Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kikhez engeditek oda a...

Ti kikhez engeditek oda a kutyátokat? Talán óvatosabbnak kellene lennem?

Figyelt kérdés

A minap a kiskutyámat (yorkie) séta közben odaengedtem egy német juhászhoz, és a gazdája azt mondta nekem, hogy ha így folytatom, előbb-utóbb meg fogják harapni a kiskutyámat. Nem a saját kutyájára értette, mert azzal még össze is puszilkodtak, hanem úgy, általában.

Én ha megyek sétánál, mindig engedem, hogy a kutyusom más kutyákkal ismerkedjen. Nem keresem őket mindenhol, de ha épp szembe jön egy, nem szoktam elmenekülni. Az enyém amúgy is nagyon barátságos, bár bevallom, sajnos volt már, hogy összeverekedett más kutyákkal, de olyankor is mindig a másik fél volt a kezdeményező, mert a kétes helyzetekből az enyém inkább kihátrál. Ráadásul ivaros kan, tehát ha ő nem is olyan, más kanok szívesebben kekeckednek vele. De eddig ha baj volt, mindig meg tudtam védeni.

Talán tényleg túl bátor vagyok? Óvatosabbnak kéne lennem? Ti mit gondoltok erről, és kikhez szoktátok odaengedni a kutyátokat?



2015. júl. 10. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Mikor lesz ivartalanitva?
2015. júl. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Én agyvérzést kapok az ilyen gazdiktól, mint te. Mikor több mérerről ordítok, hogy ne engedje az enyémhez a kutyát, mert mentett szochiányos a kutyám, éa azért is mondja, hogy de csak barátkozni akar blabla. Több esetkor is majdnem csúnya vége lett. (jó, már nem ilyen durva a helyzet, csak az elején volt). Te is légy figyelmesebb mert ha olyan kutyához megy oda, mint az enyém volt, lehet búcsúzkodni az óvatlanságtól. Mindig, minden körülmények között kérdezd meg a másik gazdát a kutyája természetéről..ha én nem figyelek, lehet Fifike meg társai már nem élnének, és még én vagyok megszólva a kutyám miatt..Kistestű a kutyád, nem tudhatod, hogy a másik kutya honnan van, lehet cig..ányoktól elkobzott ideggyenge domináns kan, aki egybe nyeli le a kutyádar..vigyázz rá!!!
2015. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló. miből gondolod, hogy én ilyen vagyok? Ha megkérnek rá, természetesen nem viszem oda a kutyámat, de ha valaki nagy nyugalomban viszi az enyém felé, akkor nem fogok átrohanni a másik oldalra.

Egyébként köszönöm a választ.

2015. júl. 10. 19:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A másik gazdi jelezze, ha a kutyáját kerülni kell. Ha ennél biztosabbra akarsz menni, akkor pórázos kutyánál kérdezd meg, hogy szabad-e. Ha szabdon futkosnak, akkor viszont szabad a vásár, az emberek 90%-a nem annyira hülye, hogy elengedjen egy olyan kutyát, aki esetleg bántaná a többit. Ha valaki gyakorol, akkor viszont nem illik és nem is okos közel menni.
2015. júl. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Részben egyet értek a második válaszolóval.


Ha látod, hogy a másik gazdi határozottan menne tovább, akkor ne engedd oda.


És igen, pórul járhatsz, mert sokan tartanak erőteljes fajtákat és fingjuk nincs róla, hogy hogyan kell kezelni aztán meg jön a szöveg, hogy "Jaj, még soha nem csinált ilyet...", csak ez már édes mindegy lesz, ha komolyabban megharapják a kutyádat.

2015. júl. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy inkább kérdezd meg előtte és akkor sokkal kevesebb az esély, hogy valami balul üt ki :)
2015. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Pórázas kutyákhoz nem illik odaengedned a kutyádat, több szempontból sem. Még ha a másik kutya barátságos, akkor is általában kellemetlenséget okoz a póráz. Ne sarkítsd ki a dolgokat, nem kell elmenned az út másik oldalára, egyszerűen menjetek el a másik kutya mellett azt kész.

