Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről, tenyésztők?

Mit gondoltok erről, tenyésztők?

Figyelt kérdés

A kérdés valójában így hangzana, de a "segítség" szó miatt nem engedte ez a sz*r, hogy kiírjam:


Ti segítenétek olyan gazdiknak, aki előzőleg huzamos ideig nálad jegyzett elő kölyköt, aztán amikor aktuális volt, felültetett, és mástól vett olcsóbban, azzal pórul járt, és most téged bombáz tanácsokkal?


Kezdő tenyésztő vagyok, 4 éve foglalkozok egy bizonyos fajtával. Kevés, de szuper minőségű tenyész egyedeim vannak, sokat járok kiállításokra velük, és nálam ritkán van kölyök.


Az kiskutyáim ára más kennelekéhez képest igen alacsony, mert kizárólag annyiért adom el a kölyköket, ami a fedeztetéstől kezdve a mama és a kölykök ellátásán át a törzskönyvezésig felvetett összeg az alomszámra leosztva.


Többen is "jegyeztek" elő nálam kölyköt, aztán amikor már aktuális volt, átpártoltak más kennelekhez, szaporító telepekhez, ahol aztán olyan kutyákhoz jutottak, hogy eléggé problémásak (örökletes és idegrendszeri betegségektől kezdve több ilyen is van), a kutyáik tenyésztői pedig semmiben nem hajlandóak támogatni őket. A kiállításra felkészítésüktől a nevelésükig mindenben engem kérdeznek, és már kicsit kezdem unni. Szívesen segítek, meg minden, de néha már túlzás (jelenleg 4 ilyen személy ostromol nap mint nap telefonokkal, e-mailekkel, stb...).


Ti elviselnétek ezt, tenyésztők? Szoktatok ilyet csinálni?


2010. márc. 4. 12:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

az előző vagyok még.

emígy segítenék még mindig neki de nagyon durva megjegyzéseket füzött rám a kutyáimra és ezt nem türöm.

én a fősulim mellett foglalkoztam kutyanyírással emígy.

de már nem zaklat és megnyugodtunk a dárágimmal

2010. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem nálad vettek kutyát végül? Csak azért kérdezem, mert valahogy úgy tűnik, hogy attól függetlenül ti még kapcsolatban maradtatok, tehát gondolom nem arról volt szó, hogy megszülettek a kiskutyák és akkor jöttek rá hogy mégsem tőled kell nekik. Velem is fordult már elő ilyen, nem is egyszer, de mindig oka volt annak, hogy végül nem nálam vették meg a kiskutyát (pl. nem volt olyan színű vagy nemű amit szerettek volna). Persze várhattak volna későbbi alomra is, de valahol szerintem érthető, hogy ha valaki tavasszal szeretne kiskutyát, akkor nem szívesen vár mondjuk őszig. Minden kiskutyámnak lett szerető, jó gazdija, így soha nem éreztem azt, hogy ezek az emberek engem valamilyen módon cserben hagytak. Éppen ezért semmi gondot nem okozott soha ha ők szerettek volna velem kapcsolatban maradni. A mai napig szívesen - mindenféle rossz érzés- nélkül segítek nekik, örülök a sikereiknek és együttérzek velük ha valamilyen problémájuk van a kutyussal. Volt olyan gazdi, aki családi okok miatt nem tudta megtartani a kutyust és engem kért meg, hogy segítsek új otthont találni a -nem tőlem származó- kutyának. Én nem küldök el senkit sem, akinek segítségre van szüksége csak azért mert végül nem tőlem vett kölyköt...Teszem ezt azért mert imádom a kutyákat és a fajtát amivel foglalkozom :-) Ha csak egynek is tudok segíteni azzal, hogy megosztom a gazdijukkal az én tudásomat/tapasztalatomat, akkor már megérte.
2010. márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Megpróbálok a sok válaszra-kérdésre egybe válaszolni, ha valami kimaradna, bocsássatok meg érte


A fajtát nem szeretném leírni, mert elég sokan ismernek a "körökben", biztosan kiderülne egyből, ki vagyok :) De kozmetikázós, hosszú szőrű fajtáról van szó.


Több emberrel hónapokig leveleztem, készséggel válaszoltam minden kérdésükre, mivel bizonygatták, nekik csak tőlem kell a kutya. Aztán megtörtént a párosítás - ultrahang pozitív -, jöttek a levelek, hogy ők még sem bírják már ki azt a 3 hónapot, amíg el lehet vinni a kiskutyát, és hogy vannak más kennelek, ahol éppen vannak eladó kölykök.


Körülbelül ez volt mindnél.


A tenyésztők, akiknél az egyedeiket vásárolták, semmiféle iránymutatóval nem szolgáltak, az átadást is 2 perc alatt elintézték (nálunk 3-4 óra, amíg megmutatok mindent a "hogy kell a körmöt levágni"-tól a "így mosd meg a fogait"-ig), a tenyészegyedeket meg se mutatták. Aztán ugye jöttek a gondok, törzskönyv nem érkezik, a munka célra szánt kutya harapós, agresszív, a másik allergiás minden szárnyasra és búzára, stb...


Utána jöttek, hogy segítsek, semmit nem tudnak kezdeni a helyzettel. Egyiknek sem vetettem a szemére, hogy "lám, ha tőlem vettél volna...", készséggel segítettem...

Aztán már elkezdtek éjjel-nappal hívni, stb...


Telefont nem akarok cserélni, mivel 7 éve ezt használom, mindenki ezt ismeri. Ha a honlapomról leszedem, akkor meg a leendő kiskutya iránt érdeklődők koppannak (már aki veszi a fáradtságot egy híváshoz).


Nem tudom, mi lenne a megoldás. Ha tényleg lekoptatom őket szóval, akkor én vagyok a mocskos, ha nem, akkor begolyózok.

2010. márc. 5. 09:15
 14/14 anonim ***** válasza:

...

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__693084-miert-..

Hát, én segítenék, de megmondanám nekik, milyen időintervallumban és milyen formában (e-mail vagy telefon) keressenek. Ami meg olyan kérdés, ami már túlmegy minden határon, egy egyszerű de kedves mondattal átirányítanám a témában illetékesebb személyhez. Pl. kiképző, állatorvos, kozmetikus stb. Mást nem igazán tehetsz szerintem, ha nem akarsz bunkó lenni.

2010. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!