Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlotok...

Macdln kérdése:

Milyen kutyust ajánlotok kertes házba, gyerekek mellé? 14 éves vagyok,2 húgommal és anyukánkkal szeretnénk egy kiskutyust.

Figyelt kérdés

Lehetőleg tenyészetből szeretnék vásárolni egy hosszabb/tömöttebb szőrű kutyust kedvencnek (és lehet,hogy kiállításra is vinnénk)

Nagyjából utána néztem a fajtáknak, de ti mit tudtok róluk?

Élettartamuk ? Természetük ? Tulajdonságaik ? Személyes tapasztalat ? Tudtok jó tenyésztőket Magyarországon belül?

Milyenek a kutyusaik ? Áraik ?

Csau-csau

Skót juhász

Border collie

Egyszer már kiraktam ide ezt a kérdést, de csak ilyen és hasonló válaszokat kaptam.


"Ezek nagyon különféle fajták. Miért őket nézted ki?

A jellemüket, tulajdonságaikat vedd figyelembe elsősorban, és csak utána nézd a külsejüket.

Hol szeretnéd tartani? Lakásban? Kertes házban szabad bejárással a lakásba? Csak kertben? Mennyi időt foglalkoznál vele naponta? Kutyaiskolát vállalnál-e vele?

Csak így tudunk segíteni a fajtaválasztásban, ha ezeket is megírod."

Itt a válasz :

"Naponta úgy 3-4 órát tudnék vele foglalkozni. Sétáltatás,etetés, itatás, simogatás, játszás, karmai, szőre ápolása stb. Nagy a kertünk, így sokat tudna szaladgálni. De kinti-benti kutya lenne. Csak leírtam azokat a fajtákat, amiket ismerek és szeretek, arra vagyok kíváncsi, hogy ti mit tudtok róluk és, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata ?

Van már két kutyusunk, egy német juhász és egy hosszú szőrű tacskó, ők kintiek, de a tacsit néha be szoktuk engedni a házba. Velük is sokat foglalkozunk. Egyik 8, másik 7 éves és szeretnénk újra egy kiskutyust."

Kérem csak olyanok írjanak, akik tudnak v.mit ezekről a kutyákról, van személyes tapasztalatuk vagy tudnak Magyarországi tenyésztőket. Előzőleg, mikor kiírtam a kérdést, csak kioktatást kaptam (tisztelet a kivételnek), pedig szerintem ez egy normális kérdés.

Kérlek, csak akkor írj, ha van személyes tapasztalatod ilyen kutyukkal vagy tudsz Magyarországi tenyésztőt. Ha igen, akkor írd le légyszíves a tenyészet nevét, esetleg elérhetőséget, de az nem fontos, ha csak nevet tud vki. nekem az is elég. Előre is köszönöm a jó tanácsokat és hozzászólásokat.

Ui.: és tényleg tisztelet a kivételnek, mert volt aki segített, úgy, hogy leírta a kutya jellemét és tényleg a kérdésemre válaszolt, de tenyésztőt még senki sem ajánlott.



2015. júl. 6. 03:51
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, most tényleg sokat segítettetek. :)

Hát, a hozzászólások alapján, úgy látom, hogy majdnem mindenki a border colliet ajánlja, szerintem ez a fajta kutyus lesz a megfelelő választás. El fogunk majd látogatni egy border tenyészetbe, remélem megtaláljuk a megfelelő kutyulit. Eddig nekem is tetszett a csau-csau fajta, de ha tényleg ilyenek, akkor megpróbálom anyát lebeszélni róla. Tényleg lenne időm a kutyusra, napi akár 3-5 óra. De annak is örülnék, ha anyát sikerülne elvinnem egy menhelyre, hátha mégis beleszeretünk egy kutyusba.

2015. júl. 6. 15:07
 12/22 anonim ***** válasza:

Jó döntés. :)

Egy kis kedvcsináló:

https://www.youtube.com/watch?v=g7W5xAVydW0

2015. júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A menhelyes döntés pedig jó szívre vall :)

A legjobb lenne ha a menhelyen kifognál egy jó kis Border Collie-t.

Így a kutyus is és ti is jól járnátok egymással :)

Szívből kívánom, hogy lelj igazi barátra a leendő kutyusodban!

Egyébként nem kell túldrámázni a mozgatás kérdést!

Nekem panelban van kettő Borderem és nyugodtabbak otthon mint egy Bernáthegyi.Semmi ugribugri a lakásban.

(Habár, igaz, hogy a kertkaparást nagyon sokat emlegetik de szerintem ők nem adják meg azt a két óra mozgást sem nekik - Egyébként nagyon könnyű leszoktatni ill. megtanítani őket bármiől v. bármire.Hihetetlenül gyorsan tanulnak.Én a inkább dícsérettel motiválom őket, némi szigorral párosítva)

2 óra intenzív mozgás bőven elég naponta.

Ti pedig 3-an vagytok tesók.Szerintem megtudjátok oldani :)

2015. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Egyébként azt tudtad,hogy a Borderek a világ legintelligensebb kutyái?

Néhágy link:


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azt a Borde Colie-t nem ismerem, nekem régen komondorom, majd utána egy pumim volt.
2015. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Végig néztem a videót és a cikkeket, amiket ajánlottatok...

Nagyon tetszettek :) Most már biztos, hogy Bordert szeretnék. Anyának is megmutattam az egyik tenyészet honlapját, neki is tetszett. Nagyon szép kutyusok. :)

Nem is tudtam, hogy a Border Collie a legintelligensebb és legokosabb kutyafajta. Szerintem a miénkkel és velünk majd találkozni fogtok versenyeken. :) Nagyon várjuk már, hogy megérkezzen egy kutyus. Csak azt nem tudjuk, hogy fiút vagy lányt válasszunk és, hogy milyen színűt. Találtam egy tenyészetet a bordercollie.lap.hu-n és megnéztük a honlapjukat is : rednalf.uw.hu

Vannak most néhány hetes kiskutyijaik is :

Egy fiú : blue-merle

4 lány : 1 red-merle, 1 vörös fehér és 2 fekete fehér.

Mindegyik extra cuki. :) Szerintetek melyiket válasszuk ? Mindegyik nagyon tetszik...

Nektek milyen színű Borderetek van ?

2015. júl. 7. 19:05
 17/22 anonim válasza:
100%
Szerintem border collie,mert nagyon ügyes szép,bár nagy kert kell neki de megéri!
2015. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szia, én írtam neked prívát üzenetet és még egyet fogok most írni ami nagyon fontos, kérlek olvasd el őket. :)
2015. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Kedves Nigri, elolvastam üzeneteidet, válaszoltam már, köszönöm a tanácsokat és, hogy segítesz. :)
2015. júl. 18. 05:23
 20/22 rani8 válasza:
Szia nekem egy német törpe spiccem van es nagyon aranyos kutyus,házörző,játszós,szereti ha simogatják es nem kell nekik lenyírni a szőrüket,és gyorsan tanulnak mindenkép nézd meg es írj hogy milyet választotatok^^
2015. júl. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!