Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlotok...

Macdln kérdése:

Milyen kutyust ajánlotok kertes házba, gyerekek mellé? 14 éves vagyok,2 húgommal és anyukánkkal szeretnénk egy kiskutyust.

Figyelt kérdés

Lehetőleg tenyészetből szeretnék vásárolni egy hosszabb/tömöttebb szőrű kutyust kedvencnek (és lehet,hogy kiállításra is vinnénk)

Nagyjából utána néztem a fajtáknak, de ti mit tudtok róluk?

Élettartamuk ? Természetük ? Tulajdonságaik ? Személyes tapasztalat ? Tudtok jó tenyésztőket Magyarországon belül?

Milyenek a kutyusaik ? Áraik ?

Csau-csau

Skót juhász

Border collie

Egyszer már kiraktam ide ezt a kérdést, de csak ilyen és hasonló válaszokat kaptam.


"Ezek nagyon különféle fajták. Miért őket nézted ki?

A jellemüket, tulajdonságaikat vedd figyelembe elsősorban, és csak utána nézd a külsejüket.

Hol szeretnéd tartani? Lakásban? Kertes házban szabad bejárással a lakásba? Csak kertben? Mennyi időt foglalkoznál vele naponta? Kutyaiskolát vállalnál-e vele?

Csak így tudunk segíteni a fajtaválasztásban, ha ezeket is megírod."

Itt a válasz :

"Naponta úgy 3-4 órát tudnék vele foglalkozni. Sétáltatás,etetés, itatás, simogatás, játszás, karmai, szőre ápolása stb. Nagy a kertünk, így sokat tudna szaladgálni. De kinti-benti kutya lenne. Csak leírtam azokat a fajtákat, amiket ismerek és szeretek, arra vagyok kíváncsi, hogy ti mit tudtok róluk és, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata ?

Van már két kutyusunk, egy német juhász és egy hosszú szőrű tacskó, ők kintiek, de a tacsit néha be szoktuk engedni a házba. Velük is sokat foglalkozunk. Egyik 8, másik 7 éves és szeretnénk újra egy kiskutyust."

Kérem csak olyanok írjanak, akik tudnak v.mit ezekről a kutyákról, van személyes tapasztalatuk vagy tudnak Magyarországi tenyésztőket. Előzőleg, mikor kiírtam a kérdést, csak kioktatást kaptam (tisztelet a kivételnek), pedig szerintem ez egy normális kérdés.

Kérlek, csak akkor írj, ha van személyes tapasztalatod ilyen kutyukkal vagy tudsz Magyarországi tenyésztőt. Ha igen, akkor írd le légyszíves a tenyészet nevét, esetleg elérhetőséget, de az nem fontos, ha csak nevet tud vki. nekem az is elég. Előre is köszönöm a jó tanácsokat és hozzászólásokat.

Ui.: és tényleg tisztelet a kivételnek, mert volt aki segített, úgy, hogy leírta a kutya jellemét és tényleg a kérdésemre válaszolt, de tenyésztőt még senki sem ajánlott.



2015. júl. 6. 03:51
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet, hogy sajnos idén már lesz semmilyen kutyusunk. Hamarosan költözünk és megviselné szerintem. :(

Pedig anyát már sikerült lebeszélnem a csau-csau-ról és neki is megtetszettek a borderek. Remélem jövőre már az új házunkban boldog border collie tulajdonosok leszünk. :) Pedig úgy vártam már...

Szeretem a spicceket is, majd felnőtt koromban szeretnék is egyet. De már van két idősebb kutyusunk és elköteleztük magunkat a border collie fajta mellett, úgyhogy spicc kutyusom majd kb. 10 év múlva lesz.

Köszönöm a válaszokat. :)

2015. aug. 21. 08:14
 22/22 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy jövőre legyen borderetek, már most érdemes körülnézni, érdeklődni a tenyésztőknél, hogy hol mikor terveznek almot, aztán ha nagyjából lehet tudni, mikor tudjátok majd elhozni a kiskutyát, annak megfelelően előjegyeztetni. A legtöbb tenyésztőnél nincs azonnal kölyök, amikor te venni szeretnél, sokszor kell rá várni 1-2 évet is. Tehát már most elkezdheted megtalálni és lefoglalni a leendő kutyusotokat.
2015. aug. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!