Nyilván az olyan kutyákhoz nem engeded oda, amik messziről hörögnek már... mert vannak ilyen gazdik is.

2015. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szabadon lévő kutyákra is érdemes legalább rákérdezni. Én például gyakran csak azért megyek ki, hogy egy kicsit gyakoroljak a kutyámmal. Frisbeezek, trükközök vele kicsit ingergazdagabb környezetben is. Ilyenkor feltud húzni, ha hirtelen lerohanja egy kutya. Főleg, mivel tudom, hogy milyen irigy a frisbeere és a hurkára... A másik gazdi észre sem veszi, hogy milyen veszélyes helyzetbe sodorta a kutyáját, hiszen az tök barátságos. Igen, az enyém is, de ha egy másik kutya puszta játékból elakarja venni tőle a hurkát, akkor nem ígérem, hogy nem kap oda.

Másfelől igenis vannak olyan kutyák, akik igénylik a póráz nélküli futkorászást, szimatolást, de más kutyákat nem.

Ismerek egy 4-5 kutyából álló csoportocskát. Rendszeresen kint vannak a téren. Nemrég oda akartam menni, hogy kicsit bandázzanak, de kiderült, hogy azok a kutyák csak egymással jönnek ki jól, mindenki mást esznek. Van ilyen is, el kell fogadni.

Sokszor elég egy pillanatra nem figyelnem és már ott is van a gazdi, kérdezés nélkül. hogy most akkor játszanak.

Ha szeretnéd, hogy valakivel játsszon a kiskutyád, akkor egyszerűen hívd oda magadhoz és láb mellett vidd oda, kérdezd meg a gazditól. Én például megmondanám, hogy nem jó ötlet hagyni a kutyáinkat, mert az enyém hiába játékos, (ha nincs min összeveszni) attól még túl sokat mancsol és túl intenzív,(boxer) ezért félteném a yorkiedat.

2015. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NoHead Dog ***** válasza:

Légy óvatosabb. Nem mindegyik gazda hajlandó elfogadni/megérteni, hogy a kutyája síkhülye, ezért minden szembejövő ebzethez odaengedi, aztán kitör a balhé, és te leszel a hibás, mert a te kutyádat kapták el... :/

Én két amstaffot tartok, mindenki kikerül az utcán. Amelyik kutyust ismerjük a környéken, a kutyáim imádják, főleg a zsebkutyákat. :) Én sem veszem viszont szívesen, hogy egy idegen kutya póráz nélkül lerohan, bunkózik, heveskedik. A herélt kanom vevő erre, ő iszonyatosan szeles, hiperaktív, az 5 éves szukám viszont lassabb, megfontoltabb, nem tűri, hogy rámásszanak, földbe döngöljék. Ilyenkor csak morrant egyet, a másik gazdára meg rájön a sikítófrász, hogy "meg fogja ölniii!!"... Az nem tűnik fel neki, hogy a tökkelütött, túlbuzgó kutyája ugrál az ivaros szukám hátán-fején, harapja a nyakát, tépi a fülét. A szukám igen domináns amúgy is, pláne ha egy nála fiatalabb, ivartalan kis vakarék még feküdni sem hagyja... Ilyenkor meg ugye én vagyok a szemét, hogy a kutyám fél óra nyúzás után morogni kezd. Az ő türelme is véges, az enyém még hamarabb elfogy. :D

Sosem volt ebből baj, mert értik a jelet a kutyák, de a gazdák többsége sajnos nem.

2015. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ugyan nem kis testű kutyám van, de a pórázos kutyákhoz max. engedély kérés után engedem oda. Ha zöld területen találkozunk szabadon lévő kutyákkal, s a gazdi nem jelzi, hogy nem kéne odaengedni (tehát nem hívja lábhoz, nem fogja pórázra), akkor odamehet, DE nem előre szaladva 50 métereket, hanem velem EGYÜTT. Ismerősökhöz sokszor 50 méterről startol buzdításra, de ez kölcsönös :D
2015. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!