Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S A szomszéd kutyái...

S. O. S A szomszéd kutyái méteres láncon, reggeltől -estig sírnak, kinek szólhatnék? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A Szomszédomnak van 2 keverék kutyája , reggeltől -estig ugatnak , sírnak . Kb.: méteres láncon vannak az egyik teljesen hátra van kötve , semmit nem lát kifelé, csak akkor lát embert amikor "eteti" őket a nő .


Szegény , kinjában már egyhelyben ugrál , feszt ás !

Tegnap nem bírtam tovább , és írtam neki egy sms-t hogy ha nem tesz valamit akkor szólni fogok az állatvédőknél !


Erre felhívott telefonon hogy mit képzelek , én nem tudom mi az a kutyatartás , meghogy az én kutyáIM , RENDSZERESEN ott vannak az ő kertjében és hogy nem mer kimenni tőlük :S

Ez nem igaz , teljesen jó a kerítésünk , és amúgy sem szökősek a kutyáim , és teszem hozzá hogy megfelelően tartom őket , imádom őket (gyermekeimként ) !


De az ő kutyái: Pici kutyaólban , márha a lánc nem akad el és be tudnak menni , ebben alszanak , rövid 1 max 1,5 M láncon vannak , enni sem kapnak mindig mert soványak , nyakik kutyakakiba , víz nélkül nyáron 35 fokban !


És állandóan vonyítanak , engem nem zavar, de a kutyám lassan megbolondulnak az egész napos üvöltéstől !


Amióta itt lakik kb.: 2 éve , egyszer sem láttam hogy a kutyák el lettek volna engedva , vagy meg lettek volna futtatva !


1 x nyitvahagytam a kanom kennelajtóját, és sajnos a nagykaput is , akkor 1x ment át a kutyám a másik szomszédba , és az ő kutyája is ott volt , mert eltépte a láncát, mert húzta magával , akkor összevesztek kicsit , de kb. 3 percre rá észrevettem és behívtam a kutyámat !


Utánna átmentem a nőhöz és mondtam neki hogy a 2 kutya összeakard , és mivel az enyém megcibálta az övét, minden Orvosi költséget állok , és ha bármi kell szóljon , erre azt mondta , ezeknek a kutyáknak nem kell orvos , majd meggyógyul , nem számít!


Ez vol az első és az utolsó eset hogy a kutyáink összeakadtak , erre most azzal jött nekem , hogy tanuk vannak rá hogy a kutyáIM , minden este ott vannak nála :S


Ezt nem értem , hogy a fenébe ??

Az öreg szukám SOHA nem ment el 1x sem , mert úgy van nevelve , + a kerítés tökéletes , + van kennel is .


A 2 Francám a lakásban van , a Fiatal szukám szint úgy kennelbe van és a Kanom is !


Szóval akkor a kennel : 4 cm síkháló le van ásva , 2 M magas , vissza van hajtva 30 cm , és van teteje , az ajtón pedig rigli van + alúl felül tár van !


Akkor mégis hogyan megy el minden este a kanom és terrorizálja a nőt ??


Kinyitja a kapuját... vagy kirepül a tetőn át , vagy ás egy hatalmas gödröt és reggelre betemeti ??

És még azt mondja hogy tanui vannak hogy minden este ott van a kutyám .... milyen érdekes , mert melyik szomszéd van nála hajnalban ??

Nem tudom mit tegyek , anyit mondtam neki a telefonba hogy ha legközelebb ott jár az emberevő kutyám , akkor fotózza le , de ma én is szépen lekamerázom ahogy a kutyája majdnem felakasztja magát , és ahogy tutúl !!


Kinek szóljak , hogy valamit tegyenek is , mert a szívem megszakad a kutyákért.


Köszönöm hogy elolvastad , és bocs hogy kicsit zavaros !


Kérdezzetek bátran ha valami nem tiszta !


