Figyelt kérdés
Két idősebb nő (gyerekkori barátnők) sétáltat egy nagy kutyát, amelyen két(!) póráz van, az egyiket az egyik, a másikat a másik nő fogja. A kutya oda akar menni a kerítés mögött ugató kutyához, és ketten tartják, hogy ne tudjon odamenni.
2015. jún. 26. 10:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

No, most már átkerült a kutyák témakörbe:) Csak előbb az "átlagemberek", (nem kutyások) véleményét szerettem volna hallani.

A történet a következő:

A kutya az enyém, egy okos, nagyon jó szülőktől származó munkaktya. Egy éves, 5 hónapos kora óta járunk kutyasuliba. Már remekül teljesít, hamarosan megy engedelmességire. Elmeséltem a barátnőmnek, hogy már gyönyörűen sétál, nagyon ritkán húz, két okból, egyik, ha macska rohan el előttünk, másik, ami még néha gondot okoz, ha a kerítések mögött őrjöngő kutyák mellett kell elmenni. Mondtam, jelenleg ezt próbálom korrigálni. Erre találta ő ki, hogy fogjuk ketten, és úgy tartsuk a kutyát.

No, nálam itt borult a bili, mert folyton tanácsokat oszt, (de szerinte még az is bűn, ha hangosabban rászólsz a kutyára), én viszont azt szeretem, ha a kutya pontosan tudja a helyét. Az enyém csak tőlem kap enni, általában kézből, sosincs előtte kaja, rendszeresen sétáltatom, kinti kutya, csak az előtérbe jöhet be.

Szóval én mondtam, ez egy nagyon rossz ötlet, nehogy már ne tudjam megtartani a kutyát, ha ezt csinálnánk, minimum hülyének néznének az emberek. Erre ő megsértődött. Gondoltam, hátha én látom rosszul, ezért lennék kíváncsi kívülállók véleményére. (A családom elfogult, ők eleve kissé hm... bogarasnak tartják a barátnőmet)

2015. jún. 26. 11:39
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem te látod rosszul. Én még ekkora baromságot soha nem hallottam, mint amit a barátnőd kitalált.
2015. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem jó ötlet,ő csak segíteni akart!


Esetleg még azt lehet tenni,hogy ha jó a reflexetek,hogy te viszed, de két póráz van és amikor a kutya megindul akkor gyorsan átdobod barátnődnek a másik pórázt.Bár amúgy nem kéne hagyni,hogy meginduljon,amikor ezt teszi,rögtön fordulj meg vele.Mindig nem tud barátnőd veled menni sétálni gondolom.


Milyen fajta amúgy?


Mondjuk,hogy a kérdésre is válaszoljak,én nem gondolnék különösebben semmit,csak,hogy egyedül nem bírna vele a gazdi és biztonságosabb ha ketten fogják ennyi.

De itt a környéken láttam már így két 14-15 év körüli lány vitt egy keverék kutyust,egyedül nem bírták volna el az fix,de ketten igen :)

2015. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kezdj el edzeni és elég lesz egy póráz.
2015. jún. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
59%
A héten láttam, hogy egy 50 körüli nőt úgy el kezdett húzni egy Staff, hogy majdnem elesett, úgyhogy én azt gondolnám jól teszik. Inkább ez, mint egy combnyak törés.
2015. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Őrületes problémáid vannak. Nem kell kiakadni, a ba rátnőd segíteni akart. Igazad van, hogy nem a két póráz a megoldás, hanem a nevelés. Ekkora hűhót viszont nem kell csapni. Minimum mintha meghalt volna valaki.
2015. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem az a baj, hogy segíteni akar, hanem hogy folyamatosan rám akarja erőltetni az akaratát. A kutyám egy terror alatt álló rabszolga, mert parancsokat kell teljesítenie, ráadásul ha vendég jön, le kell ülnie, míg a vandég bemegy a házba, és nem ugrálhat fel.

Most pedig halálosan meg van sértődve, mert azt mondtam, én nem vagyok hajlandó erre a kettős sétáltatásra. Tulajdonképpen már elegem van a segítőkész tanácsaiból, mert amit lát a TV-ben ő kp-nek veszi....és mondta, hogy csináljam. Mikor már huszadjára kezdte, javasoltam neki, itt a kutya, vigye, és mutassa meg, hogy is kell csinálni. Erre találta ki ezt a szuper megoldást, amire én természetesen nemet mondtam. (Azóta nem szól hozzám)

2015. jún. 26. 14:45
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy hogyan neveled a kutyát a te dolgod és felelőséged.Talán erre kellene hivatkozni,nem pedig arra,hogy béna dolog két pórázon egy kutya.Egyébként nem az,én is használni fogom az ötletet.
2015. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!