2010. márc. 3. 10:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Keresd meg a helyi állatvédő szervezettet, nálunk is volt hasonló eset, szóltam nekik, és addig jártak a nyakukra amíg meg nem oldódott...

Amilyen lehetőségek vannak:

- sikerül megegyezni a gazdával (hivatalosan vagy nem) jobb körülményekért

- sikerül rábeszélni hogy új gazdihoz kerüljenek

- hivatalos kobozás

- kutyák "ellopása" tehát egy éjszaka kihozni őket és jó helyre adni (szervezet segítségével)

2010. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
36%

Hat... Egyetlen dolgot tehetsz: mergezd meg a kutyait. Igen, ez kegyetlenseg, de sokkal kisebb, mintha meg eveken keresztul szenvedniuk kell. Utanna ne felejtsd el feljelenteni, (ismeretlen tettest) hogy mergezett eledelt talaltal a kertedbe bedobva.

Raadasul errol szolj neki is (hogy nalad is mergezni akartak) igy a hatso szomszedot fogja gyanusitani...

Es meg a kutyai sem szenvednek tovabb.

("Magyarorszag 2010" -_-! )

2010. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az új állattartási szabályok előírják (ha jól emlékszem) a legalább 3-4 méteres pórázt! Szóval nyomás és jelentsd h mihamarabb intézkedhessenek!
2010. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A férjem önkormányzatnál dolgozik. Pont tegnap mondta hogy megkapták az új állatvédelmi törvényt, ami elég szigorú.... Úgyhogy szerintem nagy esélyed van most, hogy tegyél ellene.....Hajrá!!! Nem szívesen mond az ember ilyet, de még a menhely is sokkal jobb ennél...
2010. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%
Úristen! Ne mondj már ilyen hülyeséget h mérgezze meg.. Ez MAGYARORSZÁG h ilyen hülye tanácsokat adnak! Inkább akkor lopja el egy éjszaka őket!
2010. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11:11: Az is teljesen jo, csak szerinted a no nem gondolna egybol hogy o volt? Es neki valoszinuleg nem lennenek erkolcsi aggajai....
2010. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Úgysem tudná bizonyítani a nő.. Meg am én pont leszarnám h mit szól hozzá a gazda ha én lennék a kérdező helyében..
2010. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

A nő most elengedte mind a két kutyáját !

Szabadon vannak , így lekamerázni sem tudom őket ....:S

Hiszen szabadon vannak , talán kicsit észbe kapott ?? !!

Egész nap udvaron serte-pertélt , a kutyák körül rendezkedett , meg ilyedt, mert van félni valója .


Szerintem úgyis 1-2 nap és megköti őket , akkor lekamerázom , és bejelentést teszek , ezt akkor sem ússza meg szárazon , mert eddig 2 évig 1 percre sem engedte el őket soha !

Köszönöm a válaszokat , bejelentést teszek minden képpen!


Ja és nem fogom megmérgezni a kutyákat, max a nőt kellene vízbe folytani , de ez már nem lényeges, Figyelni fogom , és ha megint láncon lesznek a kutyák akkor bizony lépni fogok keményen ... !


A 2 szomszédom mellettem áll , abban hogy a kutyám nem jár hozzá hisz nem tudna elszökni !


További kellemes napot !

Ha le tudom kamerázni őket , mindenképpen megmutatom nektek is !

2010. márc. 4. 08:31
 19/22 anonim ***** válasza:
Drukkolok,hogy sikerüljön!
2010. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha már észbekapott, az is nagyon jó!

Ha változtat a szemléletén, már az nagy eredmény!!

De bárki ilyesmit lát, első körben szóljon a tulajnak udvariasan, és ha továbbra is kínozza a kutyáját, akkor tényleg jelenteni kell. Ez nem vicc!

Jaj, de örülök, aki írta, hogy a férje az önk.-nál dolgozik, és hogy szigorodik az állatvédelmi törvény!! Éppen itt volt az ideje!

2010. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!